Fašismus v Praze: stávka odborů proti vládním reformám

Fašismus v Praze: stávka odborů proti vládním reformám

Na Antifě vyšel jeden z dalších článků o fašismu plný demagogie a nejrůznějších polopravd. Píše se v něm o některých historických etapách italského fašismu, aby se v závěru zdánlivě logicky přeskočilo k národně-socialistické scéně v ČR. Touto obratnou manipulací se autor statě buď díky své nevzdělanosti, či záměrně (což je ještě horší), pokouší u čtenářů vyvolat pocit, že fašismus je s národním socialismem ideologicky nějak neoddělitelně spjat, že se snad vlastně jedná o jednu a tu samou jakousi ultrapravicovou ideologii. Za ultrapravici v politickém spektru považuji libertariány, nebo anarchokapitalisty, z konzervativců třeba Julia Evolu, kdo tvrdí něco jiného, je nedouk, či blb, protože vůbec neví, o čem mluví.....

Neříkám, že pisatel textu lže, je však zarážející, že z nějakých důvodů vynechává podstatné informace důležité k pochopení celé složité problematiky, tedy fašismu. Mám pocit, jakoby o ideologické podstatě fašistického hnutí nevěděl takřka nic, a proto mne překvapuje svou snaživou touhou nám poučenějším v oboru (mezi něž bezesporu patřím), neustále předkládat nějaké své zcestné a nedostatečné názory, jež pouze klouzají po povrchu a nedotýkají se skutečných příčin popisovaného fenoménu. Antifa by vzhledem k lidem, kteří stojí v jejím pozadí, měla být seriózním informačním webem. Zdá se mi, že není ku prospěchu věci, když se na ní objevují články na úrovni skandálních trháků z prostředí celebrit jako v Blesku. Nic není ztraceno, naštěstí existuje solidní web punk.cz, na kterém se mimo srandy, hromady novinek o punku a spousty jiných zajímavých věcí, můžete dozvědět relevantní informace o snahách nejrůznějších revolucionářů bojujících za světlé zítřky, jež doposud vždy vedly k tvrdým totalitním systémům.

Italský fašismus se vymezoval proti kapitalismu již od svého začátku, nikoliv až v jeho druhé fázi, kdy na prvním kongresu Republikánské fašistické strany byla přijata tzv. Veronská charta a vznikla Sociální italská republika. Je pravdou, že v této nové fázi se fašistická revoluce posunula ještě více doleva a v Itálii vznikla, dalo by se říct, jakási forma národního komunismu, nicméně i fašismus první fáze byl ekonomicky i ideologicky hodně nalevo, přestože soukromé vlastnictví bylo ještě nedotknutelné a doposud nedocházelo ke znárodňování. To, že se jednalo o "třetí cestu", nevymyslela nějaká poválečná neofašistická subkultura (správně Terza Posizione a nikoliv pozione jako v článku), ale bylo to jasné již od vzniku hnutí. Jak Hitlerův národní socialismus, tak Mussoliniho fašismus se pokoušel různými prostředky najít "třetí cestu" mezi liberalismem (kapitalismem) a komunismem (bolševickým socialismem). Zatímco Hitler budoval jen další z jediných správných odnoží socialismu, Mussolini se pokoušel o vytvoření korporativistického státu, ve kterém se odbory podílely na řízení státu a účastnily se legislativního (zákonodárného) procesu. Tuto informaci jsem zdůraznil záměrně, neboť patří k argumentům, o které se bude opírat další část mé zdánlivě překvapivé úvahy. Fašismus v Itálii před vznikem Sociální italské republiky jsem probral TADY. Velmi pochybuji o tom, že autor četl a pochopil rozsáhlé dílo Julia Evoly, filosofa konzervativní ultrapravice, který kritizoval jak Hitlerův socialismus, tak Mussoliniho fašismus první fáze a ještě více Sociální italskou republiku z konzervativních pravicových pozic. Řekl bych, že o ideologii a filosofii fašismu toho ví velmi, velmi málo, takřka nic, nula, vakuum alias totální prázdnota......

Více, než onen text plný nepřesností s informační hodnotou bulváru, mne však udivuje skutečnost, že se nikdo z Antifašistiké akce, Antify, kriticky nevyjadřuje k opravdovým a současným projevům fašismu v ČR. O fašistickém korporativismu u nás a o Antifašistické akci, jež k tomu dodnes zaujímá pozici mrtvého brouka, jsem psal TADY. Dnes bych rád skutečně vědeckým okem pohlédl na největší neofašistickou demonstraci v naší zemi od pádu komunistické totality a vzniku skutečné parlamentní demokracie. No a tou je pochod desítek tisíců odborářů Prahou, kterého se zúčastnili nejen členové levicové-levice ČSSD sdružení v organizaci ProAlt - Antifa, nebo Jiří Paroubek mířící k České národně socialistické straně: Antifa HAHAHA, ale kupodivu i současný předseda ČSSD, Bohumil Sobotka, či mnozí anarchisté, kteří se tím dokonce chlubí na webových stránkách ČSAF. Je mi jasné, že ti méně poučení z vás, kteří čtou jen weby jako Antifa, či ČSAF, nebo hustě cenzurující totalita A-punk alias dj-předkožkový tvaroh a podobně, budou přesvědčeni o tom, že mrtvole © už z toho piva totálně jeblo v bedně. Nejeblo, smůla, bedna mi pořád funguje velmi dobře a další odstavec to nezvratně dokáže. Argumentuji celkem racionálně a o tom tématu vím tolik jako asi nikdo v ČR.

Pokud by odbory demonstrovaly za nějakou konkrétní výhodu svých členů, třeba za zvýšení jejich hodinové mzdy, nebo za třiceti pěti hodinový pracovní týden, nebo něco podobného, bylo by to v pořádku. V momentě, kdy se nikým volené odbory pokouší vstoupit do legislativního (zákonodárného) procesu a snaží se demonstrací proti vládním reformám nastolit jakýsi další pilíř demokracie, vstupujeme do systému Mussoliniho korporativistického fašismu. Uvědomuje si to vůbec někdo v Antifě, v ProAltu, nebo v ČSSD? Nevím, buď jsou tak blbí a neví o tom nic, nebo jsou tak vychcaní a manipulují nevědomý dav.

Mám pocit, že parlamentní demokracie je nedokonalý systém, jenž je postavený na korupci. Co jiného je banda voličů, která si založí politickou stranu a slíbí svým fans, že pro ně vytuneluje státní rozpočet? Přesto si myslím, že se jedná o nejlepší ze všech špatných systémů, tudíž jsem jejím zastáncem, je rozhodně lepší, než nějaký odborářský korporativismus, tedy fašismus. K demarchii, kterou preferuji, doposud lidstvo nedospělo, nicméně evoluce je neúprosná a vláda soukromého práva se blíží, vynutí si ji spontánní řád lidské interakce napříč všem nejrůznějším formám socialismu. Je to jen otázka času, vyvíjíme se od altruistického komunitarismu kmenové společnosti k individualismu, od malých dětí, které vedou a řídí jejich rodiče k dospělým, nezávislým a samostatným jedincům odpovědným za své jednání a za svou budoucnost.

 

Fuck Off!

mrtvola ©

Mrtvolí politický slovník:


10.7.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 134   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3
normálka 3
 

Diskuse ke článku - Fašismus v Praze: stávka odborů proti vládním reformám

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-129
Medvěd
Medvěd - 16.7.2011 18:23

Dnešní anarchista chodí po Praze zásadně pěšky! (nebo v doprovodu Kocába či Lišky) :-)))) Fuck off MHD!

 
mrtvola ©
mrtvola © - 16.7.2011 18:19

Medvěd: v jaké práci, to si děláš prdel, nebo co? Anarchista přece bojuje dnem i nocí proti státau, proti systému. Žije v horách, pohybuje se kanály, guerilla a tak, je prostě těžký revoluční underground.

O jaké fakultě z UK mluvíš? Tam jsou také anarchisté :-))))))))))

 
Medvěd
Medvěd - 16.7.2011 17:54

Punk's not dead !!!smajlik - 9

 
Medvěd
Medvěd - 16.7.2011 17:53

....anebo maj všichni ti anarchisti plnou hubu zbytků z kontejnerů nadnárodních firem ale KFC a je jim líto to vyplivnout,páč by šli se Systémem,což by jim Ondra z fakulty UK neodpustilsmajlik - 1

 
Medvěd
Medvěd - 16.7.2011 17:49

mrtvola ©: Asi je v práci.smajlik - 10 Ikdyž anarchisti přeci práci k životu nepotřebují.... Nic,budu ticho,abych nedostal Bakuninem přes držku jako Karlos :-)

 
mrtvola ©
mrtvola © - 16.7.2011 17:26

Pořád nic, škoda, vypadá to, že nejdivočejší souboj okurkové sezóny pomalu skončil.

smajlik - 2

Knockaut alias KO. Zdá se, že se ani nejedná o vítězství na body.....

Nic, no, třeba ještě není vše ztraceno. Anarchistická elita z Antify možná ještě dohasí a rozmlátí mi ty moje hrady z písku, které tady pořád stavím smajlik - 10

 
mrtvola ©
mrtvola © - 16.7.2011 16:34

Ratata16:

Ratata16 - 14.7.2011 15:00 Promiň, ale žijeme v reálném světě, ne v ideálním a v tomto světe se musíš nějak živit.

No, řekl bych, že už ani nemusíš nic dodávat, ty anarchistická elito z Antify, sorry.....

:-)))))

 
mrtvola ©
mrtvola © - 16.7.2011 16:18

Ratata16 14.7.2011 15:00: "Navíc se samozřejmě pleteš i tvém vymezení fašismu proti demokracii, protože v reálném fašismu neměla velká fašsitiká rada de facto žádnou moc a veškerá moc se soustřeďovala v rukou Mussoliniho."

mrtvola © alias muda fuka vorkink klas híro: "Proto také na základě hlasování ve Velké fašistické radě byl Mussolini přinucen podal demisi a byl uvězněn."



 
mrtvola ©
mrtvola © - 16.7.2011 11:22

Ratata16:
Další várku tvých poznámek rozeberu časem, abych to tady úplně nezaspamoval. Nicméně na jednu podstatnou věc zareaguji hned.

"Aha, takže uznáváš, že jsi napsal nesmysl ohledně Slačálka. Fajn. T cením. Nicméně co by podle tebe měl dělat? Mohl by pracovat v nějaké firmě a byl by závislý na kapitalismu, který kritizuje stejně jako stát. Nebo by mohl být v nějaké NGO a byl by závislý zase na státu, i když nepřímo. Nebo podle tebe anarchisté nemají vůbec pracovat a vznášet se jako duch nad vodami a žít z podstaty, nebo kosmické energie? Promiň, ale žijeme v reálném světě, ne v ideálním a v tomto světe se musíš nějak živit. "

Nevím, jak to máš nastavené ty a ostatní anarchisté, takže samozřejmě nemohu generalizovat. Co se týče mě, tak jsem z filosofických důvodů emigroval z komunistické totality do svobodného světa. Dospěl jsem k určitému filosofickému poznání a zjistil jsem, že nejsem natolik statečný, abych za svůj názor bojoval jako bratři Mašínové, nebo třeba Vladimír Hučín, ani natolik statečný, abych za něj šel sedět do basy jako někteří chartisté. Na druhé straně jsem věděl, že v tom nemohu zůstat. Zbývala sebevražda, nebo tvé "Promiň, ale žijeme v reálném světě, ne v ideálním a v tomto světe se musíš nějak živit, "
nebo emigrace. Zvolil jsem poslední způsob, který také nebyl jednoduchý.

Nevím, nakolik je u nás anarchismus pózou a co pro uskutečnění jeho ideálů dělají jeho elity. Myslím si však, že nic, jen o tom prostě prázdně mluví, aby byli v určité společnosti IN. Chci tím říct, že buď něčemu věříš, jsi o tom přesvědčený a jdeš do toho naplno, což je postoj hodný respektu, nebo si na to jen tak hraješ a vypadáš jen jako komediant. Ber to obecně, není to namířené proti tobě, protože tě neznám.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 16.7.2011 9:21

Taky jsem si před pár dny objednal další várku zajímavých knih. Na dvě z nichjsem opravdu zvědavý (Nový totalitarismus: švédský ráj, no a pak El nacismo chilieno).

V Čile to bylo zajímavé v tom, že se národní socialisté jako v jediné zemi na světě dostali k moci v rámci volební koalice s ostatními socialistickými stranami a s komunistickou stranou. Ještě k tomu pak vystoupili z vládní koalice, protože se jim zdála málo socialistická......

 
mrtvola ©
mrtvola © - 16.7.2011 8:44

Lord.Alex: cetl jsem cely vecer knizku eseju, kterou napsali ruzne univrzitni tituly, to jsou ti typci, co je tak nenavidim smajlik - 10

Socialisme et fascisme; une meme famillie? (Socialismus a fasismus: stejna rodina?)

Osobne jsem spise toho nazoru, ze narodni socialismus je sice druhem socialismu, ale fasismus je o necem jinek. Tak jsem zvedavy, jestli ponekud prehodnotim sve postoje.

No, to vis, kazdy ma jine starosti smajlik - 14

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 16.7.2011 2:00

dneska na MS parádní los fastidios, jen ty propagace antify a jejich debilní vlajky to kazili, škoda, že super muziku musí ničit propagací nenávisti, mrtvolo kdes byl, když sem potřeboval pomoct ve výsměchu:=)

 
mrtvola ©
mrtvola © - 15.7.2011 17:42

mikesh: napumpoval to do mě měsíc v úplňku smajlik - 10 smajlik - 14

 
mikesh
mikesh - 15.7.2011 14:13

mrtvola ©: kdybys radsi v noci spal, ty si fakt mtvola smajlik - 1

 
mrtvola ©
mrtvola © - 15.7.2011 12:39

Několik otázek k přemýšlení.

Jsou Karel Marx, Václav Klaus & mrtvola © nedouci?

Ohrožují korporativistické (fašistické) tendence našich odborů, za nimiž v jednom šiku stojí "bojovníci" proti fašismu pluralitní demokracii a svobodu občana?

Byl Mussolini diktátorem, který ve svých rukou držel veškerou moc a řídil celou Itálii?

Bojuje Antifa proti fašismu, nebo se jen tak tváří?

Vyhraje Kličko, nebo Haye?

Neopouštějte obrazovky PC a sledujte nejdivočejší souboj okurkové sezóny. Tady a teď, přímý přenos zprostředkovává váš oblíbený web punk.cz :-)))))))))

 
mrtvola ©
mrtvola © - 15.7.2011 3:07

Ratata16, 14.7. po půlnoci:

Jo, teď mi ještě došlo, (k té první várce), že si pleteš a zaměňuješ instituce jako Velká fašistická rada a Národní rada korporací, což je u odborníka na fašismus z Antifašistické akce poněkud zarážející.

Obě dvě instituce měly mít vliv na fungování státu a také ho určitě měly. Experiment byl příliš krátký na to, abych ti to mohl dokázat. Nicméně hlasováním ve Velké fašistické radě byl např. ten tvůj diktátor Mussolini, který všechno ovládal a držel podle tebe v rukou veškerou moc přinucen podat demisi.

Zradil ho Badoglio, jenž vedl válku v Habeši. Vedl proti němu komplot s italským králem a po pádu Mussoliniho se stal na krátkou dobu mužem číslo jedna italského státu. No a ve Velké fašistické radě to byli Grandi, Federzioni, Ciano, Bottai a Bastianini.

To je překvapení, co?

Kdyby se do toho nevložilo pár stovek německých parašutistů, kteří dobyli Itálii a Skorzenyho SS, která osvobodila Mussoliniho ze zajetí, tak by se už znovu k moci nedostal.....

 
mrtvola ©
mrtvola © - 15.7.2011 1:36

Fakt nevím, z čeho jsi usoudil, že: "Říkáš, že necítíš nenávist k vysokoškolským titulům, ale při to z tvých vlastních příspěvků zřetelně vystupuje něco jiného. Ano, věřím, že si o sobě myslíš, že necítíš nenosit, ale realitu je zjevně trochu jiná."

Z mého nového nicku "mrtvola © alias muda fuka vorkink klas híro" ? To snad ne? Kdo jiný by měl být nad věcí a objektivnější, než vysokoškolák živící se jako dělník? Pracoval jsi někdy manuálně? Znáš tu tzv. dělnickou třídu, o kterou se všichni ti revoluční kabinetní intelektuálové tak opírají asi jako Marx, který nikdy v životě nebyl v továrně a studoval ji pouze v Univerzitní knihovně a z novinových článků :-)))))

 
mrtvola ©
mrtvola © - 15.7.2011 1:09

Ratata16, 14.7. po půlnoci:

Samozřejmě, že mě nikdo nevolil občanem. Plácání o politice na internetu a snaha o vstup do legislativního procesu...., to se prostě nedá srovnávat.

Jsi fakt veselá kopa, stejně jako já, proto jsem si tě docela oblíbil. Léta, která jsem ztrávil na vysoké škole, patří k tomu nejlepšímu, co jsem v životě zažil. Dokonce jsem jednu dokončil, chyběly mi jen státnice. I ty jsem kupodivu o dva roky později mohl dodělat, ale zvolil jsem jinou cestu. Fakt nechápu, proč bych měl mít nějakou zášť k obecně ke všem vysokoškolákům. Ano, dělám si prdel z některých konkrétních jedinců a některých, řekl bych, pro tu Marxovu základnu celkem zbytečných oborů, jako je například politologie a podobně :-)))) Blbci jsou všude a to, co je podstatné, tedy moudrost, přichází až na sklonku života a s inteligencí nemá nic společného. Třeba se k ní jednou dokopeme, heh, co říkáš, - -- kdo ví?

Tvou druhou hromadu poznámek se pokusím probrat zítra. Jsem už KO a všem se omlouvám za případné gramatické chyby a překlepy. Už nemám sílu to po sobě kontrolovat.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 15.7.2011 0:39

Ratata16, 14.7. po půlnoci:

Postupuji stejně v tom (vědomě), že jsem napsal hromadu věcí o nějakém tématu, abych nakonec přešel k něčemu jinému a vyvolal tak u čtenáře dojem, že vše spolu souvisí. Hmmm, ne tak doslova, v mém článku podstata sdělení celkem logicky i ve skutečné realitě vychází z omáčky, do které jsem to nabalil, protože jedna Antifa (údajně anarchistická se stále nezrušenými odkazy na marxistické komouše), se o sílícím korporativismu během demonstrace odborářů v Praze nevyjádřila a navíc o nich vlastně vůbec nepíše, druhá Antifa (marxistická), ho podpořila.

Korporativistický stát je součástí fašistické doktríny, s tím naprosto souhlasím. Nicméně i ten váš antifácký Karel Marx uznal, jedná se o jednu z jeho premis, o základ jeho filosofie, že základna (ekonomické faktory), stojí nad tzv. nadstavbou (umění, náboženství, státnost, myšlení....). Tedy to, že ekonomika determinuje jak státnost, tak celou ideologii, morálku a tak (tolik k tvému konzervatismu, národní pospolitosti a jiným podobným premisám). Korporativismus je přesně to, jakým způsobem se snaží fašisté ovládnout a zorganizovat spontánně se vyvíjející tržní řád, tedy kapitalismus. Právě z toho důvodu, přestože na nějakého Marxe a podobné Leniny s prominutím zvysoka seru, považuji korporativismus za dominantní znak fašistické ideologické doktríny, za znak, jenž ji napprosto odlišuje od ostatních kolektivistických ideologií. Je snad podle tebe Karel Marx také nedoukem?

Na Habeš Mussolini asi zaútočil kvůli tomu, že chtěl bezvýznamnou Itálii té doby dostat mezi ekonomické velmoce v Evropě. Řekl bych, že mu šlo o to, aby Italové v sobě znovu objevili etos válečníka a dobyvatele. S Hitlerem spolupracoval kvůli tomu, že si jako bývalý revoluční socialista během první světové války uvědomil, že marx-leninský proletářský internacionalismus v realitě nefunguje. Zjistil, že národ je mnohem pevnější tmel, než rozdělení společnosti na třídy a třídní boj. Nevím však, proč jsi mi položil tyto dvě otázky, nedocházejí mi souvislosti.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 15.7.2011 0:38

Ratata16, 14.7. po půlnoci:

Jsem utahaný z rachoty, ale chrochtám blahem, konečně nějaký adrenalin :-))))))

Též budu postupovat chronologicky, nejdříve se vrátím k naší již rok staré výměně názorů. Ufff, ten čas letí, nebylo ti po mně smutno? Mně jo, člověče, jsem si říkal, kde je tomu starému dobrému Ratatovi konec, nebo co.... Nic, no, Velký Satan (ne že bych ho žral, ale občas mu dám za pravdu), jenž mě navedl na korporativistické kořeny fašismu a nebezpečí, které z toho vyplývá pro svobodného občana, je podle tebe také nedoukem?

Směřuje Česká republika ke korporativismu?
http://www.klaus.cz/clanky/807

AFA má ve svém jménu výrazy typu Antifašistická akce, předpokládám tedy, že by měla objektivně a s velikou znalostí věci informovat o tom, co to je fašismus, o jeho podstatě a o jeho opravdových projevech v ČR. Nikoliv o tom, že nějací dva čeští náglové zapalovali svíčky před sádrovou hlavou Mussoliniho. Výmluva typu nebylo to nutné, protože čeští fašisté o tom sami nic neví, či co, zůstává jen výmluvou. Nejedná se o seriózní přístup k problematice. Svědčí o tom, že lidé z Antify toho také o fašismu moc neví, či nevěděli, nebo o tom, že se jedná o demagogy, kteří vytahují jen to, co se jim hodí a mlčí o tom, co by vyvolávalo zmatek ve hlavách jejich příznivců.

Třetí pozice: nechápu, jakou námitku vyvracím tím, že ji znám. Mohl bys to upřesnit?

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-129