Punkčochy

Punkčochy

Sestava

Marce - zpěv

Zmířa - kejtra a  křik

Jirka - kejtra

Pavel - basa

Peťa - bicí nástroje

Styl: punk-rock
Ješte hrajou
Město: Břeclav
Země původu: Moravská Nová Ves
Telefony: ICQ: 242212149
Emaily: punkcochy@email.cz |
WWW: http://punkcochy.ic.cz, http://bandzone.cz/punkcochy

Na počátku našeho spojení byla chuť do muziky a ne do muziky tzv. folklorní ale do trochu "odlišné" zábavy, než která je s jižní Moravou spjatá, samozřejmě, že proti folklóru nic nemáme, ale radši si zakřičíme PUNK'S NOT DEAD a k tomu přidáme pár myšlenek, které se nám v hlavách vyskytnou.
Tyto myšlenky byly v hlavách zakládajícího tria = Marce, Mira, Kuba. Možnosti byly omezené, protože všichni tři hráli na kytary (+marce housle, kuba klavír) a s tím se moc punkovat nedá :) Chyběly dvě věci: baskytara a bicí. Tak se musel Kuba naučit na basu (nejde mu to sice do teď, ale snad se to jednou naučí) a hlavně se musel sehnat bubeník. Naštěstí Mira objevil jedno malé unuděné tele, co hrálo na bicí (Máňa). A kapela byla na světě. Sice tomu nikdo nedával moc nadějí, ale časem se z toho zrodila dobrá parta, kterou muzika baví :)
Nejnovější přírůstek je Jirka z Velkých Bílovic, který má v rukou kytaru a dodá snad to, co tomu chybělo :)
A zmínka zde musí být i o našem kamarádovi, manažerovi, zvukaři, opraváři... Kotykovi ml. Bez něho by bylo všechno o moc těžší!!! prošli jsme i pár zkušebnama - ze Žižkova nás vyhodili, pak chvíli na bývalé posilovně a teď máme nádherný prostor na sokolovně v Mor. N. Vsi, za který děkujeme obci Moravská Nová Ves a hlavně paní starostce, která nám vychází vstříc :)
Kromě toho, že hrajeme punk, se taky snažímě trochou přispět ke kulturnímu vzdělání naší mládeže a tak provádíme výchovné koncerty po základních školách. Hodinový program se skládá ze dvou částí, a to z historie rocku a protidrogové prevence.


Jednoho krásného opileckého večera (psal se rok tak 05-06?) se sešli v místní - dnes už neexistující - piškotéce Marcela,Kuba a Zmiříc, při pivečku došla nějak řeč na muziku, Marce si stěžovala, že jí chybí kapelka, co mívala na střední a Kuba se Zmiřícem si posteskli, že se jim kapela rozpadla nedávno, a tak co jiného zbylo, než to zkusit společně. Tak se jednoho krásného večera sešli u Kubina doma, všichni tři hráli na kytary, což nejvhodnější kombinacenebyla, chtělo to basu a bicí.. Los rozhodl, že si Kuba pořídí basu a Mira elektriku.. jenže bicí chyběly.Zmířa věděl o jakémsi mladém ze Šiškova, co se učí bubnovat(Máňa), překecal ho a začalo se zkoušet. Nejdřiv v Šiškově v "tělocvičně", odkud nás brzo vyhodili pro nadměrný hluk, potom se přestěhovala zkušebna do MNV na sokolku do bývalé posilovny, kde byly zároveň uskladněné stoly a lavky, nebylo to nejvhodnější místo a tak se kapela přesunula do podzemí pod jeviště, chlastalo se, zkoušelo a začaly i první pokusy o vystoupení. První akce byly na Slovensku v knajpě u Kubového strýka, pak pár akcí, o kterých radši pomlčet (stužkáč atd... :) Hraní v Bilovicích na vajglobraní a v Pixle bylo už docela obstojné, ale něco tomu chybělo.. Doslechli sme se,že jeden klučán z Bilovic (se kterým se Kuba pokoušel o kapelu už mooc let zpátky-nic z toho samo nebylo) umí vcelku slušně řezat do kejtry a je zrovna volný..to byl rok 2007 někdy z jara :) Slovo dalo slovo a slušňák Juříc se oběvil na place.. Jak slušňák se ale ukázalo
že jen vypadá, bo je to správné hovádko a do kapely řádně zapadl.. Muzika se zpestřila, natočilo se cd, odehrálo se pár gigů,všechno šlo docela pohodově - až na vánoce 2007, kdy Máňa oznamuje, že na to drbe a plně se bude věnovat svému dlouholetému koníčku chlastu.. (nech ti chutná, Máňo) a začínalo se znovu.. Hledal se bubeník, v kapele zavládla ponurá nálada a konec se zdál nevyhnutelný.. ovšem svitla naděje z Hrušek (Peťa), který se učí druhým rokem na bici, zkouší se a začne se snad brzo i hrát, takže Punkčochy aren´t dead, jak to pomalu vypadalo.. :-)

listopad 2009 - hledá se nová basa, zanedlouho taky nalezena :-) Novým basákem se stává Pavel


vloženo 13.7.2007   |   Komentářů: 5   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,4
PUNK 1,4
 

Diskuse ke kapele - Punkčochy

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Anonym
Anonym - 30.12.2007 19:14

Protidrogova prevence?????? Nehada se Vam to trosku v hlave??? Od ktereho data se punk nespojuje s drogama??? To se jim asi tezko lze, ne??? Kdyby jste na zakladkach pokecali o muzice, kterou delate, mozna, ale takhle Vam to fakt budou zrat jen a jen ty deti na zakladce. { Pisi znovu, nemyslim uroven Vasi hudby, nebo styl, jen mam na mysli ty zbytecne kecy o drogach.} Ono se staci zaposlouchat do textu, ktere se aspon snazi tvarit jako punk a zjistite, ze si protirecite....ale aspon i tak drzim palce....Mejte se Milan

 
cvelfatko
cvelfatko - 9.11.2007 14:19

smajlik - 15smajlik - 15smajlik - 15legalize marihuanasmajlik - 15smajlik - 15smajlik - 15

 
Boddaa
Boddaa - 29.8.2007 13:59

smajlik - 10 paradni kapelkaa .,a ne ze ne smajlik - 1

 
¨¨klarka¨¨
¨¨klarka¨¨ - 20.8.2007 19:21

To sou naši jihomoravjáci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!punkčochy-hy-hy-hy

 
Anonym
Anonym - 18.7.2007 17:04

smajlik - 13smajlik - 13smajlik - 13smajlik - 13smajlik - 13smajlik - 15smajlik - 7