Rozhovor s kapelou Bella Fica

rozhovor s Bella Ficou

Ahoj, pro začátek bys nám mohla říct jak dlouho hrajete a v jakým složení?

Ahojky, takže kapela vznikla počátkem října 2005 v Ústí nad Labem v sestavě: Marťas (bicí), já (basa), Kamila (kytara), Vercha (zpěv), TereSKA! (saxofon/ zpěv). Časem jsme se rozhodli o výměnu kytaristky, z důvodu hudebních i osobních. Přibrali jsme Míšu (ex basa Parkováni také vzadu), ujala se nejen kytary, ale i mikrofonu. Po této změně vzniklo mnoho nových písní a začali jsme koncertovat. Po pár odehraných koncertech na severu Čech, které byly všechny skvělé, nastaly neshody a nedorozumění uvnitř BF. Po vyhrocení problému nás opustila zpěvačka Vercha a my dál fungujeme bez ní. Či-li současná sestava je: Marťas (bicí), já (basa), Míša (kytara/zpěv) a TereSKA! (saxofon/zpěv).

 

Jak vznikl název Bella Fica a má nějakej zvláštní význam?

Bylo to v době, kdy jsme pařili v Roprachticích (z názvu této vesničky v Krkonoších vznikl i náš text), a kde jsme si psali sms s našimi italskými kámoši. Samozřejmě jak jinak než jak se řeknou sprostý slova… prostě jsme různě skládali italský slova dohromady až najednou vznikl název Bella Fica a doslovně nám to bylo přeloženo, že Bella Fica znamená – buď „Beautiful Girls" nebo „Beautiful Bitch“ a nebo „Beautiful Fucking“ :o))) tak si vyber, co se ti líbí nejvíc:o))))

 

Vydali jste vaše debutové album Nešahej mi na štěstí, nechceš nám ho trochu přiblížit?

Trochu jsme celé nahrávání podcenili a víme, kde jsou určité nedostatky, ale moc bych chtěla poděkovat Pavlikovi (Rohlikovi) Ex-Avik Plzeň, protože nám dodával strašně moc energie a pozitivního optimismu:o) Hlavně nikdo z nás neměl žádnou zkušenost s týdenním nahráváním ve studiu… Navíc Míše v době, kdy se měly nahrávat zpěvy, odešel hlas nebo se spíš skamarádil s chřipkou:o) A mastering nebyl taky podle našich představ, ale i přes tyhle všechny negativní věci si myslím, že můžeme být s naším debutíkem spokojeni:o))))

 

Chystáte už další album?

jsme rádi, že jsme vydali náš debuteček, ale určitě plánujeme další album

 

Kolik už jste stihli odehrát koncertů a kde se vám nejvíc líbilo?

Za rok 2007 cca 40 koncertů a nejlepší koncert byl asi na feministické akci v Lipsku (Německo)… nejlepší na tom bylo, že jsme přišli do backstage, kde jsme se těšili na německý pivka a v lednici jsme našli českého Březňáka:o))) navíc tam vařili mega dobrý veganský jídla a po zelených brčkách chutnali mnohonásobně líp:o)))) hi. Ale zajímavý tam byli i lidi, workshopy apod. Jinak skvěle se nám hraje v Litoměřicích, tam je to prostě skvělý vždycky, ale v Teplicích se paří dobře…

 

Na jaký akce se chystáte letos?

Určitě se mrkni na www.bellafica.cz páč si to moc nepamatuju (vím akorát aktuální na týden dopředu:o)))) hi. Jinak se těším moc na pařbičku do Strašic a do Luhačovic;o) Chystají se ještě nějaký SK8 závody v Úlu (Ústí nad Labem), tak to věřím, že by mohlo být taky good.

 

Máš nějakou vysněnou akci na které by sis chtěla zahrát a s jakou kapelou?

Určitě asi pro každou kapelu jsou takový ty velký fesťáky typu Mighty Sound apod., i když slyšela jsem zas názory muzikantů z kapel, že to až tak skvělý není. My jsme hráli na pár menších fesťácích a upřímně bylo to fajnový:o) Víc lidí, víc energie a víc se i snažíš do toho hraní dát… prostě je to skvělý! :o) A co se týče mé vysněné kapelky, se kterou bych si jednou chtěla zahrát? …těch kapel je hodně… a pokud budu pevně stát na zemi, tak jsou lepší kapely než jsme my, který si zaslouží hrát s punkovými legendičkami…

 

Zástupkyně něžného pohlaví se na pódiu nevidí často, určitě vás na každé akci musí fanoušci nadšeně vítat, viď?

Je skvělý, že v Čechách začínají vznikat kapely ať už s jednou ženštinou nebo i komplet ženskou sestavou. Zrovna teď 8. 3. hrajeme v Ústí, kde jsem dala dohromady 5 žensko-mužských kapel a kde oslavím i narozky… Problém je v tom, že ženský se málokdy snesou takhle pohromadě, takže je spousta ženských kapel, kde se nedokážou domluvit a rozpadnou se…

Je hodně reakcí, že náš bubeník Marťas musí být vysmátý, když hraje se třemi ženštinami, ale upřímně… schytá všechny chyby na zkoušce a hlášky typu, že je teplej… uvedu to na pravou míru…náš bubeník nikdy teplej nebyl a ani se na to nechystá, a to že hraje v růžových trenkách nic neznamená:o))))))))) hi…ne, ale hrozně ho obdivuji, že to s námi vydrží:o))))

Co se týče fanoušků, tak jsme slyšeli hlášky typu, že i kdybychom neuměli hrát, tak na nás přijdou kvůli tomu, že jsme částečně ženská kapela… Myslím, že kdybych byla v pozici fanouška ženský kapely např. La Perilla, kterou i tímto pozdravuji, tak na ně stejně půjdu pařit a záleží jen na nich, jak to zahrajou… Prostě si myslím, že nepůjdu na kapelu, která hraje mizerně a jen proto, že za basou stojí úžasně krásnej chlap s modrýma očima a dlouhým…dlouhýma prstama se pokouší něco hrát na basu:o))))

 

Opomenu-li vašeho bubeníka jste jediná dívčí kapela, která vydala kvalitní album na nezávislém labelu. Kdyby ste dostali dobrou nabídku smlouvy od velkýho vydavatelství, uvažovali by ste nad ní?

Myslím, že punk je v dnešní době tak zkomerčněn a medializován, jak proužky emařů nebo psychobilly/rockabilly móda - hit letošního léta… takže já osobně bych se nebránila jít do smlouvy velkého vydavatelství… záleží na podmínkách smlouvy. Je fakt, že některé kapely na to dojeli, ale zas některým to pomohlo… hlavně finančně… takže kdyby smlouva zněla - zaplatíme kvalitní studio za podmínek, že budete nosit na koncertech hadry od společnosti Vans a podmínka, že natočíme CD do roka, tak kdo by do toho nešel… bohužel jsem-li realista, tak podmínky asi budou drsnější… :o)

 

Chceš něco sdělit čtenářům punk.cz?

Začínám se na koncertech potkávat s punkáči, kteří dost prudí do emo dětí… tak bych jim jen chtěla připomenout dobu, kdy měli stažený zadky před náckama a právě oni byli tím snadným terčem útoku! A emo dětem bych chtěla popřát optimismus a víc síly a energie do jejich znuděných životů:o)))))

Přeji hodně úspěchů a těším se až si vás poslechnu.
Díky za rozhovor – Marky, Bella Fica. 

hajkros


5.3.2008   Rubrika: Rozhovory   |   Komentářů: 190   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,5
jde to 1,5
 

Diskuse ke článku - Rozhovor s kapelou Bella Fica

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | Další strana
Medvěd
Medvěd - 23.3.2008 12:37

Fritoll: Kde jsi to našel? :-)

 
Fritoll
Fritoll - 23.3.2008 12:28

Milkovickýho statku by neměli tak kouřit tu trávu. Tam totiž má každej na všechno dost času :-) No nic, dobrej výlet, nikdo nelitujem, protože tohle prostě nelze zažít jinde než v Milkovicích. Fotky budou..A jsou hodně vostrý!! :) Jinak doporučujeme všem, který pravej Woodstock proseděli v dětskym kočárku. Tohle je dobrá alternativa!

 
Fritoll
Fritoll - 23.3.2008 12:27

Haha Kozí fest v Milkovicích...
Kamarádi tam měli hrát....
26.7.2007
Milkovice - neverending story
Jo tak to byl výlet :)) Ve středu večer jsme si střihli takovou menší ani ne hodinovou zkoušku a pak hned naložili Feldu (byla uplně plná ale zvládla to, holka) a vyrazili do Milkovic na Kozí mejdan. Čekali jsme všechno, ale tohle ne. Onen statek jsme našli celkem bez problémů, akreditace proběhla úspěšně…Asi jsme byli na první den „fesťáku“ jediná kapela, hned odhadli, že jsme Cirguzáci, takže pohoda. Místní pořadatelstvo a osazenstvo tvořilo pár punkáčů a jinak samý alternativní androšáci. Mejla Hlavsa by měl radost. Dostali jsme otázku, jestli jsme si přivezli bicí, my řekli že ne, a pak nám ukázali podium. Podium tvořili asi 3 palety vedle sebe, před podiem 2 dráty hrozivě trčící do stran. V klidu. Bylo nám řečeno, že podium je pevný. Tak jsem si dvakrát dupnul a jedna paleta mírně poodjela…Podložili jsme jí zpátky cihlama, pohladili si kozičky, kterejch bylo všude kolem plno (po statku celkem anarchisticky pobíhali kozičky, oslíčci a pár psů, z čehož jeden připomínal ovečku). Bicí prej dovezou kamionem!!! Za 2hodiny, takže jsme zaparkovali vůz a začli trochu pít. Pořád se nic nedělo, bicí nikde, šli jsme se zeptat kdy jako to bude, nikdo nevěděl ale pravý alternativní orgie byly už rozjetý. Někdo hrál na uříznutou gumovou hadici, někdo bouchal do pluhu klackem a nějaká slečna kopala do železný konstrukce. To mě zaujalo a řek sem klukům, že si jdu taky kopnout. Ale dvakrát, třikrát jsem si kopnul a muzikanti přestali hrát :/ Tak jsme se za doprovodu odéru marihuany místních „plastiků“ odebráli zpátky do auta, Pípa si zahrál na proroka a prohlásil, že tady asi hrát nebudem…A byla to pravda! Začali jsme grilovat, pařit a dělat kraviny, pouštěvše si muziku. Povídali jsme si, trochu pili a jedli a bavili se. Dvakrát se nám povedlo rozkopnout gril (mě a Pípovi) ale klobásky byly i tak výtečný. Pomalu jsme si ustlali vedle auta a ti slabší z nás (Pípa a Květák) zalomili. Přirozeně, že jsme byli s Rumasem nahněvaný na tak nedůstojnej konec punkrockerů ve tři hodiny ráno, tak jsme dali volume na autoradiu hodně doprava a pustili You could be mine od Guns´n´roses. Pípa se ani nehnul, jenom Květák se lek, zamumlal že ta muzika je nahlas a zase usnul. Tak to už bylo v prdeli, neměli jsme dost sil na další odpor, takže jsme usnuli taky. Ráno hygiena, úklid, srandičky, focení se zvířátky a odjezd domu. Snad jen, že bicí tam nejsou určitě do teď a squateři z Milkovickýho sta

 
Medvěd
Medvěd - 23.3.2008 12:09

Baruško,dobře,už se tady k tomu nebudu vyjadřovat,stejně jak vidíš ,tak je to k ničemu. Odted'ka jím tady budu psát jak jsou skvělý a jak s nima ve všem souhlasím,já budu sice tiše pochybovat,ale hlavně,že holky budou spokojený.

Držet hubu,držet krok to je slogan za pokrok,fajn.

 
Barushka
Barushka - 23.3.2008 12:01

Medvěd: Medvěde už toho nechej...nevim o co ti jde, ale to že musíš mít za každou cenu poslední slovo už začíná být trapný.
Možná že bys tady nemusel dělat takový scény a chvíli sklapnout, prospělo by ti to, děláš tady ze se sebe akorát šaška.
V některých věcech bych s tebou možná souhlasila, ale díky tvýmu chování jsi tady všechny svoje argumenty úplně shodil...spíš ty se chováš jak malej puberťák.

 
Medvěd
Medvěd - 23.3.2008 11:56

Jsem měl spíš napsat ''maloměšt'ačku'' ale čert to vem :-)

 
Medvěd
Medvěd - 23.3.2008 11:54

Ale že jsi nám to ale nandalasmajlik - 10 V buranově si s kozama nejdřív zapoguj a pak je vomrdej! Takový slovník s na paničku z městaq moc nehodí,ví to tvoje máma,že takhle mluvíš,že já jí to řeknusmajlik - 1

 
Medvěd
Medvěd - 23.3.2008 11:46

MarkyBF: A tak se tak nevytáčej,já vím,že když je někdo úpřímnej a zároveň má pravdu,tak to toho druhýho bolí :-))

 
MarkyBF
MarkyBF - 23.3.2008 11:38

Lord.Alex+Medvěd: oba dva byste se v životě nezmohli na založení kapely natož pro vás dva by bylo vymýšlení textů jen o dojení koz... takže končím tuto nesmyslnou debatu o tom jak Bella Fica rejžuje prachy a podepisuje smlouvy s mega vydavatelstvím... chytli jste se jedné věty z rozhovoru a tím se tady neustále oháníte, buď jste nepochopili smysl celého rozhovoru a nebo jste velmi diskutativní lidé, se kterými se tu budu dohadovat pořád dokolečka a to mě vážně nebaví... Jinak děkuji, že jste zvýšili naší reklamu v příspěvcích na této a druhé diskusi... mějte se fajnově a v jedné věci máte pravdu...jako třicítka to již nemám zapotřebí, takže se tu mějte fajnově a věřte, že už tu nezaznamenáte mého příspěvku...

 
MarkyBF
MarkyBF - 23.3.2008 11:30

Medvěd: vem si raději ty svoje kozy a v buranově s kozama si zapoguj a pak je vomrdej! Myslím, že ty si úplně mimo hošane! Dost urážek, už jsem sklouzla k tvé inteligenci urážek a to nejsem já... takže k tobě jsem dodiskutovala s buranama s kozí inteligencí nemá smysl se vyjadřovat...

 

Zvolte stranu: 1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | Další strana