Rozhovor s kapelou AB-Normál

Rozhovor s kapelou AB-Normál

Drobný představení na začátek, v jakém hrajete složení, jak dlouho hrajete a jak vzniknul název AB – normal?

Ve složení kapely bylo za dobu existence už pár změn ale v současné době hrajeme ve čtyřčlenném seskupení a to Spáča – kytara,zpěv; Tomáš – bicí; Peťa – basa; a novej člen Ondra – kytara. Hrajem od května 2004 a z původní sestavy jsem jen já a Tom. Název jsme dlouho nemohly vymyslet a zkoušely jsme takový ty varianty typu.. poskládat to se začátečních písmen členů a tak, ale nic z toho a tak jednou Igi když jsme šly ze zkoušky řekl slovo Ab-normál a nám se to líbilo a hodilo, protože jsme abnormální :o)

Jaké skupiny ovlivnily vaši tvorbu, máte nějaké hudební vzory?

To je těžký, protože každej v kapele poslouchá něco jinýho. Bubeník to hodně ovlivňuje svou dvojšlapkou a tím, že poslouchá spíše metalový kapely, ale většinou skládám já a je možný, že mě dokážou inspirovat kapely který poslouchám, ale těžko by se v naší hudbě hledaly. S českým textem to vždycky bude jenom českej punk :o)

Máte v kapele nějak rozdělený funkce, kdo skládá texty a kdo hudbu?

Nechci se vyloženě označit za mozek kapely, ale vždycky donesu na zkoušku takovou tu základní kostru, kterou společně s bubeníkem ještě rozvíjíme. Do hudby si ještě od něj zasahovat nechám, ale na texty jsem alergickej. Jinak náš novej kytarista hraje dobře sóla, takže to teď bude samozřejmě všechno trošičku jinak

Jak často koncertujete a kde nejčastějc a nejradši?

Koncerty to je těžký, protože jich není tolik kolik bysme chtěly. Když se někdo ozve tak za cesťáček zahrajeme. Nejvíc samozřejmě v okolí Olomouce a sem tam někde dál. Já osobně mám nejradši AMC klub v Olomouci.

Kterej z vašich odehranejch koncertů byl podle vás nejpodařenější a proč?(popřípadě s kym jste hráli)

Tak nejvíc se nám podle mě podařil koncert 5.května v Brně a teď 14.záři v Olomouci kde jsme hráli s maďarskou Aurorou. Podařenej, protože jsme tam nasekaly nejmíň chyb a publikum bylo faine.

Nedávno jste vydali desku Unromatic, můžete popsat v čem se podle vás liší od předchozí desky Street kids?

Je tam samozřejmě poznat, že už hrajem trošku líp a i co se týče kvality zvuky je lepší. Je tam taky troška rozdíl v textech, který vlastně všechny říkaj že láska je kurva :o)

Když jsme u těch desek vadí vám, že se desky kopírujou nebo jste radši, že se dostanete víc mezi lidi? (i když možná zbytečná otázka, protože na vašich stránkách si můžou lidi stáhnout vaše dvě předchozí alba)

No jsme samozřejmě rádi, že si to lidi mezi sebou posílají a šíří. Předchozí dvě alba jsme uvolnily ke stahnutí hned, když jsme nahráli to nový, takže až příští rok nahrajem další tak unromantic půjde taky stáhnout ze stránek. Takovej koloběh :o)

V čem se liší česká punková scéna od té světové?

Můžeš si vytvořit hudbu jako Rancid nebo Born to Lose, ale když tam přidáš českej text tak to prostě nezní, tak stylově a je z toho českej punk :o)

Poděkování nebo pozdrav na závěr?

Děkujeme že jste si vybraly právě nás a zdravím všechny fans za celou kapelu. Čau a dík. Spáča

 

 

autor: Honza Trojan

 

 


3.10.2007   Rubrika: Rozhovory   |   Komentářů: 54   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,2
jde to 2,2
 

Diskuse ke článku - Rozhovor s kapelou AB-Normál

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-53
Anonym
Anonym - 6.10.2007 6:11

neřešit kritiku?kdyť kritika nemusí být vždycky jen negativní..kritika je názor na něco..a může to být jak negativní tak pozitivní...
Jinak ten rozhovor by chtělo víc rozvinout..je v podstatě nic neříkající....

 
Anonym
Anonym - 5.10.2007 15:12

Mark's punx - je to můj názor na tuhle kapelu že je dle mýho názoru nej. nikomu to nenutím aby byla i jeho...;)

 
Medvěd
Medvěd - 5.10.2007 9:53

Takže mi tu chceš namluvit,že si se k týhle muzice hnedka dostal přes zahraniční kapely.dobrýýýý,smekám před panáčkem

 
Anonym
Anonym - 5.10.2007 9:47

Je tu alespon recen jeden dulezity fakt, pisnicka s ceskym zpevem bude nakonec vzdycky znit jako ceskej punk. A termin ceskej punk jest pro mne oznacenim naprosto nejhorsi formy punku, veskerej takzvanej punk v cestine zni jako prapnej tancovackovej rock. Cestina proste neni rock n rollovej jazyk.

 
Medvěd
Medvěd - 5.10.2007 8:18

Anonym a co že zrovna Zatresti?

 
přerostlá veverka Baruš
přerostlá veverka Baruš - 5.10.2007 6:18

mě se AB-normaL dost líbí, ale jako nejlepší českou punkovou kapelu bych jí nezazvala... každopádně kluci hrajte a kritiky si moc nevšímejte smajlik - 1

 
Anonym
Anonym - 5.10.2007 3:43

podle mě je abnormál sračka... punk je pro ně jenom póza... zlatý Zatresti, ti jediní to asi s punkem myslej na celé Hané vážně...

 
Anonym
Anonym - 4.10.2007 22:09

Ha poslechněte si třebas Sakumprásky, to je aspoň hudba... Nic ve zlým hoši ;) hrajete dobře, ale tak nemusí se to líbit všem :)

 
Anonym
Anonym - 4.10.2007 21:22

Ab-normal je nejlepší česká kalepa(podle mýho názoru :o) )....určitě je kdykoliv rád uvidím smajlik - 5 Mark's punx....hodně štěstí !

 
Anonym
Anonym - 4.10.2007 19:48

ouuuu ab-normal , na to vždycky rád zajdu , to poslední album je fakt povedený .. hodně štěstí do budoucna..... punkobzolsmajlik - 14

 

Zvolte stranu: 1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-53