Fotky za komančů

Úvodní strana / Fotky za komančů

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-42

A jak vypadal život punků v Příbrami?

Připravil: Kilčo, Fotografie poskytl VILDA ŘAPEK (EX člen skupiny E!E /bg/). Děkujeme.

 

Strakonice Punk's

Jak západ, tak i jih Čech bývaly před lety Mekkou tancovačkových bigbítů, takže punku se začalo dařit opravdu až po revoluci. Ve Strakonicích však ještě předtím burácel TELEX (předtím NOVODUR), který se dnes rozdělil na dvě frakce. Starou firmu si ponechal bubeník Miloš Vondrášek a hodlá pokračovat s novými muzikanty. Zpěvák Karel Bouša a baskytarista Martin Horský založili vlastní spolek L.D.TOTENKOPF (Ludvíkova umrličí lebka), věnující se anarchocore se syrovými texty. Ve Strakonicích vegetují rovněž vegetariáni ZELENÍ KANIBALOVÉ, prosazující zákaz pokusů na zvířatech a prosadivší se už na kompilaci Epidemie. Veselý hardcore produkují spřátelení ČÍŠNÍCI.

ROCK & POP - 12.10.1990

Připravil: Kilčo , Fotografie dodal: Bobík (EX ZELENÍ KANIBALOVÉ), Děkujeme.

 

Plzeň - punkerky a punkeři na různých akcích.

Taková všehochuť, kterou budeme postupně doplňovat.

Autor: Kilčo

 

ZASTÁVKA MILEČ 1983 - 84:

Uveřejněné fotky jsou i s komentářema ze zadních stran fotografií.

Česká televize - Bigbít

Autor: Kilčo

 

FPB - jaro 1984

Před začátkem zakázáné akce s FPB někde u Chomutova na jaře roku 1984.

Autor: Kilčo

 

Skupina STRES - díl č.1.

Černobílé obrázky jsou ze studia v Norimberku a z vystoupení také v Německu. Barevné fotky jsou z Karlových Varů, Plzně a Bratislavy.

Rozhovor s PUMLÍČEM v Českém rozhlase ZDE

Autor: Kilčo

 

Skupina STRES - díl č.2.

Skupina Stres reprezentuje sokolovskou scénu. Je velmi produktivní hlavně počátkem 90. let, kdy se u distributorů objevuje split kazeta a prakticky se stává prvním porevolučním počinem mapujícím zdejší scénu. V roce 1993 vychází u Day After Records na MC a LP album Stres a stává se nejen první hardcorovou deskou vydanou u nás, ale i první na dnes již legendární nezávislé značce.

Autor: Kilčo

 

Písek, Zlatá Studánka , Hvězda - 1987-1990.

V Písku bylo málo hospod ve kterých se punkeři mohli zdržovat. Většinou je ze všech vykázali, protože jim tam pak nechtěla chodit normální klientela. Zlatá Studánka byl pro ně jistý azyl. Paní Věra Pokorná na ně nedala dopustit, což dokazovala vzornou obsluhou a starostlivostí.

Autor: Kilčo

 

Písek, Hospoda U Ceprů (dnes U Lva )

Před dvaceti lety se v té hospodě dělo spoustu věcí. Kapel hrálo dost, ale dochoval se jen jeden obrázek skupiny SPS.

Autor: Kilčo

 

Když řeknu Sokolov, tak ozve se ti píseň......

Chemicko-uhelno-průmyslový Sokolov byl rodištěm dvou drsných hardcore spolků SVOBODNÝ SLOVO a KANIBAL, které se nezávisle na sobě daly dohromady na podzim 1987, aby se později jejich cesty zkřížily.

Autor: Kilčo

 

 

Svatba v Plzni 27.10.1985

Dlouholetý kamarád a zasloužilý punker s ručením omezeným, Honza Rampich se poprvé ženil. Dnes už je čtyřnásobně ženatý a snad i rozvedený. Jako svatební dar jsme mu přivezli krásnou pozinkovanou popelnici. Má jí doma ještě dnes a ukládá do ní peřiny.

Autor: Kilčo

 

Podzemní akce na Hradišti v Písku - 1989

Trio ZTRACENÝ EXISTENCE se orientovalo na hardcore a s úspěchem vystoupilo v srpnu 1990 na PUNKCI v Blatné: Agresivní projev, tempo jako uragán, jednoduché, ale do života tnoucí texty, slušná muzikantská úroveň - to jsou hlavní atributy písecké kapely. Můj tajný tip do budoucna! (Rock and Pop). Poté ovšem přichází diky alkoholu rozpad a kytarysta mizí do Ameriky. Jejich bubeník později působyl v GUMMY PIG a SLUT)

Autor: Kilčo

 

Jedeme na první koncert E!E - leden 1988

Koncertní premiéru si kapela odbyla v lednu 1988 v příbramské hospodě U Podařilů („Byl to úspěch. Lidi byli šokovaný a pak za náma furt chodili, jak to, že nejsme zavřený, a tak…“ R. Kyselo ve Vokně).

Autor: Kilčo

 

FPB, V3S, PLEXIS - 1985

FPB (FOURTH PRIZE BAND nebo také ČTVRTÁ CENOVÁ SKUPINA)

(1980 - 1987) Teplice

Hlavní postavou této nejslavnější teplické punkové skupiny byl baskytarista a zpěvák Miroslav Wanek: „V tý době jsme chodili na pivo do zaplivanejch čtyrek, takže název Čtvrtá cenová skupina je celkem jasnej. Nejdůležitější knajpou byla v té době hospoda Vyšehrad neboli Věšák. Tam chodily všechny ty máničky, tam se domlouvalo, kam jet na akci, co se děje, kde kdo hraje a podobně.“

V3S

(1983 – 1987)

Pražská punková kapela V3S (tzn. vojenský třínápravový speciál – nejobvyklejší vojenský nákladní automobil, lidově zvaný „vejtřaska“, vojáci ho používají dodnes i přesto, že jsou v NATO – pozn. autora) se zrodila na podzim 1983 a stejně jako Visací zámek vznikla tak trochu z recese.

Autor: Kilčo

 

BON PARI - první díl

Na tuto skupinu si velmi dobře pamatuji a rád na ní vzpomínám. Protože za celou dobu jejich působení jsem na nich byl snad šedesátkrát. Hráli například ve Třech Sekerách u Mariánských Lázní (tenkrát to byla zapadlá díra v hraničním pásmu).  Po cestě z Velké Hleďsebe nás neustále kontrolovala pohraniční stráž a opakovala že po skončení tancovačky musíme opustit pásmo, to se ale nestalo..... pokračování snad někdy jindy a jinde.

Související:

BON PARI

ČESKÁ TELEVIZE - BIG BEAT

Autor: Kilčo

 

 

Rockfest - Palác kultury - Praha - 1987

Pořádal ho Ústřední Výbor Socialistického Svazu Mládeže a konal se v pražském Paláci kultury, což jistě nebyly ideální předpoklady pro rockový festival. Pro nás to ale byla jedna z mála možností vidět spoustu kapel na jednom místě, i když scény se překrývaly a nebylo možno stihnout vše. Některé kapely odmítaly na Rockfestu vystoupit. Přesto se ale několika schopným dramaturgům podařilo dát prostor i skupinám vysloveně antirežimním. Byl to nářez přímo uprostřed rozvinutého socialismu.

Autor: Kilčo

 

 

Mírový koncert Olofa Palmeho - Lochotín - Plzeň - 15.9.1987

Můj kamarád Danglár zahrabal v krabici od bot a našel obrázky, které se chystáte také prohlédnout. V letním AMFITEÁTRU v Plzni - Lochotíně se konal koncert, který nikdo z nás a našich kamarádů nesměl zmeškat.  

Související: 

Výtržnost na mírovém koncertě                                                                                                                                  

Na takovou kulturu tady zvyklí nejsme.

Autor fotografií: Vladimir Lishuk

 

 

 

IDIOTS (DE) - klub Fekete Lyuk - Budapešť - březen 1990

Stručně: Na tento koncert jsem sehnal lidi za široka, daleka. Každý zaplatil 200 KČS, objednal jsem autobus a v pátek večer hurá na Maďarsko. Proč za hranice? Protože tehdy se u nás nic nekonalo. Řidič  neměl vůbec jednoduché ukočírovat takovou zvěř. Taky kousek za městem zastavil, že dál nepojede a otáčí se. Musel jsem ho uklidnit pětikylem a slíbit mu že dohlédnu na pořádek, a pokračovalo se dál. V sobotu dopoledne všichni nakoupili v obchodě zvaném " HUNKY PUNKY ", odpoledne jsme popíjeli dovezené pivo, kterého byl plný kufr v autobusu, a těšili se na večer. Na fotkách jsou celkem známé osoby, které se pohybujou okolo punku dodnes. Např: ŽLUTEY, ŘÍMAN, KRATOS, EMIL, DANGLÁR, MIKY, MÁČEK, MARČÉLO, ČÉŠKA, LUCIE, KANÁREK, BENY, ŠROUB - ten má nyní EMERGENCY RECORDS ....., nebo naopak zmizeli neznámo kde.

Autor: Kilčo

 

 

Pár obrázků ze života v Písku - 1985

Tenkrát se fotilo na místě zvaném Pod skalou. Potom se šlo na mejdan, to byl ale jiný den.Ze všech přítomných jmenuji BAKČU (narodil se a bydlel v Písku), ostatní: Déžák, Rajčák, Pokča, Fruta, Kubík, Hrabák, Literák, Radek, Zůtrák, Šindel, Hudec, Suchar a další.

Mě na obrázkách neuvidíte, jelikož v té době jsem se věnoval vysedávání nad Prazdrojem v restauraci U Reinerů.

Autor: Kilčo        Autorka fotografií: Hanka Suchá

 

 

HNF - přednášková síň právnické fakulty - Brno - únor 1988

HNF ( Hrdinové nové fronty) byla legendární česká punková kapela. Kapela vznikla v roce 1985 v Jihlavě ve složení Petr (Biafra) a Pavel (Naci) Štěpánovi a Leoš (Kosťa) Kostelecký. Většina zkoušek i vystoupení se odehrávala ve sklepech či garážích nelegálně, proto také někdy zasahovala Veřejná bezpečnost. HNF za sebou zanechali pět demokazet a nahrávky z koncertů a jednu oficiální nahrávku „Válečný území“, kterou vydalo pochopitelně až po společenské změně v roce 1991 vydavatelství Monitor v době, kdy skupina už neexistovala a která je sestavena jako výběr z demosnímků „Válka“, „Obyčejní hrdinové“ a „Dům na demolici“.

Více o koncertu

Autor: Kilčo

 

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-42