VEGE, VEGA, TESTOVÁNÍ, CIRKUSY, SOUBOJE ZVÍŘAT,.........

Úvodní strana / Diskuse / Vaše diskuse / K zamyšlení / VEGE, VEGA, TESTOVÁNÍ, CIRKUSY, SOUBOJE ZVÍŘAT,.........

Založila vege poslat vzkaz
pomoci se dá i tím, když třeba snížíte spotřebu živ.produktů, nebo začnete bojkotovat firmy co testují ...a na zápasy zvířat, kdy jedno zabíjí druhé ze strachu že samo přijde o život ...prostě nebuďtepřece tak zaslepení lhostejností, furt ta pitomá nadřazenost lidí, kdy člověk prostě musí jíst maso aby byl zdravý, jinak by nemohl žít, tak to bylo odjakživa,,.....je to každého věc jak nse ktomu postaví...
Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-50 | 51-100 | 101-150 | 151-200 | 201-250 | 251-300 | 301-350 | 351-400 | 401-450 | 451-461
Dronte
Dronte - 21.11.2007 17:55

... a nikdo netvrdí, že je to 100% úspěšné, ale má to kvůli tomu zlomku procentu smysl zamítávat? já bych řekl, že meti 100 a 99 není moc velkej rozdíl.

 
Dronte
Dronte - 21.11.2007 17:53

...Ty testy na buňkách nebo tkáních určitě nebudou průkaznější. Sotva na tom zjistíš, jestli to způsobuje rakovinu tlustýho střeva apod. Prokáže ti to velice málo.

 
Dronte
Dronte - 21.11.2007 17:51

vege16: Proč ti kvasinky nevadí a potkani vadí? Stejně se potkani hubí, aby nezamořila velkoměsta a myslím, že ti to moc nevadí... Sotva by jsi v NY krmila krysy, který ti lezou po bytě. :-). Mě nejde o to, jestli jsi nebo nejsi radikální, já se snažím pochopit proč ti ty testy vadí a chci vlastně zároveň aby jsi to pochopila i ty a případně přehodnotila své stanovisko.

 
punkerxy
punkerxy - 21.11.2007 15:31

HH: však je nemusíš poslouchat, já si třeba vážim svým způsobem ekologickejch zemědělců proto, jak si vážej půdy a přírody a částečně i zvířat, a je mi jedno, jestli věřej v marťany nebo dědu mráze. důležiý je, jak se člověk vztahuje ke světu. Kdyby byli na drogách, moc velkým přínosem pro svět by asi moc nebyli, že.

 
HippieHunter
HippieHunter - 21.11.2007 15:03

Karotka: no s tim novym smyslem zivota to je takovy na povazenou, mam taky par znamych, kteri z drog presli na nejake nabozenstvi a ze by to teda byla zmena k lepsimu to nevim, misto drog jsou schopny mluvit jenom o bohu, bo o vedach a tak. prijde mi to jako z blata do louze, vymyty mozky maj podobne smajlik - 2

 
punkerxy
punkerxy - 21.11.2007 15:01

Dronte: promiň, opět nevím. Octomilka jako pes jako žena. Myslim ale, že prostě léky pro člověka by se měly testovat na lidech, myslim si, že vědci by stejně nikdy nepoužili ty krutý testy na člověka a pokud by neměli možnost testovat na žádným jiným tvoru, byli by nuceni vymyslet metody bezbolestné. Teď je nic nenutí, zvířata sou přece míň, tak co, nezdaří se, materiálu je dost…
Já si nemyslím, že testy na zvířatech jsou všechny neprůkazné, byla by hloupost to tvrdit, když máme plnou lékárnu léků, který lidi používaj na svý nemoci a tyhle všechny léky byly testovány.
To ti šlechtí.
Nesouhlasím. Tohle tvrzení se dá použít pouze na léky. Kosmetika, zbraně, aj. věci co se testují, včetně cirkusy a zemědělství, prostě všechna odvětví, kde se zvířata zneužívají, jsou useless.
Nemyslim si, že se dopouštím chyby, nemám důvod to analyzovat, jestli to je sebevýchova nebo instinkt (useless), prostě to ve mně vzniká a tak se podle toho chovám.
S TUR to souvislost taky má, ale řekli sme si, že to nebudem rozpitvávat, nejni to nutný.
Žádnej ježíš to nejni, myslela sem to tak, že prostě, když je moje známá nemocná a já jí řeknu, že by jí ten člověk mohl pomoci a ona zaujme negativistický postoj ani k němu nejde, tak to je potom těžký. Ten druhej léčitel ale léčí na dálku, babička vůbec nevěděla, že na ní působí (http://www.volweb.cz/ivang/). Von má svoji vlastní metodu, podobně jako ostatní alternativní léčitelé.
Testy žrádla: asi to pro tebe nebudou věrohodný zdroje, v tomhle větš. čerpám ze zahraničních organizací (www.peta.org, aj.), v češtině vo tom moc napsaného není.
Deprese nezpůsobuje jenom nedostatek B12, celkově B-komplex může být příčinou. Ale taky nemusí. U mě je to složitější, navíc B12 mi dle krevních testů nechybí. Deprese může mít příčinu taky v genetickýc h dispozicích, hormonální poruše, atd.

 
punkerxy
punkerxy - 21.11.2007 14:32

to jo, žijou celkem zdravěsmajlik - 1no mě by ty drogy ani tak nevadili, to nejni životně důležitý, ale spíš mně vadila ta hierarchie, která tam mezi něma byla, a já sem tu jejich šéfovou fakt nemohla (ale jinak ty ostatní holky byly dost v pohodě), taky mě vadilo, že chlapi x ženský celkem tabu, všechno oddělený, možná že v indii sou na to zvyklí, ale tady to působí poněkud nepřirozeně a křečovitě. jinak je docela zajímavý, že většina těch mladejch co tam žije, sou bejvalí feťáci. víš, jedno je fakt, kdyby se ty lidi na tohle nedali, tak už tady dneska nejsou, hlavní je, že našli novej smysl života a co, dělaj ekologický zemědělství, chráněj krávy a neokrádaj svý blízký.já jim fandim (i když z povzdálí).
jehovisti ani ty krávy nechránějsmajlik - 9

 
Medvěd
Medvěd - 21.11.2007 14:15

tak s nima bych se tam asi zbláznil,určitě taky nepijou alkohol,nehulej marijánku
K nám sem taky občas příjdou lidi,který žijou takovim jinym životem,choděj v nějakejch hábitech,furt něco čtou,jak na tobě viděj že seš nalitá/tej,tak jdou od tebe pryč,ale většinou jezděj jen na mejdan ten týden se tu bud válej nebo někde šmajdaj a pak zas odejdou,jo a strašně se jim líbili ovce ještě když jsme je tu ze začátku měly
a taky tu kdysy otravovali jehovisti,ale ty jsme tenkrát s Klokanem vyflákaly,páč to bylo samí :Dejte se k nám,dejte se k nám,seru na tyhle parchanty

 
punkerxy
punkerxy - 21.11.2007 14:01

no voni žijou podle filozofie a náboženství starý indie, prostě tradiční hinduisti. v indii to je od nepaměti (je to jedna z nejstarších kultur na světě), do ameriky se to dostalo v 60.letech, sem svobodně po revoluci. takže ač češi, tak choděj (když zrovna nedělaj na poli) v indickejch hadrech, ráno zpívaj před oltářem a hrajou k tomu na indický nástroje (to je teda moc pěkný, ale hc to není) a zpívaj v sanskrtu nebo hindí, atak. jsou to vegetariáni, ale, jak je v hinduismu známo, mlíko hraje v jejich kultuře významnou roli, takže uctívaj krávy jako svoje matky (celkem je v hinduismu 7 druhů matek)a dělají pro ně i různý obřady. samozřejmě zvířata nezabíjejí. no mě hlavně zajímala jak ta kultura,tak i jak provozujou ekol. zemědělství, a tak.

 
Medvěd
Medvěd - 21.11.2007 13:48

Já mám jen jednoho
co to jsou Kršnáci,pouč nevzdělance

 
punkerxy
punkerxy - 21.11.2007 13:28

to jo, rodiče potřebujou vobčas zkontrolovatsmajlik - 18sem kdysi jezdila ke kršňákům, dělala sem tam na těch jejich polích věci do školy, tak tam jich žije asi 15, docela těsno, ale bylo to celkem zajímavý. poprvý sem tam jela ze zvědavosti (jestli to je vopravdu tak nebezpečná sekta, jak se všude psalo, zvláště po revoluci) a mile mě překvapili. jako žít s nima bych tam nemohla, to je jasný, ale aspoň sem si udělala názor.

 
Medvěd
Medvěd - 21.11.2007 13:17

ted čtyři,navíc já kosek odtud bydlim,tak se občas du podívat na maminu,jestli není mrtvá nebo tak něco

 
punkerxy
punkerxy - 21.11.2007 13:10

no vida, a nic na tom nebylo! myslim si, že je lepší žít z podpory, než ze zabíjení zvířat někde na jatkách. já si taky přivydělávám masírováním na černo a nějak mě to netrápí. vlastně neberu ani teď tu podporu, páč sem ještě nikde nedělala (ty dohody o provedení práce se nepočítaj); já pomale myslela, že pašujete zbraně, obchodujete s bílym masem, nebo vaříte po dojení heroin. kolik vás tam je?

 
Medvěd
Medvěd - 21.11.2007 12:52

Ale ty se v tom tušim dobře vyznáš,tak víš jak to chodí,prostě takovej underground.

 
Medvěd
Medvěd - 21.11.2007 12:50

Asi ti je jasný,že Standa jako politik bere nějaké peníze,že jo,to je docela na statku zásadní věc,no a my jsi chodíme vidělávat občas do vesnice,uklízení uhlí,zednický věci,stěhování atd,samozhřejmě na černo!!
Jinak třeba já už šest let žiju s podpory a právě již ze zmíněných melouchů OK
a taky je u nás takový pravidlo,že kdo jsewm přijede třeba na víc jak tejden hákovat nebo připravovat scénu a věci kolem všeho tadytoho cirkusu,příprav na Milkovický dny ,starání se o zvířata a buh ví co,tak se prostě nemusí bát že umře hladem,žízní prostě pohoda,už fungujem takhle 10let a jakš takš nám pomalu nic nechybí

 
punkerxy
punkerxy - 21.11.2007 12:28

ty něco tajíš? žes mi ještě neodpověděl z čeho žijete, to přece nejni moc osobní, ne? no heleď když nebudete mít blbý kecy na moji stravu, tak to bych přijet teoreticky mohla, ovšem je blbost abych něco slibovala dopředu-v zimě, když nevim, co bude zejtra, natož v létě.

 
Medvěd
Medvěd - 21.11.2007 11:58

tak to jsi musim odted dávat pozor abych něco neprovařil co nemám
Podle tvého níže uvedeného příspěvku usuzuji,že jsme právě my ty klasičtí sedláci s vidlema na hnoji a uzeným k obědu,ale nám to nevadí,nadruhou stranu by jsi právě ty mohla na léto přijed pomoct nám,páč po každym mejdanu má každej plnou hubu keců ,jak přijede měsic před akcí a pomůžr nám třeba se senem,ale většinou s toho sejde a pak to dělaj třeba jen čtyři lidi a když začne akce tak je tam třeba přes ten hlavní víkend 800lidí,jo kecy nemaj cenu ukázaná platí

 
punkerxy
punkerxy - 21.11.2007 11:48

jo

 
punkerxy
punkerxy - 21.11.2007 11:48

vege16: no, zvedneš telefon a ohlásíš se zemědělcoj že přijedeš, voni sou všichni rádi, když jim tam někdo přijede pomoct. já teda nejezdim k těm klasickejm sedlákům s vidlema na hnoji s uzenym k vobědu, ale spíš k těm vegetariánům, aby sme se tam nemuseli dohadovat vo jídle. adresář ekol. zemědělců je na www.pro-bio.cz.

 
Medvěd
Medvěd - 21.11.2007 11:40

to mě vyslícháš či co?smajlik - 1

 
punkerxy
punkerxy - 21.11.2007 11:30

vege16: dám ti taky jeden tip (než si poslechnu ten tvůj)
http://www.johnball.wz.cz/?c=music
znáš?líbí?

Medvěd:a z čeho žijete?

 
Medvěd
Medvěd - 21.11.2007 10:42

Jo zřejmě asi jo,ale dá to práci jsi to vyběhat,jeden čas to dotovala trochu nadace Olgy Havlové pak taky nějaký Holandani

 
vege
vege - 21.11.2007 10:22

http://veselyhrbitov.com/soubory/kapely/sms.html

kerotko zkus si počíst poslechnout...
není to sice takové jako ty dnešní a tak...
ale myslím že by se ti to mohlo líbit...
smrt mladého sebevraha

 
vege
vege - 21.11.2007 9:55

Medvěd: jojo havířovské kapelky jsou parádní...a nejen havířovské:))

Karotka: jak se dostat na ekofarmu? co se tam vůbec vše dělá?

 
vege
vege - 21.11.2007 9:52

Dronte: máš pravdu, spletla jsem se.
mikroorganismy ale přece jenom bych dala na testy kdyby t zachránilo zvířata...vím že jsou také živé aleprostě zase postav vedle sebe bakterii nebo kvasinku a třeba králíka, potkana a tak...bakterie a tak moc neřeším, to bych se pak namohla ani koupat abych je nezabila, a taky se ti z něčím přiznám, před3léty jsem měla v hlavě brebery, na šumbarku se dost rychle přenášely...no a k nim jsem popravdě moc velký soucit neměla...nenáviděla jsem je a jak!prostě zase takový fanatik nejsem...
ale ty testy na placentě a bunkách a tkáních jsou určitě jistější...přece jen je pravda že ne vždycky jsou n azvířatecj testované výrobky stoprocentně bezpečné také pro lidi...ale zase se to točí kolem prachů...

 
punkerxy
punkerxy - 21.11.2007 9:19

já ten rytmus znám, jednak sem ze zemědělský rodiny, jednak sem jezdila na ekofarmy, když sem studovala, teď jak zabřednu do pracovního procesu už na to asi čas nebude.
pobíráte na ten statek nějaký dotace?

 
Medvěd
Medvěd - 21.11.2007 7:34

Jak si to poznalasmajlik - 5
né fakt byl a pak chodíme ještě ráno na půl šestou

 
Všivák
Všivák - 21.11.2007 0:04

Asi zejtra pujdu na lov zatoulaných psů, koček a z těch méně kvalitních kůží si udělám předložku ke krbu...už se těšim na pěkně dozlatova upečené psí stehýnku na česneku politý lahodnou štávičkou...nebo radši nějakou zvěřinu? Uvidíme

 
Dronte
Dronte - 20.11.2007 19:59

Karotka: Opět jsi mě nepochopila. Pořád mluvím o tom člověk (matka) vs. pes. Tam jsi řekla, že si jich ceníš stejně, proto nevíš co bys odpověděla. Teď jsem to změnil na člověk vs. octomilka. Co teď? Radši člověka nebo octomilku? Nebo opět nevíš?
Mouchám jsem nikdy křidýlka netrhal. :-)
Já si myslím, že je v tomhle člověk lepší. Oni ze zabití živočicha nemají žádný prospěch, kdežto testy (ať na léky či kosmetiku) nějaký účel mají. Zvířata to dělají pro zábavu, my to děláme pro vlastní druh. U náš je "vražda ze zábavy" trestná.
Ty se dopouštíš obrovské chyby když mícháš (sebe)výchovu a instinkty dohromady. Je to něco úplně jiného. Jedinej důvod proč zvířata nezabíjí druhý, které nepotřebuje k obživě není ten, že mají morální zábrany, ale proto, že není důvod je zabíjet. Pochválení od pána, nebo trénování lovu důvod je. Víš co jsem tím chtěl číct, nebo to mám rozepsat? Možná jsem se nevyjádřil dost jasně. O:-)
S trvale udržitelným rozvojem to nemá žádnou souvislost. :-) V ekonomii se taky nechci moc hrabat. Mám 2mínus (dneska byly schůzky).
Je to snad druhý Ježíš? Neříká svým pacientům "Tvá víra tě uzdravila"? :-) Pokud mluvíš o pokoře, tak máš na mysli asi přístupnost k placeboefektu, i když pochybuju, že to pomůže v případě rakoviny. :-) Myslím, že kdyby se jeho metoda zpopularizovala, zachrání to miliony životů.

Testy žrádla: Jak čemu výzkumníci říkají je myslím celkem fuk. Docela by mě zajímaly čeho chtěli testy dosáhnout a věrohodné zdroje. O:-)
O B12 a Ca a obsahu v jídle prakticky nic nevím, ale dočetl jsem se, že nedostatek B12 způsobuje deprese. Možná že tvůj problém s depkama má původ právě tady. :-)

vege16:Nečetl jsem všechno co jsi napsala, ale docela jsi mě pobavila. Napřed napíšeš, že testy na zvířatech jsou absolutně neprůkazný (myslí si tohle i Karotka?), v druhé větě pak to, že je dobře, že se testuje na mikroorganismech. :-) Jak má být podle tebe průkazný test na mikroorganismu, když pes je ti málo? :-)

 
punkerxy
punkerxy - 20.11.2007 18:57

už je čas na dojení, ne?

 
Medvěd
Medvěd - 20.11.2007 18:29

to sem rád,že jsme se konečně na něčem shodlismajlik - 1

 
punkerxy
punkerxy - 20.11.2007 18:10

jo ta píšesmajlik - 5sme doma

 
Medvěd
Medvěd - 20.11.2007 18:09

A co takhle Němá barykáda

 
punkerxy
punkerxy - 20.11.2007 17:58

to já radči pořádný vály až se lustr otřásá (z českých adacta-to sou teda slováci, tisíc let od ráje, balaclava, john ball, zmíněný thema11, aj.)

 
Medvěd
Medvěd - 20.11.2007 17:50

prej popík,to byla jedna s prvních HC kapel u nás už za totáče
jinak koncerty nemají už 11let a na tom poslednim sem v 96 v klubu OO7 Strahov byl
a le pravda,že v tý sestavě po roce 90 to trochu změklo,ale pořád jeto dobrý,

 
punkerxy
punkerxy - 20.11.2007 17:39

Medvěd: no nejni to špatný, na koncík bych klidně šla, ale moje vlna to uplně nejni, tohle je takovej popík...

 
Medvěd
Medvěd - 20.11.2007 16:29

zkus si zqadat na myspace Kritická situace a zkus jsi to poslechnout,po hudební i textoví stránce paráda,alespon mi se to líbí
jsou tam čtyři songy no uvidíš

 
punkerxy
punkerxy - 20.11.2007 16:21

vege16: jo takovýhle texty mi nicmoc neřikaj, pravdaže

 
Medvěd
Medvěd - 20.11.2007 15:52

Radegast mám rád,jak kapelu,tak pivo jojo Nošovice

 
punkerxy
punkerxy - 20.11.2007 15:50

hmm, tak to se právě moc zjistit nedá,nejlíp, když si člověk vaří sám fakt, nedá se věřit už vůbec nikomu

 
vege
vege - 20.11.2007 15:43

Karotka: no jo ty jo ale jalk zjistit co je na sádle a co ne?hmmm...

Medvěd: nene nejsou o ničem, mě se líbí:))
ale většinou takové kapelky zpívají o tom jak se opijou


třeba radegasti hehe

kdyby teklko v řece pivo místo vody
nemuseli bychom chodit do hospody
byli bychom ožralí a prachy by nám zůstaly
to by svět byl jako ráj

 
punkerxy
punkerxy - 20.11.2007 15:39

když je to na sádle tak vadí, ale to se nedělá

 
Medvěd
Medvěd - 20.11.2007 15:30

a pečou je na vymaštěnym plechu ne,to už vám nevadí co

 
punkerxy
punkerxy - 20.11.2007 15:23

vege16: taky mě vobčas něco překvapí a pak sem fakt dost nasraná, jakože do našich tmavých rohlíků dávaj sádlo, fakt nechutný, pakáž jedna...

 
punkerxy
punkerxy - 20.11.2007 15:21

no bacha tahle přísada se jmenuje bílkovinný hydrolyzát, dává ho tam ale jenom vitana
tyhle bandy, co mi tu menuješ sem snad ještě neslyšela, tak to nemůžu hodnotit, vono na to taky jednou dojde, neboj.

 
Medvěd
Medvěd - 20.11.2007 15:18

Vege:Kritická situace nebo Suicidal commando,podle tebe maj texty o ničem hmmm
Magi je z kostí,většinou z mrtvej zvířatsmajlik - 2
ale taky se rád dám do polivky,nebo jen tak pokapu chleba

 
punkerxy
punkerxy - 20.11.2007 15:11

prostě je to vo všem, dost o textech, o energii, která z toho de, musim bejt prostě na stejný vlně, miluju třeba thema11, dost srdeční záležitost, v tý hudbě nejni ani kousek tepla, jako když pleskneš kusem ještě tepajícího srdce na zem, hrozně syrový, temný a ponurý, je to jedna velká deprese, ale přesto ten chlad nejde z bezcitnosti ale spíš z hlubokýho smutku...

 
vege
vege - 20.11.2007 15:11

Medvěd: myslela to karotka tak že se jí líbí takový ten rychlý uřvaný hc který má texty o něčem...smajlik - 1

 
vege
vege - 20.11.2007 15:10

Medvěd: to je stará dobrá školasmajlik - 1

Karotka: já vím že se stím budeme setkávat pořád v průběhu života...ale je to prostě šílené...
jo mám otázku...antokoncepce se taky testuje?
zrovna jsem se dozvěděla že má oblíbená přísada do jídel je z kostí:-((
magi...
teda ale škok jak cip, to by mě ani nenapadlo, že tam ty k --y nepíšou z čeho co opravdu je!
to celou dobu podvádím sama sebe, jojo vegetariánka a jím kosti smajlik - 20smajlik - 2

 
Medvěd
Medvěd - 20.11.2007 14:59

Jak jsi to myslela,néže bych tě nechápal,ale zkus to nějak rozvést

 

Zvolte stranu: 1-50 | 51-100 | 101-150 | 151-200 | 201-250 | 251-300 | 301-350 | 351-400 | 401-450 | 451-461