RECENZE: Ilegality - In Money We Trust

Ilegality - In Money We Trust

Zdar bando! Koukám, že už je to nějakej ten čas, co se na webu punk.cz vůbec nic neděje, a taky jsem si už párkrát říkal, že bych tam mohl něco "smrknout", aby to trochu pookřálo. Jenže jsem nevěděl co a to až do chvíle, kdy se mi dostala do ruky nahrávka od dávno prověřených Slovenských punkerů, kteří se jmenují Ilegality - tudíž určítě víte, o co že to jde.

Tato parta nevydala nic dlouhých osm let, takže jsem byl docela zvědavej, co na mě z vinylu vybalej a musím říct, že splnili moje očekávání a tak trochu jsem to i čekal, že se to ponese pořád ve stejně úderným rázu, kterej se mi právě u kapely Ilegality líbí a i když stárnu, tak mě dovede pořádně nakopnout a myšlenkama se dostávám někde do let před patnácti a více lety. Když jsme tuhle bandu s východočeskejma pankáčema tady u nás sjížděli a začínali jezdit na koncerty, kde vystupovali - Antifest a tak podobně... Jo, to už není pravda a dneska už je to všechno někde jinde.

Na týhle bandě se mi líbí, že například během dvou minut,co trvá song, dokáže do člověka nasypat všechno, co má na srdci a vůbec se s tím nesere. Žádná "předehra" - rovnou pěkně tvrdě na komoru! Tak by to u tohodle žánru mělo bejt a mě se to taky zamlouvá. Však pankáči se nikdy s nikým a ničím nesrali a tahle deska je toho jasným dúkazem, že se nic měnit nebude. Po textové stránce je to taky nekompromisní, co si budeme povídat. Na nikom a ničem nezústane nit suchá - to při poslechu poznáte. Já tady nebude rozebírat jednotlivé skladby, páč bych se pořád dokola opakoval, a to mě moc nebaví. Za sebe jsem rád, že jsem se nezklamal a popravdě vlastně ani nepřekvapil (teď se zrovna opakuju,heh...). Ilegality mě ujistili, že u nich je všechno v pořádku a šlape jim to stále bezvadně - nemám víc, co bych k tomu dodal. Chtěl jsem ještě trošku "zdrbnout" provedení vinylu, ale teď si říkám, že obal nerozhoduje až zas tak, jako to,co je obsahem desky a to je pro mě podstatný.

Mějte se a punku zdar!

Desku seženete třeba zde:www.phr.cz

Možný poslech zde: www.papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/in-money-we-trust

 

Medvěd


5.11.2015   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Ilegality - In Money We Trust

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.