Rozhovor s kapelou Bella Fica

rozhovor s Bella Ficou

Ahoj, pro začátek bys nám mohla říct jak dlouho hrajete a v jakým složení?

Ahojky, takže kapela vznikla počátkem října 2005 v Ústí nad Labem v sestavě: Marťas (bicí), já (basa), Kamila (kytara), Vercha (zpěv), TereSKA! (saxofon/ zpěv). Časem jsme se rozhodli o výměnu kytaristky, z důvodu hudebních i osobních. Přibrali jsme Míšu (ex basa Parkováni také vzadu), ujala se nejen kytary, ale i mikrofonu. Po této změně vzniklo mnoho nových písní a začali jsme koncertovat. Po pár odehraných koncertech na severu Čech, které byly všechny skvělé, nastaly neshody a nedorozumění uvnitř BF. Po vyhrocení problému nás opustila zpěvačka Vercha a my dál fungujeme bez ní. Či-li současná sestava je: Marťas (bicí), já (basa), Míša (kytara/zpěv) a TereSKA! (saxofon/zpěv).

 

Jak vznikl název Bella Fica a má nějakej zvláštní význam?

Bylo to v době, kdy jsme pařili v Roprachticích (z názvu této vesničky v Krkonoších vznikl i náš text), a kde jsme si psali sms s našimi italskými kámoši. Samozřejmě jak jinak než jak se řeknou sprostý slova… prostě jsme různě skládali italský slova dohromady až najednou vznikl název Bella Fica a doslovně nám to bylo přeloženo, že Bella Fica znamená – buď „Beautiful Girls" nebo „Beautiful Bitch“ a nebo „Beautiful Fucking“ :o))) tak si vyber, co se ti líbí nejvíc:o))))

 

Vydali jste vaše debutové album Nešahej mi na štěstí, nechceš nám ho trochu přiblížit?

Trochu jsme celé nahrávání podcenili a víme, kde jsou určité nedostatky, ale moc bych chtěla poděkovat Pavlikovi (Rohlikovi) Ex-Avik Plzeň, protože nám dodával strašně moc energie a pozitivního optimismu:o) Hlavně nikdo z nás neměl žádnou zkušenost s týdenním nahráváním ve studiu… Navíc Míše v době, kdy se měly nahrávat zpěvy, odešel hlas nebo se spíš skamarádil s chřipkou:o) A mastering nebyl taky podle našich představ, ale i přes tyhle všechny negativní věci si myslím, že můžeme být s naším debutíkem spokojeni:o))))

 

Chystáte už další album?

jsme rádi, že jsme vydali náš debuteček, ale určitě plánujeme další album

 

Kolik už jste stihli odehrát koncertů a kde se vám nejvíc líbilo?

Za rok 2007 cca 40 koncertů a nejlepší koncert byl asi na feministické akci v Lipsku (Německo)… nejlepší na tom bylo, že jsme přišli do backstage, kde jsme se těšili na německý pivka a v lednici jsme našli českého Březňáka:o))) navíc tam vařili mega dobrý veganský jídla a po zelených brčkách chutnali mnohonásobně líp:o)))) hi. Ale zajímavý tam byli i lidi, workshopy apod. Jinak skvěle se nám hraje v Litoměřicích, tam je to prostě skvělý vždycky, ale v Teplicích se paří dobře…

 

Na jaký akce se chystáte letos?

Určitě se mrkni na www.bellafica.cz páč si to moc nepamatuju (vím akorát aktuální na týden dopředu:o)))) hi. Jinak se těším moc na pařbičku do Strašic a do Luhačovic;o) Chystají se ještě nějaký SK8 závody v Úlu (Ústí nad Labem), tak to věřím, že by mohlo být taky good.

 

Máš nějakou vysněnou akci na které by sis chtěla zahrát a s jakou kapelou?

Určitě asi pro každou kapelu jsou takový ty velký fesťáky typu Mighty Sound apod., i když slyšela jsem zas názory muzikantů z kapel, že to až tak skvělý není. My jsme hráli na pár menších fesťácích a upřímně bylo to fajnový:o) Víc lidí, víc energie a víc se i snažíš do toho hraní dát… prostě je to skvělý! :o) A co se týče mé vysněné kapelky, se kterou bych si jednou chtěla zahrát? …těch kapel je hodně… a pokud budu pevně stát na zemi, tak jsou lepší kapely než jsme my, který si zaslouží hrát s punkovými legendičkami…

 

Zástupkyně něžného pohlaví se na pódiu nevidí často, určitě vás na každé akci musí fanoušci nadšeně vítat, viď?

Je skvělý, že v Čechách začínají vznikat kapely ať už s jednou ženštinou nebo i komplet ženskou sestavou. Zrovna teď 8. 3. hrajeme v Ústí, kde jsem dala dohromady 5 žensko-mužských kapel a kde oslavím i narozky… Problém je v tom, že ženský se málokdy snesou takhle pohromadě, takže je spousta ženských kapel, kde se nedokážou domluvit a rozpadnou se…

Je hodně reakcí, že náš bubeník Marťas musí být vysmátý, když hraje se třemi ženštinami, ale upřímně… schytá všechny chyby na zkoušce a hlášky typu, že je teplej… uvedu to na pravou míru…náš bubeník nikdy teplej nebyl a ani se na to nechystá, a to že hraje v růžových trenkách nic neznamená:o))))))))) hi…ne, ale hrozně ho obdivuji, že to s námi vydrží:o))))

Co se týče fanoušků, tak jsme slyšeli hlášky typu, že i kdybychom neuměli hrát, tak na nás přijdou kvůli tomu, že jsme částečně ženská kapela… Myslím, že kdybych byla v pozici fanouška ženský kapely např. La Perilla, kterou i tímto pozdravuji, tak na ně stejně půjdu pařit a záleží jen na nich, jak to zahrajou… Prostě si myslím, že nepůjdu na kapelu, která hraje mizerně a jen proto, že za basou stojí úžasně krásnej chlap s modrýma očima a dlouhým…dlouhýma prstama se pokouší něco hrát na basu:o))))

 

Opomenu-li vašeho bubeníka jste jediná dívčí kapela, která vydala kvalitní album na nezávislém labelu. Kdyby ste dostali dobrou nabídku smlouvy od velkýho vydavatelství, uvažovali by ste nad ní?

Myslím, že punk je v dnešní době tak zkomerčněn a medializován, jak proužky emařů nebo psychobilly/rockabilly móda - hit letošního léta… takže já osobně bych se nebránila jít do smlouvy velkého vydavatelství… záleží na podmínkách smlouvy. Je fakt, že některé kapely na to dojeli, ale zas některým to pomohlo… hlavně finančně… takže kdyby smlouva zněla - zaplatíme kvalitní studio za podmínek, že budete nosit na koncertech hadry od společnosti Vans a podmínka, že natočíme CD do roka, tak kdo by do toho nešel… bohužel jsem-li realista, tak podmínky asi budou drsnější… :o)

 

Chceš něco sdělit čtenářům punk.cz?

Začínám se na koncertech potkávat s punkáči, kteří dost prudí do emo dětí… tak bych jim jen chtěla připomenout dobu, kdy měli stažený zadky před náckama a právě oni byli tím snadným terčem útoku! A emo dětem bych chtěla popřát optimismus a víc síly a energie do jejich znuděných životů:o)))))

Přeji hodně úspěchů a těším se až si vás poslechnu.
Díky za rozhovor – Marky, Bella Fica. 

hajkros


5.3.2008   Rubrika: Rozhovory   |   Komentářů: 190   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,5
jde to 1,5
 

Diskuse ke článku - Rozhovor s kapelou Bella Fica

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Fritoll
Fritoll - 15.3.2008 18:28

smajlik - 20Medvěd: si pičus.
Naštěstí tokovech kryplů jak si ty na ulici potkáš poskrovnu. A pasát tovéhle věci je vo přezdržku.

 
Medvěd
Medvěd - 15.3.2008 6:14

MarkyBF: Tak ty si dobrá píča a to Tě ani nemusím znát :-) Heh,kraviny v rozhovoru,kraviny v diskuzi.Opravdu,ale zase se nedivím,že máš takové ''stupidní''názory,když Vás ''štouchaj'' Houbaři :-))))))

Předejdu okolnostem a napíšu,že Vám nezávidím :-)))

Martíčku,nakonec ten týpek v Nový Pace měl pravdu :-)

 
Fritoll
Fritoll - 14.3.2008 18:29

Koukám že se z BF stává kontroverzní kapelasmajlik - 1
Už se těšim až je pozvem zase na Mělník a holky nám přednedou ten svůj kontroverzní punk. Mějte se famfárově

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 14.3.2008 16:18

TereSKO:za A jsem už napsal, že jsem to neměl sem vůbec psát a ře to byla moje chyba, za B je snad něco úplně jinýho napsat o kapele jako určitém subjektu svůj názor na něj a psát nesmysli o konkrétních lidech ne?

 
Tereska
Tereska - 14.3.2008 14:14

Lord.Alex: ty pises,ze te marky rozebira,presne vi,co delas apod. a co ty si presne delal,kdyz si zacal reagovat na nasi kapelu. ty taky presne vis,ze jsme protekcni kapela,co delame,co dela houba pro nas apod. tak vidis a nediv se.
Marky: a ty matko blazniva,mas to zapotrebi?

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 14.3.2008 12:41

MarkyBF:hmm, ty mě znáš? Asi ne vid...ale hlavně, že o mě píšeš co a jak dělám, nebo dokonce co jsem, nebo co mám doma thyo, luxus...neděláš ted to na co sama nadáváš? tzn.že jen pomlouváš od PC?
žiju se slečnou už asi 6 let, maminka mi určo nevaří a punk nejsem, co dál mi o mě povíš?
Zajímalo by mě v čem a komu co závidim, to jsem taky nějak nepobral, ale ty mě znáš, tudiž víš, že něco někomu závidim:-) já si žiju docela spokojeně, myslim, že nemám moc co závidět někomu:-) věc první..
věc druhá:opět koukám, že víme co mám doma a co neee, páni, nestačim koukat...:-))) opět ti můžu reagovat tim, že mám originál cd.každý český kapely co s emi líbí, naposled sem si kupoval Fialky.
takže joo za chvili jsi mě rozebrala, na to, že seš úplně mimo a mluvíš veřejně o někom koho absolutně neznáš, je to dobrý, tohle ybch čekal od někoho komu je 15 holčičko...
A přesto všechno jsi mi stále NEODPOVEDELA co má společnýho závist (nevim čeho a komu) s tim, že člověk nejde na české kapely....

 
MarkyBF
MarkyBF - 14.3.2008 10:12

Kilčo: dneska hrajeme ve Strašicích u Rokycan...a zítra Luhačovice, takže jih Čech zatím míjíme...smajlik - 1

 
MarkyBF
MarkyBF - 14.3.2008 9:47

LordAlex: a ta závist... kor u takovýhle týpků jako jsi ty... ta svědčí o všem...nikdy si pro českej punk nic neudělal, máš doma akorát přepálený a to ještě v malém množsví českou punkovou scénu... co se týče zahraniční muziky, tak tam věřím, že si možná koupíš originál a podpoříš tím i punkovou zahraniční scénu, ale jinak absolutně nula a jen plná huba keců na webech...hm... celkem za chvíli jsem tě rozebrala:o))))))))))))))) hihíííí

 
MarkyBF
MarkyBF - 14.3.2008 9:40

Lord.Alex: ono je to nejlepší sedět pěkně doma u kompu, maminka o víkend navaří a ty nevytáhneš paty z bytu a jen kritizuješ...jj, to jsou oni - to "jádro zdravého punku" podpora české punkové scény...smajlik - 1smajlik - 13

 
MarkyBF
MarkyBF - 14.3.2008 9:37

flintas: ses chytil, takže patříš k těm co mají staženej zadek a teď si léčí komplexy na EMAřích... asi vážně nevíš, co je EMO a já osobně emo co se týče muziky (ne módy), tak neposlouchám, brouku! A zkus to příště bez vulgarit, dík!