Fašismus v Praze: stávka odborů proti vládním reformám

Fašismus v Praze: stávka odborů proti vládním reformám

Na Antifě vyšel jeden z dalších článků o fašismu plný demagogie a nejrůznějších polopravd. Píše se v něm o některých historických etapách italského fašismu, aby se v závěru zdánlivě logicky přeskočilo k národně-socialistické scéně v ČR. Touto obratnou manipulací se autor statě buď díky své nevzdělanosti, či záměrně (což je ještě horší), pokouší u čtenářů vyvolat pocit, že fašismus je s národním socialismem ideologicky nějak neoddělitelně spjat, že se snad vlastně jedná o jednu a tu samou jakousi ultrapravicovou ideologii. Za ultrapravici v politickém spektru považuji libertariány, nebo anarchokapitalisty, z konzervativců třeba Julia Evolu, kdo tvrdí něco jiného, je nedouk, či blb, protože vůbec neví, o čem mluví.....

Neříkám, že pisatel textu lže, je však zarážející, že z nějakých důvodů vynechává podstatné informace důležité k pochopení celé složité problematiky, tedy fašismu. Mám pocit, jakoby o ideologické podstatě fašistického hnutí nevěděl takřka nic, a proto mne překvapuje svou snaživou touhou nám poučenějším v oboru (mezi něž bezesporu patřím), neustále předkládat nějaké své zcestné a nedostatečné názory, jež pouze klouzají po povrchu a nedotýkají se skutečných příčin popisovaného fenoménu. Antifa by vzhledem k lidem, kteří stojí v jejím pozadí, měla být seriózním informačním webem. Zdá se mi, že není ku prospěchu věci, když se na ní objevují články na úrovni skandálních trháků z prostředí celebrit jako v Blesku. Nic není ztraceno, naštěstí existuje solidní web punk.cz, na kterém se mimo srandy, hromady novinek o punku a spousty jiných zajímavých věcí, můžete dozvědět relevantní informace o snahách nejrůznějších revolucionářů bojujících za světlé zítřky, jež doposud vždy vedly k tvrdým totalitním systémům.

Italský fašismus se vymezoval proti kapitalismu již od svého začátku, nikoliv až v jeho druhé fázi, kdy na prvním kongresu Republikánské fašistické strany byla přijata tzv. Veronská charta a vznikla Sociální italská republika. Je pravdou, že v této nové fázi se fašistická revoluce posunula ještě více doleva a v Itálii vznikla, dalo by se říct, jakási forma národního komunismu, nicméně i fašismus první fáze byl ekonomicky i ideologicky hodně nalevo, přestože soukromé vlastnictví bylo ještě nedotknutelné a doposud nedocházelo ke znárodňování. To, že se jednalo o "třetí cestu", nevymyslela nějaká poválečná neofašistická subkultura (správně Terza Posizione a nikoliv pozione jako v článku), ale bylo to jasné již od vzniku hnutí. Jak Hitlerův národní socialismus, tak Mussoliniho fašismus se pokoušel různými prostředky najít "třetí cestu" mezi liberalismem (kapitalismem) a komunismem (bolševickým socialismem). Zatímco Hitler budoval jen další z jediných správných odnoží socialismu, Mussolini se pokoušel o vytvoření korporativistického státu, ve kterém se odbory podílely na řízení státu a účastnily se legislativního (zákonodárného) procesu. Tuto informaci jsem zdůraznil záměrně, neboť patří k argumentům, o které se bude opírat další část mé zdánlivě překvapivé úvahy. Fašismus v Itálii před vznikem Sociální italské republiky jsem probral TADY. Velmi pochybuji o tom, že autor četl a pochopil rozsáhlé dílo Julia Evoly, filosofa konzervativní ultrapravice, který kritizoval jak Hitlerův socialismus, tak Mussoliniho fašismus první fáze a ještě více Sociální italskou republiku z konzervativních pravicových pozic. Řekl bych, že o ideologii a filosofii fašismu toho ví velmi, velmi málo, takřka nic, nula, vakuum alias totální prázdnota......

Více, než onen text plný nepřesností s informační hodnotou bulváru, mne však udivuje skutečnost, že se nikdo z Antifašistiké akce, Antify, kriticky nevyjadřuje k opravdovým a současným projevům fašismu v ČR. O fašistickém korporativismu u nás a o Antifašistické akci, jež k tomu dodnes zaujímá pozici mrtvého brouka, jsem psal TADY. Dnes bych rád skutečně vědeckým okem pohlédl na největší neofašistickou demonstraci v naší zemi od pádu komunistické totality a vzniku skutečné parlamentní demokracie. No a tou je pochod desítek tisíců odborářů Prahou, kterého se zúčastnili nejen členové levicové-levice ČSSD sdružení v organizaci ProAlt - Antifa, nebo Jiří Paroubek mířící k České národně socialistické straně: Antifa HAHAHA, ale kupodivu i současný předseda ČSSD, Bohumil Sobotka, či mnozí anarchisté, kteří se tím dokonce chlubí na webových stránkách ČSAF. Je mi jasné, že ti méně poučení z vás, kteří čtou jen weby jako Antifa, či ČSAF, nebo hustě cenzurující totalita A-punk alias dj-předkožkový tvaroh a podobně, budou přesvědčeni o tom, že mrtvole © už z toho piva totálně jeblo v bedně. Nejeblo, smůla, bedna mi pořád funguje velmi dobře a další odstavec to nezvratně dokáže. Argumentuji celkem racionálně a o tom tématu vím tolik jako asi nikdo v ČR.

Pokud by odbory demonstrovaly za nějakou konkrétní výhodu svých členů, třeba za zvýšení jejich hodinové mzdy, nebo za třiceti pěti hodinový pracovní týden, nebo něco podobného, bylo by to v pořádku. V momentě, kdy se nikým volené odbory pokouší vstoupit do legislativního (zákonodárného) procesu a snaží se demonstrací proti vládním reformám nastolit jakýsi další pilíř demokracie, vstupujeme do systému Mussoliniho korporativistického fašismu. Uvědomuje si to vůbec někdo v Antifě, v ProAltu, nebo v ČSSD? Nevím, buď jsou tak blbí a neví o tom nic, nebo jsou tak vychcaní a manipulují nevědomý dav.

Mám pocit, že parlamentní demokracie je nedokonalý systém, jenž je postavený na korupci. Co jiného je banda voličů, která si založí politickou stranu a slíbí svým fans, že pro ně vytuneluje státní rozpočet? Přesto si myslím, že se jedná o nejlepší ze všech špatných systémů, tudíž jsem jejím zastáncem, je rozhodně lepší, než nějaký odborářský korporativismus, tedy fašismus. K demarchii, kterou preferuji, doposud lidstvo nedospělo, nicméně evoluce je neúprosná a vláda soukromého práva se blíží, vynutí si ji spontánní řád lidské interakce napříč všem nejrůznějším formám socialismu. Je to jen otázka času, vyvíjíme se od altruistického komunitarismu kmenové společnosti k individualismu, od malých dětí, které vedou a řídí jejich rodiče k dospělým, nezávislým a samostatným jedincům odpovědným za své jednání a za svou budoucnost.

 

Fuck Off!

mrtvola ©

Mrtvolí politický slovník:


10.7.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 134   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3
normálka 3
 

Diskuse ke článku - Fašismus v Praze: stávka odborů proti vládním reformám

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-129
Ratata16
Ratata16 - 14.7.2011 1:11

Mrtvola: Budu postupovat chronologicky. Píšeš o Evolovi – vůbec jsi nepochopil moji výtku. Ty vyčítáš AFA, že píše, že neofašisté se hlásí k Evolovi, i když Evola kritizoval většinu věcí, které neofašisté hlásají. To já nijak nezpochybňuju, jen tě upozorňuju na to, že neofašisté se k Evolovi skutečně hlásí a je tím pádem nesmysl obviňovat AFA z toho, že to uvádí.
Třetí pozice – je fajn, že ji znáš, ale tím pádem vyvracíš svou vlastní námitku proti článku AFA.
Vzhledem k tomu, že jsi zjevně nepochopil, o čem článek AFA je (o Casa Pound, ne o ideologii fašismu, jak tě správně upozornil Movementarián) tak je víc než směšné tvrdit, že postupuješ stejně. Vzhledem k tomu, že jde o spojení několika nesourodých věcí (kritika AFA za něco c nenapsala, onanie nad tvými „znalostmi“ fašismu, nesmyslný útok na odbory a znovu kritika AFA), tak ani nemůžeš tvrdit, že je „těžko napadnutelný“.
Univerzitní odborníci obvykle nemají problém o levicových kořenech fašismu mluvit, tady je dobře vidět, jaký jsi nedouk. Tvoje pohrdání univerzitními tituly je ovšem velmi pěkné. Ještě se k němu dostanu.
A tím se dostáváme k tomu hlavnímu. Píšeš: „Fašismus je ideologie a ta je založená na korporativistickém státu“ A jsme přesně u jádra pudla. Jako správný nedouk sis vybral jednu věc, která se ve fašismu objevuje, a tvrdíš, že je jí definován. Tak to ale samozřejmě není. Jádrem Fašismu je vytvoření národní pospolitosti pod vedením vůdce. K tomu korporativismus jen částečně pomáhá. Jádrem fašistické doktríny je kombinace šovinismu-autoritářství-totalitního státu a až pak korporativismu. Abys to pochopil – definice znamená, že najdeš proměnné, kteréjsou pro danou věc typické a zároveň ji odlišují od ostatních věcí. Kdybys byl skutečně takový odborník, jak si o sobě myslíš, musel bys tohle vědět. To že to nechápeš, ukazuje jasně na to, že jsi nedouk.
Ostatně stačí si položit pár otázek. Proč Itálie zaútočila na Habeš? Kvůli korporativismu? Proč spolupracovala s Hitlerem, kvůli korporativismu? Ani v jednom případě ne. Navíc se samozřejmě pleteš i tvém vymezení fašismu proti demokracii, protože v reálném fašismu neměla velká fašsitiká rada de facto žádnou moc a veškerá moc se soustřeďovala v rukou Mussoliniho. Takže máme na jedné straně

 
Ratata16
Ratata16 - 14.7.2011 1:11

Zorro: Znovu – AFA od svého začátku vychází z anarchistických pozic a chápe boj proti fašismu jako širší záležitost. Ostatně, náckové se někde berou, že. Je lepší bojovat proti nim, nebo proti tomu, co je vytváří? Co bys řekl?
Aha, Macay a „komunističtí bulíci“. Máš asi na mysli MC z Itálie – ti ale na MD nevystoupili, protože AFA jejich vystoupení zrušila…
Ohledně toho, jaké má AFA názory – nejlíp se na ně podívej tady: http://www.antifa.cz/content/nase-postoje

 
Ratata16
Ratata16 - 14.7.2011 1:11

Medvěd: Dobrej příspěvek, jeden z mála, kterej je aspoň k věci. Nicméně ti budu oponovat. AFA (jak správně píše, vznikla v roce 1996) vždycky vycházela z anarchistickýho hnutí a anarchistický ideologie a nikdy jí nešlo „jen“ o boj proti náckům. Stačí se podívat třeba na Antifa news (na internetu určitě budu v PDF), který vycházelo na konci 90. Let.
Dál píšeš o lidech z Milady a Truhly. Ok, já sám nepokládám přijetí nabídky Kocába za logický, ale celkem chápu, proč to ty lidi udělali. Nicméně to nebyla akce AFA. S tím neměla AFA vůbec nic společného – proč to teda dáváš do souvislosti?
Mluvíš o lidech, který vydělávaj hodně a přitom jsou proti kapitalismu. Proč myslíš, že je v tom rozpor? Proč by člověk, který vydělává víc než je průměr, si nemohl myslet o kapitalismu, že obsahuje principielní chyby, které jsou součástí jeho fungování (jsou neodstranitelné) a které vedou k vytváření obtížně, nebo vůbec neřešitelných situací (což – kupodivu – není jen názor můj, ale myslí si to i někteří pro-kapitalističtí myslitelé). Chápal bych to, kdyby ten člověk byl sám kapitalista - pak by to bylo skutečně trochu zvláštní, ale pokud je zaměstnanec, tak v tom rozpor fakt nevidím.
Jednak se zase nabízí otázka – kolik z nich je v AFA?
Druhá věc je, že není moc jasný, proč ti to vadí, když současně vadí i ty, co nevydělávali nic. Takže vydělávat nic je špatně, ale vydělávat moc je taky špatně? Abys byl správnej anarchista tak musíš vydělávat „tak ňák“, nebo kolik?
A konečně – mluvíš o „lídrech AFY“, můžeš je jmenovat? Klidně jen mně do soukromé zprávy. Díky.

 
Ratata16
Ratata16 - 14.7.2011 1:10

Karlos: Aha, takže když nikdo na mrtvolův článek nereaguje, tak píšeš „Se divím, že tu nikdo z AFY nereaguje...asi by dostal přes prsty nebo co.“ A když se teda někdo ozve, tak najednou píšeš „No jakoby snad někdo šlápl do vosího hnízda. „ Vtipný, takhle si protiřečit, co?
Ale zkus mi odpovědět na něco jiného – co říct o člověku, který napíše „dobrej článek“ pod manipulativní blábol, kterýmu zjevně vůbec nerozumí? Podle mne je slovo „bezmozek“ přesně odpovídající.

 
OldHandFromHell
OldHandFromHell - 13.7.2011 23:07

Movementarián: srovnávání odborů a mimoparlamentních složek je uplně nesmyslný...řekl bych, že i jabka a hrušky maj k sobě blíž...mimoparlamentní organizace maj společnou činnost a tou je pokaždý nějaká forma lobbyngu...u nás sou lobbysti hodně neschopný, ale ve světě je x úspěšnejch organizací (jako příklad dám AIPAC - American Israel Public Affairs Committee, který já považuju za jedno z nejlepších)...pokud si teda založíš nějakou organizaci na vynucování svejch zájmů (nějakou ti dokonce ani nemusí povolit) a srovnáš si to se zákonem garantovanou existencí odborů, který se navíc nezabejvaj tim proč byly založený, ale hrajou si na nějakou organizaci mluvící za širokou veřejnost, tak zjistíš, že odbory do definice mimoparlamentního aktivismu nepatří!...ty podmínky nejsou rovně nastavený a zvýhodňujou jednu skupinu "aktivistů", kterou tady nikdo nechtěl, ale prostě jí tady musíme ze zákona trpět, na úkor tý druhý, která hájí svoje specifický zájmy, ale nemá žádnou legální páku, jak si je vynutit (lobbysti nejsou v tripartitě)...tudíž demokracie tady selhávásmajlik - 5

 
mrtvola ©
mrtvola © - 13.7.2011 21:37

Movementarián: jinak kašlu na "úchylky všech možných politiků", můj článek je o Antifě (o Antifašistické akci), a o tom, že jedna její frakce o opravdových systémových projevech fašismu v ČR dlouhodobě a programově, či z vlastní blbosti mlčí, zatímco její druhá frakce je přímo podporuje.

Fakt nevím, kdo tady kulhá na obě nohy.....

 
mrtvola ©
mrtvola © - 13.7.2011 21:28

oprava: normálně uvažujícímu

 
mrtvola ©
mrtvola © - 13.7.2011 21:10

Movementarián: víš co, fakt si nejdříve přečti můj článek o ideologii fašismu v Itálii a o projevech fašismu v ČR. S tebou je to asi takto:

mrtvola ©: "Kurva Franto, proč ten beton liješ do té díry v zemi a ne do bednění?"
Franta: " Do píči mrtvolo, proč mi říkáš kurva?"

 
mrtvola ©
mrtvola © - 13.7.2011 21:01

Movementarián & Ratata16: s vámi je to fakt těžké. Sice jste se naučili číst, to nepopírám, ale zdá se, že máte problémy s tím, abyste opravdu pochopili smysl psaného slova, což je dost velký intelektuální handicap.

Jak pak po mně můžete chtít, abych vás mohl považovat za nějakého relevantního partnera k případné diskuzi o příčinách a ideologicko-filosofické podstatě fašismu?

Kde jsem napsal, že je celá Antifa.cz (nebo nějaké jiné odrůdy Antify v ČR) napojená na nějaké státní penězovody z Karlovy university? Pokud si vzpomínám, psal jsem o jejím zakladateli a o jeho tzv. anarchismu, nikoliv o celé organizaci. Z kontextu dialogu to musí být jasné každému poněkud normálně uvažujícím jedinci......

Ach jo smajlik - 11

 
Movementarián
Movementarián - 13.7.2011 20:57

Karlos: To já ale ani netvrdím. Podle mně je stejně hloupé žonglovat v diskuzi seznamem přečtené literatury, jako dosaženým vzděláním.

Mrtvola: Fašizující tendence a "Největší neofašistická demonstrace" mi přijdou jako trochu jiné věci, ale dobrá. Když odhlédnu od toho, že nazvat něco fašizující tendencí je úchylka všech možných politiků (Možno vzpomenout vajíčkové útoky na politiky čssd) tak stále paralela mezi rolí odborů v fašisticé ideologii a režimech Mussoliniho střihu a snahou odborů ovlivňovat i něco jiného než situaci na pracovišti je hodně, ale hodně slabá.

Mnohem bližší nějakým prvkům fašismu je institucionalizované vyjednávání v podobě tripartity. Vstup do politiky ať už ze strany kohokoli mimoparlament (NGO, občanská sdružení demonstrace) není nutně protidemokratickým působením, ale často doplněním a vyvážením politické moci vzniklé z voleb. Odbory mají jasné tendence připosranosti atd. ale rozhodně né nějaké ve fašistickém duchu. Tvoje přirovnání kulhá na obě nohy....

No a když se vrátíme k první části tvého článku, tak si pořád nedokázal žádné polopravdy a lži a nedokázal si obhájit svá "velká" tvrzení.

 
Karlos
Karlos - 13.7.2011 19:40

Movementarián: Podle mě je tedy sečtělost mnohem víc než oficiální vzdělání. Když si vezmu, kolik dneska chodí pitomců s diplomemsmajlik - 11

 
mrtvola ©
mrtvola © - 13.7.2011 19:36

Fašismus je ideologie a ta je založená na korporativistickém státu. Podstatou italského fašismu, tedy korporativistického státu, je skutečnost, že byla zrušena parlamentní demokracie i s celým Parlamentem a všemi politickými stranami kromě fašistické. Poslaneckou sněmovnu nahradila Národní rada korporací, ve kterém se odboráři z jednotlivých odvětví průmyslu a zemědělství podíleli jak na legislativě, tak na řízení státu.

Největší systémový rozdíl mezi parlamentní demokracií a fašismem stojí právě na tomto faktu. Kdo to nechce pochopit, je fakt asi totálně natvrdlý. Fakt nevím, jak už bych to vysvětlil jinak.

Netvrdím, že naši odboráři chtějí u nás nastolit fašistickou diktaturu. Tvrdím, že jejich současná snaha o vstup do legislativního procesu týkajícího se reforem, je naprosto shodná s Mussoliniho ideály, s fašismem. Nebojují totiž za nějaké konkrétní cíle pro své členy, z jejichž příspěvků existují, ale snaží se nastolit jakýsi nový pilíř demokracie, k čemuž nemají žádný mandát, neboť je nikdo nevolil. Netvrdím také, že by současná podoba reforem byla dokonalá, netvrdím, že máme nejlepší vládu, tvrdím však, že odbory, ProAlt a anarchisté, kteří se účastnili stávky odborů v Praze proti vládním reformám, podporují fašizující tendence.

 
Movementarián
Movementarián - 13.7.2011 12:27

Hmm tak jsem si přečetl oba zmiňované články a co mně zarazilo je, že se mrtvola ve svém příspěvku dopustil většiny věcí, které vyčítá autorovi článku na antifa.cz. Demagogií a bulvárním přístupem jen hýří. Krom špatného názvu Třetí cesty (Který je ovšem v článku správně) neuvádí jediný příklad manipulace s fakty, nebo polopravdy. V diskuzi neodpovídá na Ratatovi výhrady a poznámky a odvádí řeč jinam. Odůvodnění napojení na penězovody, že za založením AFA stojí anarchista je opravdu k smíchu.

Paradoxně Mrtvola vyčítá Ratatovi, že o něm píše jako o nedoukovi, když ho nezná osobně a zapomíná na to, že to samé dělá ve svém článku.

Několikrát zmiňuje svojí odbornost a výčet knížek, které přečetl o fašismu, což ale v jeho podání je spíš směšné a vypovídá o zvláštní formě "intelektuálního exhibicionismu".

Článek z antifa.cz, který rozebírá není o ideologii fašismu ani jeho podstatě, ale jak jsem se dočetl o neofašistickém hnutí Casa Pound, ke kterému se čeští náckové z revolta info hlásí, proto není nelogické, že o nich je závěr článku.

Spojení výše uvedeného s demonstrací odborů a odvážné označení za největší neofašistickou akci je pak z říše úplných blábolů a výmyslů. Tvrzení: Ideologie fašismu v sobě obsahuje odbory a korporativismus na úkor parlametní demokracie a proto akce odborů je největší neofašistickou akcí.
Je úplně mimo a může je vypustit jen někdo opravdu zmatený.

Tak doufám, že mrtvola se vyhne tradiční politické fintě neodpovídat na otázky a dokáže svojí pozici a tvrzení odpovězením na Ratatovi otázky a umožní nějakou smysluplnou diskuzi. S seznamem literatury může onanovat jinde...

 
Bukva
Bukva - 13.7.2011 8:59

ratata : chucpe

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 13.7.2011 0:17

Medvěd:jsi u toho byl? nebo jsi to četl od ruznejch chytrejch hlav na netu?
A prasátka co žereš víš jak se s nima zachází v každym konkrétnim závodě odkud je jíš?

 
Sanovak
Sanovak - 12.7.2011 23:37

Medvěd-ted sem videl asi hodku a pul dlouhej dokument jak tady ty mc donaldy a podobny srace zachazej s tema zviratama ,jak zijou(nezijou) a muzu ti rict ze to byl fakt humus na pobliti.
Nemam nic proti zabijeni zvirat,beru to tak ze musim jist,ale ty zvirata by meli mit taky nakej zivot a slusny zachazeni nez pudou na porazku.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 12.7.2011 23:04

oprava: diskuzi

Jinak je v reakcích určitě fůra překlepů, jsem to nekontroloval, tak sorry.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 12.7.2011 23:03

Jo a schopnost a inteligenci zdejších čtenářů a diskutujících nech stranou, raději se přestaň bát a hoď svobodnou didkuzi na Antifě ;-)

 
mrtvola ©
mrtvola © - 12.7.2011 22:37

Uffff, brzy ráno zase do rachoty a večer doufám bude pokračování smajlik - 10

 
mrtvola ©
mrtvola © - 12.7.2011 22:25

O neokorporativismu toho vím taky dost,dokonce i o tom, proč se ho snaží levice, nebo Zelení, a vlastně vůbec celá tzv. občanská společnost tak nějak znormalizovat stydíce se za jeho fašistickou minulost :-)))))

Napsal jsem článek o neofašistických projevech našich odborářů během manifestace proti vládním reformám v Praze, za tím si stojím. To je vlastně to nejhlavnější sdělení a také to, předpokládám, co tě přinutilo k reakci.

Přečti si můj článek o fašismu v Itálii, který je dole pod článkem v odkazech a pokus se k tomu napsat něco relevantního o současných odborářích.

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-129