Rozhovor s kapelou Bella Fica

rozhovor s Bella Ficou

Ahoj, pro začátek bys nám mohla říct jak dlouho hrajete a v jakým složení?

Ahojky, takže kapela vznikla počátkem října 2005 v Ústí nad Labem v sestavě: Marťas (bicí), já (basa), Kamila (kytara), Vercha (zpěv), TereSKA! (saxofon/ zpěv). Časem jsme se rozhodli o výměnu kytaristky, z důvodu hudebních i osobních. Přibrali jsme Míšu (ex basa Parkováni také vzadu), ujala se nejen kytary, ale i mikrofonu. Po této změně vzniklo mnoho nových písní a začali jsme koncertovat. Po pár odehraných koncertech na severu Čech, které byly všechny skvělé, nastaly neshody a nedorozumění uvnitř BF. Po vyhrocení problému nás opustila zpěvačka Vercha a my dál fungujeme bez ní. Či-li současná sestava je: Marťas (bicí), já (basa), Míša (kytara/zpěv) a TereSKA! (saxofon/zpěv).

 

Jak vznikl název Bella Fica a má nějakej zvláštní význam?

Bylo to v době, kdy jsme pařili v Roprachticích (z názvu této vesničky v Krkonoších vznikl i náš text), a kde jsme si psali sms s našimi italskými kámoši. Samozřejmě jak jinak než jak se řeknou sprostý slova… prostě jsme různě skládali italský slova dohromady až najednou vznikl název Bella Fica a doslovně nám to bylo přeloženo, že Bella Fica znamená – buď „Beautiful Girls" nebo „Beautiful Bitch“ a nebo „Beautiful Fucking“ :o))) tak si vyber, co se ti líbí nejvíc:o))))

 

Vydali jste vaše debutové album Nešahej mi na štěstí, nechceš nám ho trochu přiblížit?

Trochu jsme celé nahrávání podcenili a víme, kde jsou určité nedostatky, ale moc bych chtěla poděkovat Pavlikovi (Rohlikovi) Ex-Avik Plzeň, protože nám dodával strašně moc energie a pozitivního optimismu:o) Hlavně nikdo z nás neměl žádnou zkušenost s týdenním nahráváním ve studiu… Navíc Míše v době, kdy se měly nahrávat zpěvy, odešel hlas nebo se spíš skamarádil s chřipkou:o) A mastering nebyl taky podle našich představ, ale i přes tyhle všechny negativní věci si myslím, že můžeme být s naším debutíkem spokojeni:o))))

 

Chystáte už další album?

jsme rádi, že jsme vydali náš debuteček, ale určitě plánujeme další album

 

Kolik už jste stihli odehrát koncertů a kde se vám nejvíc líbilo?

Za rok 2007 cca 40 koncertů a nejlepší koncert byl asi na feministické akci v Lipsku (Německo)… nejlepší na tom bylo, že jsme přišli do backstage, kde jsme se těšili na německý pivka a v lednici jsme našli českého Březňáka:o))) navíc tam vařili mega dobrý veganský jídla a po zelených brčkách chutnali mnohonásobně líp:o)))) hi. Ale zajímavý tam byli i lidi, workshopy apod. Jinak skvěle se nám hraje v Litoměřicích, tam je to prostě skvělý vždycky, ale v Teplicích se paří dobře…

 

Na jaký akce se chystáte letos?

Určitě se mrkni na www.bellafica.cz páč si to moc nepamatuju (vím akorát aktuální na týden dopředu:o)))) hi. Jinak se těším moc na pařbičku do Strašic a do Luhačovic;o) Chystají se ještě nějaký SK8 závody v Úlu (Ústí nad Labem), tak to věřím, že by mohlo být taky good.

 

Máš nějakou vysněnou akci na které by sis chtěla zahrát a s jakou kapelou?

Určitě asi pro každou kapelu jsou takový ty velký fesťáky typu Mighty Sound apod., i když slyšela jsem zas názory muzikantů z kapel, že to až tak skvělý není. My jsme hráli na pár menších fesťácích a upřímně bylo to fajnový:o) Víc lidí, víc energie a víc se i snažíš do toho hraní dát… prostě je to skvělý! :o) A co se týče mé vysněné kapelky, se kterou bych si jednou chtěla zahrát? …těch kapel je hodně… a pokud budu pevně stát na zemi, tak jsou lepší kapely než jsme my, který si zaslouží hrát s punkovými legendičkami…

 

Zástupkyně něžného pohlaví se na pódiu nevidí často, určitě vás na každé akci musí fanoušci nadšeně vítat, viď?

Je skvělý, že v Čechách začínají vznikat kapely ať už s jednou ženštinou nebo i komplet ženskou sestavou. Zrovna teď 8. 3. hrajeme v Ústí, kde jsem dala dohromady 5 žensko-mužských kapel a kde oslavím i narozky… Problém je v tom, že ženský se málokdy snesou takhle pohromadě, takže je spousta ženských kapel, kde se nedokážou domluvit a rozpadnou se…

Je hodně reakcí, že náš bubeník Marťas musí být vysmátý, když hraje se třemi ženštinami, ale upřímně… schytá všechny chyby na zkoušce a hlášky typu, že je teplej… uvedu to na pravou míru…náš bubeník nikdy teplej nebyl a ani se na to nechystá, a to že hraje v růžových trenkách nic neznamená:o))))))))) hi…ne, ale hrozně ho obdivuji, že to s námi vydrží:o))))

Co se týče fanoušků, tak jsme slyšeli hlášky typu, že i kdybychom neuměli hrát, tak na nás přijdou kvůli tomu, že jsme částečně ženská kapela… Myslím, že kdybych byla v pozici fanouška ženský kapely např. La Perilla, kterou i tímto pozdravuji, tak na ně stejně půjdu pařit a záleží jen na nich, jak to zahrajou… Prostě si myslím, že nepůjdu na kapelu, která hraje mizerně a jen proto, že za basou stojí úžasně krásnej chlap s modrýma očima a dlouhým…dlouhýma prstama se pokouší něco hrát na basu:o))))

 

Opomenu-li vašeho bubeníka jste jediná dívčí kapela, která vydala kvalitní album na nezávislém labelu. Kdyby ste dostali dobrou nabídku smlouvy od velkýho vydavatelství, uvažovali by ste nad ní?

Myslím, že punk je v dnešní době tak zkomerčněn a medializován, jak proužky emařů nebo psychobilly/rockabilly móda - hit letošního léta… takže já osobně bych se nebránila jít do smlouvy velkého vydavatelství… záleží na podmínkách smlouvy. Je fakt, že některé kapely na to dojeli, ale zas některým to pomohlo… hlavně finančně… takže kdyby smlouva zněla - zaplatíme kvalitní studio za podmínek, že budete nosit na koncertech hadry od společnosti Vans a podmínka, že natočíme CD do roka, tak kdo by do toho nešel… bohužel jsem-li realista, tak podmínky asi budou drsnější… :o)

 

Chceš něco sdělit čtenářům punk.cz?

Začínám se na koncertech potkávat s punkáči, kteří dost prudí do emo dětí… tak bych jim jen chtěla připomenout dobu, kdy měli stažený zadky před náckama a právě oni byli tím snadným terčem útoku! A emo dětem bych chtěla popřát optimismus a víc síly a energie do jejich znuděných životů:o)))))

Přeji hodně úspěchů a těším se až si vás poslechnu.
Díky za rozhovor – Marky, Bella Fica. 

hajkros


5.3.2008   Rubrika: Rozhovory   |   Komentářů: 190   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,5
jde to 1,5
 

Diskuse ke článku - Rozhovor s kapelou Bella Fica

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | Další strana
Lord.Alex
Lord.Alex - 23.3.2008 0:47

Pravda, že jediná kdo nezabřednul do snůšky keců byla Míša, z těch co tu psala. TereSKA je dost chytrá holka, ale tady si myslí, že asi všichni jsou kreténi,t ak ant o radši sere, ale Marky to je fakt něco...:-)
Ovšem jediný s čimž mohu souhlasit je to, že hned bych chtěl bejt pod smlouvou a dělat co mě baví...to za sjo

 
Medvěd
Medvěd - 22.3.2008 23:46

MarkyBF: Tak ted' jsem se na to mrknul,no jo ročník ''78 hehé,nezmáčkla si místo osmičky sedmičku? Bych se ani nedivil při tvé inteligenci :-)))))))

 
Medvěd
Medvěd - 22.3.2008 23:39

Mrtvolo díky! Alespoň někdo kdo to pochopil.

 
Medvěd
Medvěd - 22.3.2008 23:35

MarkyBF: No tak na to,že je ti třicet a meleš takový sračky,klobouk dolů,to si jsem ani nemělá psát holčičko :-) Myslím si,že pěkně kecáš,kdyby Ti bylo opravdu třicet,tak tu nemeleš takový píčoviny.Jak v tomhle věku můžeš takhle uvažovat,bys mohla mít už rozum.Ale jak je vidět,tak ten si ještě nedostala a asi nikdy nedostaneš.Čekal bych tohle od nějaký náctiletý nanynky,ale od třicetiletý holky? Jdi do hajzlusmajlik - 1
Jinak z Ústí nad Labem nejsem.Kdyby si si o tom chtěla(ale ty asi nebudeš chtít)pokecat,tak klidně můžem,já v tom problém nemám.Koukni na www.kozy.cz a jestli se Ti bude chtít tak v létě přijed'.Tam uvidíš co jsi představuju pod pojmem underground :-))))

P.S:Ale smlouvu z firmou Vans tady na 100% nepodepíšeš!!smajlik - 1

 
mrtvola ©
mrtvola © - 22.3.2008 20:20

No, rád bych se tak trochu zastal Medvěda, který oproti většině z nás opravdu žije punkem a vidí to všechno z pozice týpka pogujícího v davu před pódiem. Má i ve svém věku o tom hnutí ještě nějaké ideály styl underground a tak.

A jak ho tak znám, asi ho vytočila i ta zmínka o strachem stažených punkových prdelních dírách před náckama. On to taky není žádný teenager a ledacos si už zažil.

 
MarkyBF
MarkyBF - 22.3.2008 15:43

Medvěd: prosim tě, co to tady bliješ za hovna???????? To jsi ty medvěde z Ústí nad Labem? Nezajdeme si to raději vyřikat někam do hospody??? Ale vážně to myslím... Navíc mi už není tak málo (30 let není zrovna nejmíň), aby za pár let litovala, že jsem někam něco napsala! Za svými názory si stojím! smajlik - 17smajlik - 5

 
Medvěd
Medvěd - 22.3.2008 9:07

Marticzek: Já toto všechno chápu! Neboj nejsem zas až takovej idiot :-)Jen jsem reagoval na tu ''kravku'' z kapely a ty její nesmysly co uvedla v tom rozhovoru!

Docela směšná vidina undergroundu do budoucna,ale snad jednou dostane rozum a řekne si ''Co jsem to tam já kráva tenkrát nablila'' Pak-liže zůstane jen u tohodle,tak je mě jí líto.

Měj se hezky Houbaři :-))

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 21.3.2008 21:36

šak muzika by měla bejt jen a jen ta zábava. Jak se do toho začnou plést nějaké debbilní ideje a politika jde to do sraček a patosu.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 21.3.2008 11:01

MisaBF:

no jasně, já v tom taky žádné velké ideály nehledám. Prostě jeden velký rokenrolový cirkus.

"It's only rock'n roll but I like it," jak už kdysi zpívali Rolling Stones.

 
MisaBF
MisaBF - 21.3.2008 9:38

mrtvola: Vždyť všechno, co si vyjmenoval, sou zábavovky... smajlik - 10

 

Zvolte stranu: 1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | Další strana