PREZIDENT USA GEORGE BUSH

Úvodní strana / Diskuse / Vaše diskuse / Ostatní témata / PREZIDENT USA GEORGE BUSH

Založila iron maiden poslat vzkaz
Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-50 | 51-100 | 101-150 | 151-200 | 201-250 | 251-300 | 301-323
Dronte
Dronte - 10.9.2007 17:07

nahlas: Pokud chápeme jako Američany pouze Yankees a ostatní původem Evropany, tak dojdeme k tomu, že tak kriminalita opravdu není vysoká. Pokud ovšem bereme jako Američany také ilegální mexický přistěhovalce (co si budeme lhát, většina je v USA ilegal) a černochy (v jejich ghettech užívající právo silnějšího), tak samozřejmě je ta kriminalita podstatně vyšší než třeba v Kanadě, ale nezkoušej mi tvrdit, že ti původem Evropani se nějak významně podílí na kriminalitě a právě oni dělají ten nadprůměr.

 
nahlas
nahlas - 10.9.2007 16:16

Dronte: hlavně, že je to na koho svést!! a jak říkám je to o lidech, kanad'ani mají úplně jiné myšlení než amíci - přiznejme si to!! jo?? smajlik - 1

 
Dronte
Dronte - 10.9.2007 7:32

nahlas: Ty si neuvědomuješ, že ti kdo střílí jsou většinou přistěhovalci, kteří by si tu zbraň stejně nějak získali (a legálně drženýma zbraněma se obvykle nestřílí ;) )! V Kanadě je navíc 10x méně lidí než v USA, takže je pravděpodobnost něčeho taková mnohem menší smajlik - 1

 
nahlas
nahlas - 9.9.2007 23:05

Dronte: tak jsem ho dočet a nevím..prostě každý máme svojí pravdu no, ale stejně musím ještě tohle- v kanadě si můžeš taky nakoupit zbraně" normálně" a lidi se tam tak nestřílí..je to o lidech a pro mě jsou amíci másla..

 
Dronte
Dronte - 9.9.2007 21:13

nahlas: četl sis ten článek o těch kvérech na kterej jsem sem dal odkaz? jakým způsobem křesťanská ovlivňuje projevy sexuálních úchylek? zeměpis ovládají imho dobře... 50 států USA podle znají tak dobře jako my 45 evropských států (včerně makedonie a moldávie ;) )

 
nahlas
nahlas - 9.9.2007 16:52

no však ve finále jo..ve školách mají křest'anskou výchovu skoro na předním místě..místo toho aby se pořádně naučili zeměpis. nakrmit ovečky v kostele pak u McDonalda pak nakrmit káru a svézt si prdel..doma zapnout bednu a hlavně nepřemýšlet ...samosebou to myslím krapet nadsazeně, ale ve velkém měřítku to tak je. jo a málem sem zapomněl na to mít pořádný kvér na zloděje..demokracie jak chuj!!

 
Dronte
Dronte - 9.9.2007 14:51

nahlas: V naší diskuzi to stojí až v druhé řadě. Hlavní důraz je na tom, že se to děje v USA (ty problémy katolických kněží jsi použil jako důkaz jakési -snad morální- zaostalosti občanů USA). smajlik - 1

 
nahlas
nahlas - 9.9.2007 14:11

Dronte: To se mýlíš, jde přece o to, kde se to děje, ne? --to nechápusmajlik - 12

 
Dronte
Dronte - 8.9.2007 22:52

nahlas: Četl jsem ten článek. Je psán chytře tzn. občas doplněn angličtinou, nebo latinou aby ho člověk bral vážně. Ovšem je to pouhá utopie. Můžeme se hádat o tom, jak by to bylo fajn, kdyby anarchistická společnost fungovala, ale stejně musíme zůstat u toho, že fungovat nemůže. To nabízené řešení je pouhá idea. Sotva můžeš přesvědčit lidi, aby nakupovali v dražších lokálních obchodech, když ve městě to mají levnější. Nemůžeš je ani zakázat stavbu supermarketu z důvodu, že ti to nezapadá do urbanistického plánu. Nemůžeš dát lidem pracovní místa tam kde nejsou. Těžko budeš nutit bohatýmu člověkomi aby bydlel v řadovce, nebo v semi-detached houseu (nevím jakej je českej výtaz), když 100% chce neekologickej barák s obrovskou zahradou a velkým bazénem. Když někdo ty prachy nemá tak v té řadovce bydlet bude, jestli se mu oplatí kvůli tomu se stěhovat z města. Do těch satelitních městeček se stěhují boháči, ty nedostaneš do něčeho, co by odpovídalo normálnímu maloměstu, protože to je právě to, čemu se chtějí nejvíce vyhnout!

 
Dronte
Dronte - 8.9.2007 22:44

nahlas: To se mýlíš, jde přece o to, kde se to děje, ne? smajlik - 1

 
nahlas
nahlas - 8.9.2007 22:42

Dronte:jako sranda mi to nepříde a nejde o love, ale o to, že se to děje!!

 
Dronte
Dronte - 8.9.2007 22:30

nahlas: Já nezpochybňuju to, že se to dělo, děje a bude dít! Ale hodně se to zmediazovalo, na soudce je obrovskej tlak aby dali církvi co největší pálku, možná protestantskej, nebo ateistickej soudce, kterýmu udělá radost když tu pálku dá co největší, snaha církve se toho problému co nejrychleji zbavit (nejde snad většinou o mimosoudní vyrovnání???) toho problému ať nešpiní jméno církve. Sranda taky je, že ve státě, kterej má 30x více obyvatel než ČR je mnohem jednoduší najít xmoc pedofilních kněží a podat hromadnou žalobu díky které se budou vyplácet astronomické částky (Američan vnímá jinak milion dolarů, než Čech, protože je na vysoký čísla ve velkým státě zvyklej), takže všichni malí Češi mají vykulený oči a mají mžitky před očima...
Ty čteš cestovatelskou literaturu? Znám dvě knížky ve které má velký význam cestování po USA, ale moc to tu tvou teorii nepodporuje (Kerouacovi Dharmoví tuláci a Na cestě), ale vím, že na tom nemůžu stavět nějakej svůj názor o Američanech a jejich migraci.
Na ten článek odpovím za chvíli... je dost dlouhej, ještě ho musím přečíst.

 
Dronte
Dronte - 8.9.2007 22:15

Fishlitt: 3) Nebyl proti nám podniknut vojenský útok, de iure by to platit nemohlo. smajlik - 1. Musíme si položit otázku kdo nás tehdy zradil, každopádně to byla vláda FRA a UK, ale ptal bych se jakou měli podporu lidu (většinou byl Mnichov přijmut s nadšením, to vím), abychom to mohli považovat za zradu Británie jako celku (tedy jestli by nebylo správnější říci třeba zradu kabinetu Nevilla Chamberlaina). Podle mě se věci natolik změnili, že tehdejší Británie má se současnou společnýho mnohem míň než např. dnešní Rusko s tehdejším Sověským svazem, takže nemá cenu Mnichov v problému radaru (málem bych zapomněl, že o něm se vlastně celou dobu bavíme :D) vůbec připomínat. Navíc nesmíme to vytrhnout z historických kontextů. Bylo dvacet let po válce, kterou si většina lidí pamatovala, Evropa se vzpamatovávala z hospodářské krize (myslím, že UK to v Evropě mohlo zasáhnout nejvíce kvůli jejich hospodářskému spojení s USA, kde to vlastně začalo), těžko se někomu chtělo do další války... Nechci je nijak omlouvat, pouze se snažím být co nejneutrálnější (u mě jako hrdého Čecha to jde jen ztěžka :), ale snaha se snad cení)
4) (příště bod 2) Ty znáš dobře těch 45 států v Evropě, počítám. Američani zas znají 50 států USA... Já jsem (byl) třeba v zeměpisu dobrej (2. nejlepší v okrese, 4. v kraji) ale přiznám se, že netuším kde v USA leží Maryland, nebo Idaho: Těžko po nich můžeš chtít aby věděli všichni, kde leží ČR (u CNN je to samozřejmě něco jiného :D). Kde leží Francie ví podle mě tak dobře, jako ty víš, kde leží Kalifornie. Komentář jedné ženské bych nepovažoval za směrodatný (ty určitě také ne, myslím, že to byla jen perlička, že?)
5) Odpustky- přiznávám, hloupost. Desátky- taky nemilá věc, nicméně díky jim (a jejich převzetí mormony) dnes skvěle funguje stát Utah, ve kterém je snad nejvyšší životní úroveň v USA (mormonů je tam přes 60%). Upálování nebylo věcí církve, ale věcí panovníka. Inkvizice nemohla ze své vůle nikoho zavraždit. Ale asi jsi o tom mluvil v souvislosti s konfiskací majetku "kacířů", jestli jsem tě pochopil správně. Chápu, že to vyvolává nedůvěru, ale nemyslím si, že to by Islámistický extrémisty kdovíjak trápilo a i kdyby, tak by určitě nepřehlídli třeba benediktínské a františkánské ř

 
nahlas
nahlas - 8.9.2007 21:57

Dronte: http://www.a-kontra.net/lesk-a-bida-primestskeho-bydleni ..tak naříklad tady je něco (sice to není jen o usa, ale něco tam je) jo a hlavně neřeš, že to je z A kontry, že to je pro tebe jen levicový plátek- hovna tam nepíšou.. jinak knížky od lidí co cestují po světě a jiné infa.....ortodoxní nejsem, ortodoxní lidi mě serou, bo se s nima pomalu nedá mluvit- viz: jeden můj kámoš =))..nadnesené??? proč teda církev ve státech ted' vrací nevím kolik, ale hodně mega( budou prodávat majetky, kostely a jiné nemovitosti) postiženým děckám- ted' už jsou někteří dospělí bo se to táhlo -jak jinak..hmm???

 
Dronte
Dronte - 8.9.2007 20:55

nahlas: a já zase chápu, že tobě jako ortodoxnímu ateistovi se nechce přiznat, že je to s kněžími nadsazené a že lékaři mohou být i horší ;)

 
Dronte
Dronte - 8.9.2007 20:54

nahlas: To mi pověz která literatura se věnuje způsobům přepravy v USA :D

 
Fishlitt
Fishlitt - 7.9.2007 21:17

Dronte: 1) neposune, souhlasim :)
2) Je možný že je to jakýsi podvědomý vnímání negativní propagace, ale ta "zdravá nedůvěra" asi spíš, vzhledem k tomu že takto nejednám pouze v tomhle případě ale i v běžném životě :)
3) Vidiš jak seš šikovnej, tak fain no... I když v případě že záruky byly dány písemně formou smlouvy (což si nejsem jistej a ani ty to neuvádíš), byly by v platnosti i de jure... Že by se to neopakovalo v to samozřejmě věřim a doufám, ale: "kdo ví"...
4) Zrovna včera byla v televizi rozená američanka žijící v čechách. Stejně jako jí podobní přiznává a to zcela a vzhledem k usa kriticky, že z důvodu nízké úrovně geografického vzdělání na všeobecných středních i základních školách nemá drtivá většina američanů valné znalosti o okolním světě a soustředí se na sebe. Jejímy slovy (možná ne naprosto přesnými :) : "U nás je to jako že my můžem všechno, my dokážem všechno, my sme ty nejlepsí. Ale o okolním světě se nezajímáme a myslim si, že kdyby sme se víc zajímali o ostatní země a neopohlíželi na ně tak zvrchu, budeme lepšími lidmi." ...když jsem to poslouchal, vzpomněl jsem si na tebe ;)
5) To je sice pravda, ale (nevim, mam ve vzyku brát si ponaučení z historie) vzpoměn jak to bylo s církví v Evropě - viz. odpůstky, desátky, upalování atd. To přeci jenom vyvolá nedůvěru... Hlavně ten život v přepychu a tak, proto nevěřim že věřící = nematerialisticky založenej člověk. Ale asi jo, asi k tomu maj dál, ale furt jich je ku*evsky víc než nás a jsou tím pádem mnohem významější.
Jinak ten Izrael, že se nestydim, v zapálení bych na to skorem zapomněl smajlik - 12. Ale voni zas Izrael berou podobně - jako uzurpovatele území a prozápadní populaci, vymykající se historicky vžitým předpokladům náboženství. I když v míře nevysoké, pro ně přesto významné...
6) Já si hlavně myslim že je to celku jedno :) Lidi sou tam chytrý, v žádnym případě však ne geniální natož neomylný a finito... Jinak těch 92 sem myslel jako průměr v ČR dle vyjádření český MENSY, která se testy iq dělá. Pokud jde o průměrné lidské iq je to samozřejmě (podle Cattelovy III. stupnice :) 100 což je logický vzhledem k tomu co vlastně IQ je, a 100 se tudíž jedná souhlasným věků mentálnímu a kalendářnímu...

 
nahlas
nahlas - 7.9.2007 20:18

Dronte: praktičtí lékaři jo? ty jo- jseš fakt mimo, ale chápu to..těžko se něco takového přiznává křest'anovi .. a ty auta, jsem napsal, že bez káry skoro neudělají ani krok... a jak jsem k tomu došel? jednoduše- čtu to v knížkách, časákách atd. a jestli bych jezdil nebo ne, to nevím- nenarodil jsem se tam

 
Dronte
Dronte - 7.9.2007 19:12

Fishlitt: 1)Podle mě je u těchto průzkumů menší statistická odchylka, než 20%, ale celkem na tom nezáleží. V problému nás to nikam neposune smajlik - 1
2) Co tvou důvěru podrývá? Řekl bych že za to může z velké části propaganda "NE ZÁKLADNÁM" apod. Pochopitelná je zdravá nedůvěra k čemukoliv co řekne strana, která chce něčeho dosáhnout. :)
3) Pro jistotu jsem se podíval na to, jaké byly mezi námi smlouvy. Neměli jsme nikdo tak úplně pravdu. :) Dostali jsme od UK a FRA záruku, že v případě napadení nám pomůžou. De iure mám pravdu já, de facto máš pravdu spíše ty.
Chtěl jsem říci, že jsme s nimi v alianci až od 1999, ne dřív. :)
Myslím, že podruhé by se UK a USA podobného omylu nedopustili i v případě nárokování území od Ruska, což by bylo nejpodobnější.
4) Na tomto bodě se opravdu neshodneme. Jsem přesvědčen, že o nás mají USA vysoké mínění. V Afghánistánu i Iráku jsme jim hodně pomohli.
5) Materialismus není sám o sobě špatný, spíše hloupý :). Ale na materialismu USA se taky neshodneme. Stejně si myslím, že křesťané mají k materialismu mnohem dále, než třeba ateisté/agnostici. Už jen kvůli Ježíšově větě "Snáze projde velbloud uchem jehly, než aby bohatý vešel do Božího království.", která je snad jedním z pilířů křesťanství.
To, že se podle tebe prezentují "jako nejlepší" podle mě vychází z jejich ekonomické síly a jistému pocitu zodpovědnosti. Nikdo jiný by do Iráku nevletěl /jsem přesvědčen, že ropa nebyla hlavní důvod/. USA jsou podle mě největším nepřítelem Islámských zemí kvůli své podpoře Izraele, o nich jinýho nejspíš nejde. Islámští extrémisti si nejspíš mysleli, že takhle zastraší ostatní spojence Izraele, ale nevyšlo jim to.

Ad Jinak mimo: Průměrný člověk má IQ 100- ti kterým klesl následkem nehody smajlik - 1. O ničem jiném mě nepřesvědčíš smajlik - 1
V PS má z 77,5% poslanců vysokoškolskej titul (je mi jasný, že třeba u KSČM jde většinou o exfunkcionáře, či jejich synky- tedy titul zadarmo, podobně u ČSSD, u ostatních stran v menší míře, či snad častěji jako děti buržouazie měli s výškou problémy). IQ není o znalostech, ale o tzv. moudrosti ;)

 
Dronte
Dronte - 7.9.2007 18:29

Urbi: Věř, že všichni malí sousedi na ně nadávali. Na IMPERIALISTY! smajlik - 1

 
Dronte
Dronte - 7.9.2007 18:27

nahlas: To, že podporuju zahraniční politiku neznamená přece, že souhlasím se vším co se v USA děje.
Abych mohl co nejlépe odpovědět, vyhledal jsem si nějakej článek o držení zbraní v USA. Vyplivlo mi to tohle http://www.eportal.cz/Articles/1204-omezit-ci-neomezit-drzeni-zbrani-.aspx . Ačkoliv jsem byl dosud proti takhle málo omezenému držení zbraní, budu muset svůj názor přehodnotit.
Nejen katoličtí kněží zneužívají děcka a nemyslím, že v USA by se toto nějak výrazně vymykalo smutnému světovému standartu (řekl bych, že např. praktičtí lékaři budou větší prasáci, přesto je neodsuzuju jako skupinu :) ).
Není jednoznačně prokázané, že člověk tak radikálně ovlivňuje klima, jak si většina lidí myslí. Podle mě je možné, že často jde spíše o tlak na vědce než o seriózní průzkumy. Nepopírám, že to může být i naopak, že to množství vědců (rozhodně ne zanedbatelné), které člověkem zaviněným globálním oteplováním prezentuje jako mýtus je pod vlivem zas jiných lobby. Rozhodně bych nad USA takhle horlivě nevynášel soudy.
V USA je pekelně levnej benzín, takže věřím, že ty bys za takovou cenu si vozil prdel stokrát více. Ještě by mě zajímalo, jak jsi dospěl k názoru, že nikam nechodí pěšky, nebo nejedou na kole smajlik - 1

 
Urbi
Urbi - 6.9.2007 22:37

Chlapi,chrlíte to tady jako latinu,nějak jsem z toho zmatenej.Asi o tom víte víc něž já,trouchu souhlasím s "Dronte, i s "Fishlitt.Konečně se o tam baví normální lidi ne jen ve zprávách.
Souhlasil bych s Drontem ,že Češi jsou materialištější než amíci,protože je tam výce věřící a i normálních lidí než v jejich seriálech.
Docela by mě zajmalo jak v historii lidi viděli třeba Babylón,Asyrii a Řecko,to táké byly super velmoci a rozhodovali i jiných.
ČUS

 
nahlas
nahlas - 6.9.2007 19:34

Dronte: jo takže je super, že si můžeš koupit bouchačku skoro v "každém" obchodě, že katoličtí kněží zneužívají malé děcka, že serou na kjotský protokol, že bez auta pomalu neudělají ani krok. atd. ...moc tě nechápu!!! vlastně vůbec..

 
Fishlitt
Fishlitt - 6.9.2007 19:12

, shlížející trochu zhůry na státy jako jsme my a i ostatní v Evropě i jinde po světě. Tohle je názor kterej je muj, nevyvrátíš mi ho a máš samozřejmně plné právo považovat ho (stejně jako všechny ostatní) za nesmysli, stejně tak jako mám já právo považovat za nesmysl tvé... :)
5) Komplex? To si nemyslim, nepovažuju se za zakomplexovanýho člověka :) Já nepovažuju materialismus, ačkoli sám nejsou zastáncem, za špatnou vlastnost. Stejně tak si nemyslím, že současný věřící člověk, automaticky není materialista. Materialsimus souvisí s životní úrovní, když to vezmeme z globálu dá se tam dle mě najít i určítá přímá úměra. Souvisí i s výchovou, kdy je to v americe i západních státech si myslím na vysoké úrovni, děti jsou už od plínek vychovávány materialisticky a to mi zase nevyvrátíš :)
No a samozřejmě že jsou v Čechách materialisti a je jich statisticky kurevsky dost! Vždyť i my k tomu, stejně jako usa máme historické předpoklady, i když v malinko jinačím smyslu. Já přeci neříkám že sou větší materialsti než my. Asi to tak vyznělo když jsem psal že materialismus sere islámský fanatiky hlavně skrz usa. Je to tak, ale ne proto, že by amíci byly největší materialisti pod sluncem, jenom proto, že je to jejich největší a nejvíc sledovanej úhlavní materialistickej nepřítel. V jejich očích jsou to lidi, který přišli na cizí půdu, zabrali ji a začli se chovat tak jak se chovají. Lidi kteří začli mezinárodní politikou ovlivňovat celý svět a kteří se považují (nebo lépe řečeno se tak prezentují) za "ty nejlepší".. V tomhle máme my evropský státy nespornou výhodu, a velký důvod proč nejsme hlavním terčem jejich nenávisti: Historii. A tu islám chca nechca uznává...

Jinak mimo: to IQ si myslim že máš nadnesený :P vzhledem k tomu že průměr je někde na 92 a i když největší blbci nevolí, pořád jich volí dost :) A že by bylo IQ ve sněmovně "o dost větší" si taky nemyslim, lidi sou tam chytrý, vo tom žádná, jenom chytrej člověk taky může bejt dostatečně vychcanej, ale IQ není vše a i člověk s IQ v průměrných relacích může být člověkem moudrým, protože iq je jen kousek, pak jsou tu znalosti, PQ, atd (věci nespolečný s iq, přesto v složce inteligenční velice důležité) no a pak zopár těch volů jak si psal :o)

PS: ku**a to je zas dlouhý :D

 
Fishlitt
Fishlitt - 6.9.2007 19:12

Dronte: Překvapil jsi, nabýval jsem dojmu že až na pár věcí máme v jádru vlastně stejnej názor, ale tak nechme na hlavě :D
Tak tedy...:
1) Takové věci jako průzkumy veřejného mínění (na vzorku několika občanů) jsem se naučil počas jejich sledování a srovnávání s následnou realitou, nepovažovat za směrodatn. A to už z toho důvodu, že přeci sakra nejde globalizovat populai ani v nejmenším a rozhodně není pravdou, že lidé kteří mají z hlediska průzkumu mnoho společných rysů, budou mít stejný názory a tak to prostě je...
2) Na otázku lží vlády bych neodpodvídal, nemyslím si, že vláda by vláda, tedy ta současná, v takovýchto věcech lhala. Spíše kolik toho - vzhledem k výše zmiňované inteligenci - ještě nestačili říct. Ale třeba ne, třeba jim křivdim, jenom mám prostě takovou vlastnost, že předkládaným informacem nikdy nevěřím na 100%. Vždyť já ten obrázek přeci nezpochybnil, jenom jsem vyjádřil jistou míru svý nedůvřivosti, kterou prostě k informacím mám...
3) Během Mnichova tam mezinárodní smlouvy byly. Nechtěj ale po mě prosím vědět jejich naprosté znění, zas až úplně všechno ihned z hlavy taky nevim :) a informace během psaní příspěvků nevyhledávám.
Nevím proč mi připomínáš vstup ČR do NATO, jestli (vzhledem k tomu že je to v závorce za tim Mnichovem) si pojal myšlenku že si snad myslím že se na nás vysrali když sme byly s nima v NATO nebo co..? :D no nic, dobrá, nebudu uražen :)
Je pravda že je jiná doba, ale jsou dva pojmy: současnost a budoucnost, které je třeba rozlišovat a nelze se v plné míře spoléhat na zachování veškerých věcí platných v současnosti i v budoucnosti, ať už je jejich změna sebevíc nepravděpodobná... A i mě přijde jako dost přitažená za vlasy, nebaví mě se zase opakovat, ale "jak jsem psal", neříkám že ta situace nastane, je to jen jedno malé procento v mých myšlenkových pochodech, ovlivňující můj celkový výsledný pohled na věc...
4) Jo jasný, s tim samozřejmně souhlasim, že by byl EUradar v USA docela málo platnej :) Nemyslel jsem to (jak si jistě pochopil) jako věc v dění reálném. Jde pouze o hypotetický předpoklad, v němž zastávám tento subjektivní názor. Jde o můj myšlenkový pochod vycházející z toho, jak vnímám vlastnosti vlády USA, kdy je (možná neprávem) považuju za lidi, shlížející trochu zhůry na státy jako jsme my a i ostatní v Evropě i

 
Dronte
Dronte - 6.9.2007 18:14

nahlas: A jinak z USA docela "posranej" jsem. Konzervatismus amerického typu považuju jako jedinou dlouhodobou naději pro západní kulturu a z ní vzešlou demokracii.

 
Dronte
Dronte - 6.9.2007 18:12

nahlas: Jsem přesvědčen o tom, že průměrné IQ v poslanecké sněmovně je o dost větší než 102-104 (což bych odhadoval jako průměrné IQ voličů, vzhledem k tomu, že blbci většinou nevolí, nebo že existují i nesvéprávní lidé). Jsem o tom přesvědčen i přesto, že je tam 13% komunistů a 36% socanů a Hovorka smajlik - 1

 
Dronte
Dronte - 6.9.2007 18:06

Fishlitt: To není jen o medializaci. Jsou průzkumy, že 70% lidí je proti radaru. Ač se mi to nelíbí, rozhodně to nebudu zpochybňovat.
Proč ho nebrat vážně? Jde o oficiální zdroj, oficiální vlády ČR (:D). Tvrdíš, že informace které se k nám dostanou, nejsou z velké části pravdivé. Abych řekl pravdu, nevzpomínám si, kdy vláda o radaru lhala.
Během Mnichova jsme nebyli spojenci FRA, ani UK, tedy asi se neodvažoval tvrdit, že se nám spojenectví neoplatilo (členové NATO jsme od 12. března 1999)+ tehdejší vlády byly zastánci appeasmentu (omlouvám se, že to slovo používám tak často), tedy pravý opak současné politiky USA a UK+ naší obranou jsou povinni dle článku 5 smlouvy NATO (podívej se na wiki- NATO)
Americký radar by se bezpochyby stal postupem času stal součástí obrany NATO, o tom není pochyb, protože USA jsou jedním ze zakládajících členů, iniciátorů smlouvy a NATO nemá žádný důvod jej jako obranný prostředek nevyužívat.
Rád bych se ptal, proč by nějaký evropský stát chtěl stavět radar v USA, ale to asi není seriózní otázka. :) Takže se teda ptám, proč by nám to nedovolili? Proč o tom pochybuješ? Máme nějakou podobnou zkušenost?
Pořád ale nechápu, proč považuješ američany za větší materialisty, než třeba Čechy... Vzhledem k tomu, že tam je větší podíl věřících, bych dokonce řekl, že v USA jsou menší materialisti než my. Spíš si myslím, že je v tom nějakej komplex z toho, že nemáme takovou životní úroveň jako oni :)

 
Fishlitt
Fishlitt - 6.9.2007 16:46

nahlas: nemyslím si, že by byl Dronte "z amíků tak hotový", mě - jako většinovému pacifistovi - se taky nelíbí že tu budeme mít vojenskou mrchu a staneme se (nyní již naprostou) součástí konfliktu. Nadruhou stranu jsem realista a ačkoli se mi to nemusí líbit, je to věcí, která je z hlediska mezinárodní kooperace nevyhnutelná...
Pozor však: POZOUZE pokud se bude jednat o radar NATO, jinak jsem proti...!

Jo a eště: Američani materialisti jsou. Neříkám že všichni, ale většina určitě, žijou v tom od narození, není se z hlediska psychologickýho zas až tak čemu divit... :)

 
Fishlitt
Fishlitt - 6.9.2007 16:46

Dronte: Díky za lekci internetovýho jazyka :)
Pokud jde o ty antiamerikanisty, je pravda, že většina odpůrců budou právě oni (i když nemyslim že zdaleka tak drtivá), ale zároveň zastávám názor, že tu není víc odpůrců než zastánců. Jak už jsem psal, jsou akorád více medializováni.
Pokud jde o nějakou rakovinu a takový kraviny, to mi přijde taky hodně zcestný, ale ta 'ochrana i nás' už je zajímavějším bodem. Ten obrázek jsem předtím neviděl, zaujal mě, ale přesto bych ho nebral za "slovo Boží". Navíc je tu moje obava, pramenící z historie, kdy se nám okrajové spojenectví s velmocemi nevyplatilo, kdy velmoci podlehly chiméře a obětovali malou zemi - nás. Ale i když by se to neopakovalo, je tu prostě ten opatrný pohled na věc. Američanům se to staví na cizím území daleko za Atlantikem, ale my jsme problémům kurevsky blízko. Když USA postaví radar v Evropě, zaručeně ji to ochrání, ale nás už tak zaručeně ne...
Ale k odpovědi na otázku: Jsem pro radar coby obranný prvek Severoatlantické aliance, kdy jeho výstavba u nás je jakousi povinností pramenící z mezinárodních smluv, a v případě že je v našem zájmu spolupracovat s NATO a chtít jeho ochranu (což je při našem superžalostném stavu armády bohužel nutné) měl by být z hlediska mezinárodně-politického radar NATO u nás postaven. Nikoli tak radar spadající pod USA, kdy by byl postaven ochranný prvek zaoceánské velmoci na cizím autonomním území České republiky, popř. na území EU či Evropy samotné. Jak už jsem dole zmiňoval: "velká USA" by nikdy nedovolila výstavbu Evropských radarů na jejím území a tomu věřím.
Pokud by mělo být rozhoduto, jsem pro rozhodnutí ze strany vlády, s významějším hlasem prezidenta Václava Klause, coby nejvyššího velitele českých ozbrojených sil. (Odlehčeně: Aspoň to bude na koho svíst :P)
Zastávám totiž názor, ačkoli se mi někdy samotnému příčí, že vládu si volíme my jako lid, a věřím v demokracii, kdy se menšina podřídí většině. Proto by měla být (bohužel i bohudík) rozhodnutí v rukou našich zástupných orgánů. To, že se někomu nelíbí kdo tam sedí je pochopitelné, ale v případě, že např. nechodí volit se slovy "stejně se nic nezmění", nemá podle mne nárok si stěžovat...

nahlas: nemyslím si, že by byl Dronte "z amíků tak hotový", mě - jako většinovému pacifistovi - se taky nelíbí že tu budeme

 
nahlas
nahlas - 6.9.2007 16:44

Dronte: smajlik - 1smajlik - 1ale vždyt' mezi politikama je taky kupa blbců, mě bavíš jak si furt myslíš, že ten kdo je politik = chytrý člověk..

 
Dronte
Dronte - 6.9.2007 16:28

nahlas: Proč hloupostí?
Ano jsem proto, aby o otázkách národní bezpečnosti nerozhodoval hajzldědek, uklízečka, pedofil, fanynka Rodinných pout, ani přerostlé děti, kteří jsou pod vlivem iracionálního antiamerikanismu a levicových desinformancí.

 
nahlas
nahlas - 5.9.2007 18:29

Dronte: není to materialismem, ale jejich hloupostí - nebud' z amíků tak hotový!!! a pro co si ty? určitě bys to nechal at' rozhodnou pánové a dámy z vlády co?smajlik - 6

 
Dronte
Dronte - 5.9.2007 18:23

Pokud na něco nezareaguju, klidně mi to připomeň, nemám důvod klamat :)

 
Dronte
Dronte - 5.9.2007 18:20

Fishlitt: IMHO znamená In My Humble Opinion, tedy "podle mého skromného názoru".
Je tady více antiamerikanistů, to je zřejmé. Odpůrce radaru tvoří z minimálně z 90% antiamerikanistï. Nevím jak bych ti to dokázal, ale zkus se zeptat nějaké skupiny odpůrců, jestli kdyby se ukázalo, že radar ochrání i nás a nebude způsobovat rakovinu, nebo leukémii, tak by s tou výstavbou souhlasili.
Američané nejsou založením materialisti, to je hloupost. Jen mají vysokou životní úroveň, takže si ty hambáče můžou dovolit a proto tloustnou a tloustnou. Není to materialismem...
Radar ochrání i nás a blízké zahraničí v případě, že by na nás házel rakety Írán. Viz http://data.idnes.cz/soubory/zpr_nato/A070112_INC_MISSILEDEFENSE_001.GIF . Myslím, že nemůže být serióznějšího zdroje než MZV.

Můžu se tě zeptat jaký je tedy tvůj návrh? Přeješ si, aby rozhodl parlament a prezident, nebo referendum? A bylo by podle tebe správné, kdyby se s radarem souhlasilo (ať už podle současných legislativních norem, nebo referendem), nebo aby byl odmítnut?

 
Fishlitt
Fishlitt - 4.9.2007 18:55

nelze přeci předpokládat že se vše bude vyvíjet podle prognóz a pravděpodobnosti... Nikdy nikdo neví, co se může kdy v budoucnu stát, nevíme ani co se stane zítra... A proto bych já, jako člověk v důležitých věcech opatrný, řešil tuhle situaci především s ohledem nejmenšího rizika do budoucna. Jestli je to radar nebo není, na to nejsem schopnej odpovědět, a snad mi v mém subjektivním (a bezvýznamném) rozhodování, dopomůžou další události, jednání atd.

 
Fishlitt
Fishlitt - 4.9.2007 18:54

Dronte: Možná je to mojí nedostatečnou informovaností, ale nemyslím si, že by v týhle zemi bylo víc antiamerikanistů než proamerikánců... Nejde přeci brát za danou věc, že každý odpůrce radaru je hned antiamerikanista. Navíc si totiž nemyslím ani to, že by tu bylo víc odpůrců než zastánců... Jen si jich veškěré sdělovací prostředky více všímají, vždyť tak je to vždycky, že se hledá oponence k vládním návrhům a je protěžována více než jejich obhajoba...
O vztahu islámu k materialismu versus vztahu k jiným náboženstvím opravdu příliš nevím. Ale zatím, budeme-li informace čerpat z faktů, je největším nepřítelem Íráku Izrael coby obsaditelé islámské půdy, kteří věří v něco jiného. A materialisti? Islám jako takový, jako náboženství prastaré, příliš nesere. Sere jenom islamistický radikály, který ale ve skutečnosti sere každej jinej než oni. A materialismus je sere předevšim skrz USA..
Úloha české republiky, jako toho jednoho malýho bezvěreckýho státu v Evropě mezi spousty dalšíma početnějšíma a významějšíma, je z hlediska možné nesnášenlivosti islamistických radikálů k nám, cobi k hnusnejm ateistickejm materialistům, téměř nulová...
Co je imho to nevim, vim jen že je to něco z chatu. Na Chat nechodim, internetový hry nehraju, sorry...
A chráněn? Umístěním radaru a polských raket, které i z hlediska fyzikálního nebudou schopny ochránit před raketovým útokem nás ani blízké okolí našeho státu?
Jiná věc by byla, pokud myslíš chráněn spojenectvím s USA. To je argument, který svou váhu má. Zde však narážíme na problém, který sem už nakousl na začátku: Chceme my, jako Česká republika, být státem angažovaným v tomto problému ve větší míře, nebo ne? Co je pro nás shlediska budoucnosti blízké a naopak vzdálené výhodnější? Důvěra v cizí stát a jeho ochranu už se nám v historii zle vymstila. Navíc je to věc, která není černo-bílá, jako ostatně nic, a tak se nelze jen tak rozhodnout. K tomu abych nabízel správné řešení nejsem dostatečně informovaný a zainteresovaný do problému, nemluvě o tom, že nějaké "nabízení řešení" je prostřednictvím diskuse na punk.cz věcí fantasmagorickou... A především, to SPRÁVNÉ řešení, nezná v současnosti nikdo a nikdo znát nemůže, nelze přeci předpokládat že se vše bud

 
Dronte
Dronte - 4.9.2007 17:50

O tou ateismu jsme psal proto, že IMHO je to jeden z důvodů, který by nám měl při případném výběru prvního útoku přitížit, proto je tedy lepší být chráněn, ne? smajlik - 1

 
Dronte
Dronte - 4.9.2007 17:49

Fishlitt: Víš o něco vztahu islámu k západnímu bezvěrectví, materialismu (který má v jejich očích nejspíš dost k Šajtánovi) a západnímu stejně monoteistickému křesťanství?

 
Dronte
Dronte - 4.9.2007 17:46

Fishlitt: Opravdu není stádní ani módní? Čím si vysvětluješ ty statisíce (či miliony) lidí, kteří jsou proti radaru? Oni zůstanou proti radaru jen kvůlï svému antiamerikanismu. Kdyby tady bylo stejné množství proamerikanistů, tak by byla podpora výstavby radaru mnohem větší, to se vsaď.
"Že když se prokázalo, že jaderné zbraně v Íráku NEBYLY... (to slovíčko mi chybělo, omlouvám se. teď už chápeš co jsem ti tím chtěl říct?).
Nekontrolovatelnost: vojáci budou pod českou jurisdikcí, to pořád vláda opakuje! Že to nebude pod naší kontrolou jsou pouze levičácké desinformace.
KLDR: Řekl bych, že jedinej způsob jak toto vyřešit je válka. Vzhledem k tomu, že vlastní balistické střely, nerad bych ji riskoval, byla by zbytečná a nikomu by moc nepomohla.

 
Fishlitt
Fishlitt - 4.9.2007 15:55

Dronte: tezko rict jestli je antiamerikanismus stadni, stava se modnim, ale kde? neznam moc lidi ktery by nadavali na ameriku vyjma lidi nejakym spusobem blizkych nasemu hnuti, popr na druhym extremu nacionalistum..
"Že když se prokázalo, že jaderné zbraně v Íráku, tak je zřejmé, že skrz radarovou základnu se pokusí anektovat Českou republiku, nebo co tím chceš říct?" tuhle vetu, muzes prosim rozlustit jak si to presne vylozit?
Nekontrolovatelnost: ne ze nas bodou mlatit pohrabacem ty we, ale ze nebudou podlehat nasim pravum a nebudou postizitelny.. nerikam ze sem naskacou amici a zacnou krast na vsi kurata, ale je to vec na jejiz problematicnost se muze velice snadno v budoucnu narazit.. ale tohle je na druhou stranu veci, ktere se da zamezit vyjednanim ceske strany s amerikou danych chodnych podminek..
KLDR: ja to resit nechci, nemuzu, neumim, ale kazdopadne plati: samozrejmne ze ne je nechat ale sypat jim do kasy pokazdy kdyz oni udelaji baf je ten nejhorsi zpusob. ten to nezmeni, naopak utuzi.. tak bud se udela razna pritrz tak, aby to nebylo mozny.. nebo ne a nasledky nesme svete..
A k tomu poslednimu prispevku: Ja se ptam, kdyz u nas udelame radar, zmeni to neco? A ja si odpovidam.. Ne..
A co se toho ateismu tyce tak to mi pride jako naprosto scestnej a nevyznamnej argument a vubec by me nic takovyho nenapadlo.. pochybuju ze je bude srat ze nakejch priposranejch 10mil lidi neveri v boha.. natoz pak aby je to sralo vic nez kdyby 10mil verilo v neco jinyho nez v islam..

 
Dronte
Dronte - 3.9.2007 19:53

Máme to ignorovat? A až nad Evropou budou lítat balistický střely tak se nás to týkat bude? Vždyť sousedíme s druhým největším spojencem USA v Evropě, Polskem! Až začnou ty rakety házet po nich a vítr nafouká spad k nám, tak se nás to týkat bude? Navíc jsme nejateističtější země, to asi islámským fanatikům moc velkou radost dělat nebude, to je mnohem horší než kdybychom byly většinou katolíci!

 
Dronte
Dronte - 3.9.2007 19:47

Základna bude nekontrolovatelná??? Tím myslíš co? Od USA se nemáme čeho bát, jsou to naši spojenci, takže těžko proti nám budou bojovat smajlik - 1
KLDR- jasně že mají jen chudobu a jadernej program! a jak to chceš řešit? nechat je, ať si dělají co chtějí? a co by na to řekli ostatní, kdyby jim to prošlo? že když může mít KLDR jaderný zbraně, tak proč oni ne! a antiamerikanisti budou říkat "když tam nejsou nerostný suroviny, tak vám tam zbraně hromadnýho ničení, tak je vám to jedno, co?"

 
Dronte
Dronte - 3.9.2007 19:39

Fishlitt: Jenže tady nejde o antiamerikanismus racionální, ale iracionální. Oni si vůbec nedokážou ten svůj antiamerikanismus zdůvodnit a nikdo je k tomu bohužel nemůže nijak nutit. Oni nechcou ten problém pojmenovat a kdyby se o to alespoň pokusili, zjistili by že není pojmenovat co. Na obhajobu svého módního (a stejně tak stádního) antiamerikanismu si vymýšlejí různé zástupné pseudoargumenty typu "radiace" (který je mimochdem hygieniky vyvrácen) atp. Takže další pseudoargument "Průsery Jiříka" pro mě znamenají co? Že když se prokázalo, že jaderné zbraně v Íráku, tak je zřejmé, že skrz radarovou základnu se pokusí anektovat Českou republiku, nebo co tím chceš říct?

 
Fishlitt
Fishlitt - 3.9.2007 14:31

Korejci nejsou dementi a umějí si spočítat, že to takhle funguje a fungovat bude. I když řekněme si to narovinu, tohle se rovná učící technice, akce-dopad, který zvládnou i cvičené opice...
Hrozba KLDR je minimální, jediný důvod radarů atd. je ochrana USA, který se bojí, že za pomoc Izraeli, dostanou od Íránců na prdel...
A já se ptám, máme my s jejich problémem něco?

 
Fishlitt
Fishlitt - 3.9.2007 14:31

Dronte: Nelze říct že se shodoji s nahlasem, jeho příspěvek je jen snůška informací které předkládají požadované vyústění a to sice NE základnám.. Stejně tak se zde mohou postavit lidé z "JO základnám" a sepsat stejnou věc s obrácenými informacemi. To co považuji za hlavní problém v této otázce je, že řadový občan nemá šanci dostat se k informacím, jež by byli sto - nebo aspon devadesáti, osmdesáti,... - procentně pravdivé.
Nečetl jsem znovu oněch "50 stránek od nahlas", takže si nejsem jist co přesně a doslova se v nich nachází. Četl jsem tvoje reakce, s něčím se dá souhlasit ale s něčím ne. Že je to dost o antiamerikanismu je pravda, ale přiznejme si že po těch průserech kterých se nám Jiřík už stihl dopustit, není antiamerikanismus ničím neočekávatelným...
Ale zpět, dost významné je, že jak se myslím píše i u nahlase, nebude americká základna kontrolovatelná a i pro člověka otevřeného, za kterého se považuji, není vidina nekontrolovatelného velmocenského subjektu a stejně tak vojáků na našem malém území, nijak příjemná.

Dále k tobě: O tom Íránu a Izraeli, to je myslím kapitola sama pro sebe a náš problém radaru popř. raket s tím nemá nic společného. V případě, který preferuji, že se do tohoto problému, do kterého je velmi těžko vidět, nebudeme angažovat na ničí stranu a necháme případnou pomoc na velmocích jako usa, která jsou schopna nelibost strany druhé vojensky ustát, nehrozí nám žádný problém. A ohledně Korei, na tu mám specifický názor, a to sice že by korea nikdy jadernou bombu nevypustila. Celý její jaderný program je podle mě o jejich chudobě. Jak kdosi nedávnu ve sdělovacích prostředcích řekl, KLDR má jen svou chudobu a jaderný program. Podle mě, řečeno volně, když KLDR něco shází, udělá bububu, vyhrabe ze skříně jaderný program a říká: Ó velký západe, zničim tě. A západ řekne: Pomoc pomoc. Co chcete? .. A Korea zas: Prachy, výhody, snížení izolace, hospodářsko pomoc. A západ: Fajn, máte jí mít, jen už prosím nestraště s programem... A problém je "vyřešen". Ve skutečnosti však, jak už tomu bylo při spuštění tohohle aktuálního programu, až zas KLDR něco dojde a něco jí zas bude scházet, udělá zas bububu a západ zase vysolí peníze. Korejci nejsou dementi a umějí si spočítat, že to takhle funguje a fungovat bude. I když řekněme si to narovinu, tohl

 
Dronte
Dronte - 3.9.2007 12:32

Fishlitt: shoduješ se s tím obsáhlým příspěvkem od nahlas a jsi ochoten o tom argumentovat? nahlas totiž nemá náladu mi oponovat, tak doufám, že ty ano. můžeš klidně rovnou psát kritiku mé reakce na první část toho jeho příspěvku

 
Urbi
Urbi - 24.8.2007 21:19

Fishlitt: Řekl bych,že jsi ty naše stavy vyjádřil nejpřesněji,protože ani mne není příjemné že tu bude radar jiné mocnosti,ale......JE to zapeklitá situace a moc ti děkuji za tvůj vysilující,pomatený a "vše objasnující příspěvek.
Zdař Bůh.

 
nahlas
nahlas - 23.8.2007 21:37

Fishlitt: zajímavé..

 
Fishlitt
Fishlitt - 17.8.2007 21:01

2) Zajímavé je, že USA nás (samozřejmně že ne nás ale sebe) chrání radary na našem území a my jí to klidně dovolíme. Kdybychom snad potřebovali něco my, nebo kdokoli z EU, myslím že i úplně kdokoli ze světa postavit něco u nich, namáme nejmenší šanci..

3) Moc bych chtěl pochválit názory "fanouška" zvaného Urbi, jeho názory se mi moc líbili a když jsem je četl, pociťoval jsem v sobě souhlas...

4) A nakonec přejmenovanému The Exploited alias iron maiden bych chtěl říct, že je mi líto, že je to pravda. - Že opravdu punkáči jsou i lidi, kteří jenom dementně nadávaj na to, na co zrovna maj a nejsou schopni si žádný svůj názor obhájit. Ještě víc mě dostala tvoje nesmyslná arogance a vznětlivost vůči Urbimu, Clockiemu a HippieHunterovi, kterou si sváděj na ně ...
Ne neboj, já (myslím že víc jak většina jiných tady) vím, že věkem to není ... Ne, věkem rozhodně ...

Chci vám všem poděkovat že jste četli můj pekelně dlouhej příspěvek kerej sem zas po delší době stvořil a doufám že ste se v něm neztratili. Vkládám ho bez jakékoli kontroly z nedostatku času a tak rád přijmu veškěrý vaše připomínky ať už prímo k obsahu nebo jen jeho možný zmatečnosti.
Čest.. smajlik - 14

 

Zvolte stranu: 1-50 | 51-100 | 101-150 | 151-200 | 201-250 | 251-300 | 301-323