VEGE, VEGA, TESTOVÁNÍ, CIRKUSY, SOUBOJE ZVÍŘAT,.........

Úvodní strana / Diskuse / Vaše diskuse / K zamyšlení / VEGE, VEGA, TESTOVÁNÍ, CIRKUSY, SOUBOJE ZVÍŘAT,.........

Založila vege poslat vzkaz
pomoci se dá i tím, když třeba snížíte spotřebu živ.produktů, nebo začnete bojkotovat firmy co testují ...a na zápasy zvířat, kdy jedno zabíjí druhé ze strachu že samo přijde o život ...prostě nebuďtepřece tak zaslepení lhostejností, furt ta pitomá nadřazenost lidí, kdy člověk prostě musí jíst maso aby byl zdravý, jinak by nemohl žít, tak to bylo odjakživa,,.....je to každého věc jak nse ktomu postaví...
Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-50 | 51-100 | 101-150 | 151-200 | 201-250 | 251-300 | 301-350 | 351-400 | 401-450 | 451-461
Dronte
Dronte - 28.11.2007 15:25

HippieHunter: Nevím jaký vidí rozdíl... Třeba nám to vysvětlí Karotka.

 
Dronte
Dronte - 28.11.2007 15:23

Televize se určitě nebojí negativních ohlasů. Mučená zvířata jsou fajn téma, to lidé velice rádi dělají. Lidé se rádi bouří a milují každého kdo jim ukáže proti čemu se bouřit (radar, Kaplickéhop návrh, levicová vláda, pravicová vláda, zvířata...).
Věřím v trh. Pokud něco nejde na odbyt, ať se to nedělá. Nevím, proč by se to mělo dělat, osobně to považuju za nějaký hloupý pozůstatek socialismu. Nechci nijak likvidovat evropské zemědělství, jen mi připadá zbytečně do toho vrážet prachy. Vyplatí se to jen zemědělcům, trpí za to všichni ostatní.
Mimochodem sypáním peněz do Evropského zemědělství nepomůžeš státům v oblasti Sahelu. Právě naopak.

V této době je velice nepravděpodobné (mnohokrát nepravděpodobnější než v 1./4 20. stol), že se podobným způsobem objeví lék. Teď se asi nejvíce hledá lék na rakovinu a pochybuju že se to vyřeší tím, že se nechá ležet vyřezanej rakovinovej nádor vedle ananasu. :-) Pokud by nebyla první světová válka, jsem si jistej, že před masovým užíváním by se provedly příslušné testy na zvířatech. Tomu se určitě ani Fleming nevyhnul. Nevím, jak můžeš radit dnešním vědcům aby spoléhali pouze na své štěstí.
Četl jsem, že Contragenu to odflákli už na zvířatech. Samozřejmě i při testech na lidech, o tom žádná.

 
libertA
libertA - 28.11.2007 15:18

Karotka: zdrawím slečno, a šlo by jo?, mi poslat nějaký filmy na CD?

 
HippieHunter
HippieHunter - 28.11.2007 13:52

Dronte: zemedelstvi, taky moc nechapu, kdyz dotuji je, tak by meli zakonite dotovat jakykoliv ztratovy podnik.

 
punkerxy
punkerxy - 28.11.2007 12:51

Dronte: když zůstaneme u léků, to nebyl jenom Contargen, ale taky Mexaform, Eraldin, Clioquinol,...

 
punkerxy
punkerxy - 28.11.2007 12:42

Dronte: Možná tě to překvapuje, ale nechápu, proč by to nemohl být pádný argument.
Contagren-jseš si jistý, že ho odflákli? A co třeba v případě DDT? taky ho odflákli?

 
Dronte
Dronte - 28.11.2007 12:21

Karotka: Znáš tu příhodu jak vědci odflákly test Conterganu na zvířatech? Fleming měl štěstí, nerad bych to nechal pouze na nějaké náhodě. Zbytek napíšu někdy jindy, jsem ve škole.
Překvapuje mě, že u vystudované vysokoškolačky se objeví argument typu Fleming smajlik - 1

 
punkerxy
punkerxy - 28.11.2007 9:33

Dronte: promiň, ještě jedna poznámka: rozhodně ale nejsem pro zrušení v zemědělství v Evropě, natož pak v ČR!

 
punkerxy
punkerxy - 28.11.2007 9:03

Dronte: Znáš tu příhodu ja Fleming objevil penicilin? docela náhodu (a bez pokusů na zvířatech).

 
punkerxy
punkerxy - 28.11.2007 8:43

Dronte: Právě zase včera jsme mohli zhlédnout film the Earthlings (odkazuji na něj i Vege16 + Libertu), kde jedna kapitola zneužívání zvířat je věnována právě zábavě (např. korida, cirkusy, kohoutí zápasy, atd.), možná že existují zákony na ochranu zvířat proti týrání a všichni podnikatelé v tomto ohavném byznisu tvrdí, že k týrání zvířat nedochází. Bohužel (naštěstí) existuje tolik důkazného materiálu, který jejich tvrzení naprosto vyvrací. (pokud bys film chtěl, řekni mi, můžeš ho mít).
Řešit toho (aj.) léčitele nemá význam, protože já ti jeho schopnosti neprokážu. Fakt je, že má babička žije a zachránil životy i spoustě jiných lidí, řadě lidí zlepšil zdravotní stav. a není sám.

Člověk nemá právo hodnotit jiné mimolidské druhy. Na to jsme příliš omezení.

Já jsem taky pro snížení dotací zemědělcům v rozvinutých zemích. Společná zemědělská politika sežere hrozně moc (jak uvádíš 42%, v 70.letech to bylo dokonce mám pocit že 82%, hrůza) a naši zemědělci sice furt řvou, že jich maj málo a tak, ale např. v rozvojových zemí nemají žádné a situce je taková, že tamní zemědělci nejsou schopni se uživit svou vlastní prací. Situace je opravdu vážná, nůžky jsou příliš rozevřeny (tohle téma by mohlo být na samostatnou diskusi, dost se o tenhle problém zajímám, jednak mám vystudovanou VŠ zemědělku, jednak jsem byla dobrovolnicí ve Společnosti pro Fairtrade a rozvojové vzdělávání, www.fairtrade.cz).


 
punkerxy
punkerxy - 28.11.2007 8:24

Dronte: už se mi po tobě málem začlo stýskatsmajlik - 1

Ano, neobjevuje a víš proč se neobjevuje problematika nejen testování kosmetiky, krmiv, tabáku, aj., ale i problematika velkochovů aj. oblastí zneužívání zvířat v televizi? Zrovna včera jsme na to vedli diskusi, neboť ten tlak tu je a byl vyvíjen; pro televizi jsou to příliš drsné záběry a mají strach z negativních reakcí diváků; příklad trochu z jiného soudku, není to tak dávno, co Svoboda zvířat vyvěsila obrovské bilboardy s těly lišek ztažených z kůže s nápisem Znáte jeho cenu? Muselo se to posléze sundat, neboť těmito plakáty (byla to fotka ze skutečnosti, žádná fotomontáž) Svoboda zvířat "pobuřovala veřejnost". A tak je to se vším.

Lidé rádi nosí růžové brýle. Ne každý chce vidět pravdu tak jako poutník v Labyrintu světa (jedna z mých nejoblíbenějších knih...ale budiž).

Právě včera zase se o tomto vedla také diskuse (reakce na Vege16), nemoci u tzv. laboratorních zvířat jsou vyvolány uměle (který je velmi vzdálený průběhu nemoci vzniklé přirozeně), navíc tzv. pokusné zvíře je chováno ve velmi sterilním prostředí, ketré se nedá vůbec přirovnat k našemu životnímu prostředí.
V současné době jsou nejprůkaznější klinické studie prováděné na lidech. Bohužel všechno je to o penězích (to už jsi ale zmínil) a ovládáno vivisekční lobby (která lobbuje všude). Farmaceutické firmy jsou tak obrovským molochem, který má nepředstavitelnou moc.

 
punkerxy
punkerxy - 28.11.2007 8:08

BoDDa: je to foceno z letošního léta na náměstí

LibertA + Vege16: včera se u nás promítal výborný film the Earthlings (Pozemšťané) z projektu Otevři oči (www.otevrioci.cz), je to řekla bych 1 z nejlepších filmů dostupných v ČR s českýmpřekladem pojednávající velmi systematicky a přehledně o problematice využívání a zneužívání zvířat lidmi celkem v 5 kapitolách. Pokud byste tento film (nebo jakýkoliv film z databáze www.otevrioci.cz) chtěli promítat i u vás, stačí napsat do otevri oči mejl a pošlou vám buď CD s filmem nebo osobně přijedou i s technikou a film sami uvedou, jsou z Olomouce.
Ty jo, já v lednu za vámi asi určitě nepřijedu, to začnu makat uplně na druhym konci republiky, navíc nebudu mít prachy a asi ani vůbec čas.

 
Dronte
Dronte - 27.11.2007 19:38

Karotka: Samozřejmě, že jsou průkazné a neobejdou se bez nich ani San Marinští populističtí pokrytci. Sice se na jejich 61km čtverečných nebudou moci dělat výzkumy na zvířatech, ale dovážet z Itálie "krvavé" léky budou bez zardění. To mě zajímá, jestli v San Marinu někoho tím směšným zákonem jakkoliv omezili.
Netvrdím, že kosmetika posune lidstvo dopředu, ale ta zvířata neumírají pro zábavu. U tvých psů je tomu jinak, tam jde pouze o trénink nebo zábavu.
Na dálku? To je opravdovej kouzelník.

Ad ten obrázek: Já vidím rozdíl, jen nepovažuji za ospravdlnitelné nepovolit vědcům aby zachraňovali lidské životy kvůli blbým myším.

Do zemědělství jde 46% rozpočtu EU. Myslím, že je důležitější rozvoj hospodářeství členských, řešení energetické politiky a záchrana památek než bolestivě dotovat zemědělství. Když je u nás zemědělská výroba drahá, tak ať se ukončí. Pokud jde o peníze z rozpočtu ČR tak radši je uvidím ve školství, zdravotnictví nebo VÝZKUMU než v zemědělství, který stejně nezachrání. Zemědělství je díra do který se jen sypou prachy, který se nám nikdy nevrátí. Jsem za to aby se takové díry zmenšovaly a prachy se využívaly na něco co lidem pomůže.

 
BoDDa
BoDDa - 27.11.2007 19:35

karotka:to je ve strazce??ze sem to tam nikdy nevidela,.,.,smajlik - 2.,.,.ale souhlas stim napisemsmajlik - 10

 
Dronte
Dronte - 27.11.2007 19:19

Omlouvám se, že jsem se tu tak dlouho neobjevil. Nějak jsem neměl náladu. Buď mi bylo veselo nebo smutno, nebo se mi nechtělo namáhat mozek.

Je zajímavé že těm krmivům se nevěnuje televize. Je to dost vděčný téma. smajlik - 1

vege: Pár buňek ti ale nikdy nenahradí celej organismus, který ti nabízí zvíře. Nezpochybňuji, že někdy se zvířecí organismus chová jinak než lidský, ale snad mi nechceš tvrdit, že pár buněk vyřeší všechno, nebo třeba více než celý zvíře! Dlouhodobější účinky se ti na tom neprokážou! Pokud to nevyřeší kočka, tak kvasinka nemá šanci.

 
Medvěd
Medvěd - 27.11.2007 11:16

Trochu josmajlik - 1

 
punkerxy
punkerxy - 27.11.2007 11:02

ozdoba Řeznictví ve Strážnici (ta modrá tomu dost pomohla, nemyslíte?)obrázek - IMG_0042.jpg

 
libertA
libertA - 27.11.2007 10:01

medvěd: hech=D

 
Medvěd
Medvěd - 27.11.2007 8:03

I s Čechmánkemsmajlik - 1

 
HippieHunter
HippieHunter - 27.11.2007 7:59

libertA: z trince mi vcera privezli posilovaci lavicku smajlik - 1

 
Medvěd
Medvěd - 26.11.2007 20:02

do hajzlu!!!

 
punkerxy
punkerxy - 26.11.2007 19:42

Kurnik, nějak se to tu začíná zvrhávat. Kam se poděla diskuse? Kde je Dronte s těma svejma intelektuálníma břitama?
Jo mimochodem, punčochy Elite se furt vyráběj, mamka si je včera koupila do práce.

 
Medvěd
Medvěd - 26.11.2007 19:05

A kdy to vadilo? a psal jsem,že ti odpovim na cokoliv,pokad to bude v mejch silách :-)))

 
punkerxy
punkerxy - 26.11.2007 18:58

no jo vlastně
telex neznám, já vůbec toho moc neznám, já vobjevuju nový věci dost pomalu
teď můžeš bejt stručnej, teď to nevadí, teď nebyla položena žádná otázka

 
Medvěd
Medvěd - 26.11.2007 18:50

Už jsem ti říkal,že už je na akci nikdy neuslyšíš
Adactu znám neboja znáš Telex ze Strakonic?
kurva zase stručněsmajlik - 1

 
punkerxy
punkerxy - 26.11.2007 18:41

Medvěd: ale no tak, nejni to špatný, na akci klidně no
můj tip: http://www.adacta.mangelcrusties.sk/mp3.php (nejni to o veganství upozorňuju předem) song Nieco sa stalosmajlik - 5

 
Medvěd
Medvěd - 26.11.2007 18:22

Karotka něco pro Tebe,pok mě můžeě napsat,že je to popíksmajlik - 1
http://www.badongo.com/file/5260618
Kritická situace - Zejtra je nám dvacet

 
libertA
libertA - 26.11.2007 16:53

vege: napiš mi do vzkazu Tvé telefon. numero, už zase po dlouhé době patřím mezi Ty mobilové, takže bych Ti napsala, mohla bys dojet do Těšína zašli by jsme někde na čaj a trochu to probrali. Nic moc se po Tobě nebude chtít, budem mít nějaký letáky, které vylepíme, a pak budem rozdávat lidem brožůrky a tak, nebo budem hučet do lidí ve frontách ať si kapra nekupují=D třeba bychom mohli i prodejce kaprů unést, hehe ne, ftipkuju, ale mohlo by to béjt zajímavé. Každopádně to,ale nebudu hlásit nikde ani to nebudu šířit přes net jako veřejný protest - kde, kdy a v kolik se to bude konat, nic podobnýho, rozšířím to jen mezi přátelé a známé a Ti kdyžtak poberou další svoje kamarády a tak- Prostě to bude taková přepadovka, banda lidí se sejde a náměstí a rozbalíme nějaký stánek a bude se rozdávat i veganský žraso.Borlík zamnou přijede a bude mi s tou akcí pomáhat, ještě to musíme nějak dokutit. Akorát tyjo pokud by si měla nějakéj nápad na poulíční scénku tak nápady uvítáme velice rádi.Třeba by si jí i mohla i zahrát s někým.
A ano, řve v ROR společně s Kubajsem. Hele ho pozdraw odmě jak sním budeš.
Taky Vánoce slavit nechci. Křesťanka nejsem ani nic podobnýho, ale to jsem nebyla ani celých osmnáct let a přesto jsem je "slavila", tohle moc nehrotím. Letos ještě na Štědrý den doma budu, a to jen kvůli babičce, tak jak píše i Karotka. A taky jsou to asi poslední Vánoce co budu doma. Ale "slavit" je nějak zvlášť to ne. Celý rok se s rodiči hádáme a nadáváme si a te´d najednou budeme všichni sedět u stolu a usmívat se na sebe a strašná pohodka?, no jasný.Určitě. Z toho mi je na nic. Newím možná budu spíš s Borlíkem můžeme se domluvit i s Tebou když je nechceš slavit a podniknem něco. On Vánoce "neslaví" a bude tady, takže není problém.
Peníze na dárky také nemám, takže udělám něco diy. A od nikoho dárky nečekám!

 
punkerxy
punkerxy - 26.11.2007 16:25

vege16: ale sojanéza a tyhle věci jsou v pohodě; jde o to, že si ty bakterie mléčného kvašení pěstujou na kravskym mlíku, že prej na rostlinnym by se tolik nenamnožily (toť otázka, v zahraničí si to pěstujoou normálně), no a prej je to jenom nepatrný množství živočišný bílkoviny v těch jogurtech, ale to je veganovi přece fuk že.
no já třeba vánoce normálně držim (slavim to je příliš silný slovo), spíš kvůli tomu, že je u nás vždycky babička (jinak by byla sama) a je to vlastně jedinej den v roce, kdy se sejdem všichni u jednoho stolu a proběhne to celkem v pohodě (jinak je to totiž nemožný); myslim, že se to dá držet i nenásilně, stromek se dá koupit v květináči (a pak ho vsadit), my teda máme většinou vlastní, táta si nasadil u chaty lesík a každej rok jeden strom pokácí a tim pak topíme a uřízne mu vršek a to pak máme jako stromeček (haha, vypadá to celkem srandovně). no a večer já s mamkou máme vždycky tofu nebo tak něco; jinak my už sme celkem starý, dárky moc neřešíme, já akorát koupim třeba bylinkový čaje (od sluneční brány, sonnentor) nebo tak něco a dětem většinou knížku a je to.

 
vege
vege - 26.11.2007 15:43

Karotka: jsou to fakt hovada:´(
každý podvádí každého...tak už to chodí...ikdyž ne všichni a všechny to zase přeháním...

libertA: tak kdy se uvidíme?at se můžeme domluvit na ty vánoce, zazím vůbec nevím co se pomě chce...
no borlík...kuba říkal že s nima hraje v kapele, či zpívá myslím...pěkná štreka až z mostu...
ty jo ale hrozně mi vrtá hlavou co o vánocích...nechci je slavit....je pravda že to je svátek křestanů a to já opravdu nejsem...
jenže je trapné abych dostávala dárky a sama nic nedala..jenže nevím co kupovat...kosmetiku už určitě ne, je testovaná a to nemíním podporovat a ic jiného nevím...a prachů též moc není...smajlik - 3

 
libertA
libertA - 26.11.2007 15:29

karotka: tohle opravdu naštve..pch

 
Medvěd
Medvěd - 26.11.2007 15:04

A co by jsi se chtěla dozvědět?ptej se na cokoliv,rád ti odpovím, popřípadě poradímsmajlik - 1

 
punkerxy
punkerxy - 26.11.2007 15:00

Medvěd: musíš bejt furt tak stručnej?
zas jsem se nic nedozvěděla...

 
punkerxy
punkerxy - 26.11.2007 14:59

fakt sem nasr....člověk už nemůže věřit ani té etiketě!kur...y!!!!!kolik veganů takhle podváděj!

 
punkerxy
punkerxy - 26.11.2007 14:57

teď mně přišla odpověď z Kalmy! ty jejich sojový jogurty nejsou vegan!!!!!!!Bacha na to! už sem to věděla, ale chtěla sem si bejt jistá přímo od zdroje...smajlik - 2smajlik - 6

 
Medvěd
Medvěd - 26.11.2007 14:55

Taky bych vás chtěl poznat osobněsmajlik - 1

 
libertA
libertA - 26.11.2007 14:47

no ano, slečna karotka by mohla dojed, kdyby tady byla a měla čas.. ráda bych slečnu poznala osobně

 
Medvěd
Medvěd - 26.11.2007 14:45

Nené,jen ten vélikej v létě

 
libertA
libertA - 26.11.2007 14:44

vege:ale jinak článek jsem četla. Zkusím se poptat, kdo by zahrál, ale tady už to nějak vymřelo.Uvidíme, snad se někdo najde

 
libertA
libertA - 26.11.2007 14:43

vege: každá ruka se bude hodit, takže počítám s Tebou:)
jak se mám, no tyjo docela to teď jde.. Borlík tady byl pár dní a zase dojede v polovině prosince =)
a co Ty?kdyžtak vzkaz ať neděláme z toho tady chat=D

 
vege
vege - 26.11.2007 14:37

libertA: kdyby jsi chtěla moc ráda vám pomůžu...
a jak se máš ?už je ti lépe?smajlik - 18
karotka:no ale nevím nevím jak to dopadne, fakt nevím kolik přijde lidí a ještě to není vůbec domluvené...no tak zda tu budeš v lednu tak se můžeš stavit:))

libertA:ty jo a májo nevím náhodou zda by mi tu někdo ze třince nezahrál?
chci dělat v havru koncík...
však koukni na
revir.wz.cz...článek o havířově...

 
libertA
libertA - 26.11.2007 14:31

karotka: no ono, mě se do učení se toho moc nechce pořád, ale to doklepu ten rok a půl už. Nakonec možno budu ráda, že má i tuhle školu. Jo chybí?
Speciální pedagogika? tyjo, díky za radu, určitě se na to podívám co obsahuje a takhlec. vím, že oborů je více, ale tohle zní dobře.

vege chce?tyjo, no, ale tak panáček z jejího města je člen ještě s pár lidmi právě již zmiňovaného FNB Ostravsko.. tak nač další, řekla bych spíše se spojit ..ne?

 
punkerxy
punkerxy - 26.11.2007 14:15

Medvěd: vy tam na tom statku děláte i jiný mejdany krom toho Kozího?

LibertA: to máš náhodou super, já kdybych na to měla hlavu, tak jdu studovat ekonomku, ani nevíš, jak mně ekonomický vzdělání teď chybí, třeba právě v oblasti Fairtrade. Ale jinak, dobrý VŠ obor pro to, co by jsi chtěla, je např. speciální pedagogika v Olomouci, i když je fakt, že moje sestra je zdravotní sestra a taky roky pracovala s mentálně nemocnými dětmi. Ale je fakt, že je těch oborů více...
Vege16 chce taky právě podniknout FNB, jak psala...

 
libertA
libertA - 26.11.2007 13:58

karostka: jasný chápu..
co studuji? no heh, Obchodku.. opravdu škola, která mě nebaví. Ale určitě chci zkusit Vysokou a studovat něco co by mě opravdu bavilo, uvažovala jsem o nějaké Sociální a Humanitární činnosti.. moc bych chtěla pracovat s postiženými dětmi a takhlenc.
tady znám jen tři lidi co vím, že jsou z okolí, patří mezi ně i vege z Havířova, ano.

(minuléj téjden byl zrovna benefit pro FNB) Food not Bombs Ostravsko funguje tady nejblíž. Ale vlastně nevím kdo přesně je tam zahrnut ze známéjch a takhlenc. Ale pokusím se požádat o spojení s němi na té Akci proti zabíjení kaprů.

 
Medvěd
Medvěd - 26.11.2007 13:49

Tam se přeze mejdany uskuteční hodně přednášek,na různý témata,ale já na ně nechodim

 
punkerxy
punkerxy - 26.11.2007 13:44

libertA: mě do tý práce vezmou až od ledna, takže teď sem doma. Bydlení v CH je kapitola sama o sobě, takže zatím budu bydlet přímo "v práci" na inspečáku a něco si hledat.
co studuješ?
jo to nářečí je přesně ono. Myslím, že od Havířova je i naše Vege16, další aktérka této diskuse.Ale ona se určitě ozve samasmajlik - 1
FNB rozjíždíte nebo děláte už dýl?

 
punkerxy
punkerxy - 26.11.2007 13:37

jo vim, že mladý zelený tahle problematika zajímá, někdo od nás už jim přednášku dělal, pravdaže...

 
libertA
libertA - 26.11.2007 13:36

pro karotků: ano z ruky je, pravda..ale kdyby se nasbíraly penízky do té Prahy bych zajela.. Lakmé, Balaclavasmajlik - 18.. nedávno byli Lakmé u nás v Č.těšíně, naprosto úžas.
takže si z podhůří, no a kde se tedy budeš stěhovat dnes?
Z Bystřice znám pár lidí a i jednu spolužačku, hehe
beskydy jsou krásné, moc.
myslíš asi takové to naše ponaszimu=) no jako kiedy tak młuwim..

Koukám na odkaz, takže asi se stěhuješ do Chomutova viď
na druhéj odkaz se taky koukám a něco málo už jsem o tom četla.. Každopádně jak budu vedět o něčem kde by se dala udělat přednáška v tomhle směru, tak bych Tě navrhla a pozvala=) taky bych o tom ráda veděla víc.

 
punkerxy
punkerxy - 26.11.2007 13:35

super díky

 
Medvěd
Medvěd - 26.11.2007 13:27

Karotko,určitě příští léto u nás,tam to bude zajímat dost lidísmajlik - 5

 

Zvolte stranu: 1-50 | 51-100 | 101-150 | 151-200 | 201-250 | 251-300 | 301-350 | 351-400 | 401-450 | 451-461