Křest společného kazet splitu HLINOMAZ / ENTEN OG ELLER

křest společného kazet splitu HLINOMAZ / ENTEN OG ELLERKřest společného kazet splitu HLINOMAZ / ENTEN OG ELLER

za spoluúčasti LIONEL DIXIT a 5. KOLONA

16. ledna 2016 v Bubenečský nádražce (Ghoetheho – 4, Praha)

Víc jak dva roky uběhly od doby, kdy mě na živo v pardubické horolozecké čtyřce Gekon rozebrala svým koncertem parta hovad z kapely VÁCLAV KLAUS. Slovo dalo slovo a jejich čerstvě nahraný materiál vyšel téměř v nulovém čase na kazetovém splitu s debut brajglem od HLINOMAZ, který je dnes beznadějně vyprodaný a pro který by dnes leckdo vraždil. VK už jsou KO, nicméně po nekonečném čekání nakonec vychází druhý hlinomazí, tentokrát už posmrtný zářez, opět na splitu a to s brňáky, heavy fofr magory ENTEN OG ELLER.

HLINOMAZ na české scéně představovali absolutní unikát, kapela, kterou není potřeba popisovat jinak než slovem bordel a sedí to k nim jak kýbl na prdel. Kapela, která by se před 20 lety neztratila v San Diegu, ale hlavně by tam všem šampónům z locust natrhla prdel. Důvodů není málo. V Hlinomaz máš kytarový riffy a zvuk vlastní jen Herr Valadovy, máš tam basáka, co hraje v jedinym správnym tričku Black Flag, bubeníka, co rube bicí jak dřevorubec na speedu, akorát je čistej jak pana marie a nehne ani brvou, když mu ty bicí dorube berserkující zpěvák. A ano, Hlinomaz je jediná kapela, která měla tu správnou a nejlepší esenci Banánovství. Dohromady to dělá absolutní destrukční jednotku s brutálně opojným zvukem.

16.1. bude k prožítí ještě jeden, úplně navždy poslední koncert Hlinomaz, na kterym ovšem spojí síly s ENTEN OG ELLER a co se bude dít neví nikdo.

Tohle všechno proběhne za spoluúčasti LIONEL DIXIT, což je duo uplně super dvou chlapíku, které se si stabilně zakládá na tom, že každým svým koncertem dovede překvapit. Nevíme, jestli je to záměř a jestli svůj set zasvětí hlasitému d'n'b, maglajzovému noise coru nebo rituálnímu uctivání Odina nebo nevim koho.

A ještě s nimi zadýmí duo 5. KOLONA, což je kapela z Chotěboře, kterou jak popsala jedna chytrá hlava zní "jako mix dead kennedys a plastic people of the universe." Kdo nemá rád, když mu promotér při popisu kapely říká "pičo mysli na ...", si postačí s formulkou, že je to punk as fuck!

Koncert začne přesně v 20:00, končit se musí po desátý. Koncer Omara Souleymana, kterej začíná v 23:00 v Meetfactory stihnete úplně libově.

Kolik to bude stát si ještě rozmyslíme a co se vydělá na víc půjde na božské účely (podpora prádelny Jelen v Lavoru https://www.facebook.com/jelenvlavoru/).

 


14.1.2016   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Křest společného kazet splitu HLINOMAZ / ENTEN OG ELLER

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.