Těhotný Yežeg

Těhotný Yežeg

Sestava

Kyselina - dráty, sem tam výkřik
Jana - zpěv a tak
S2D - kecomet
Slíva - bicí
Šony - drátky, mnoho povyku pro nic
Remina - zpěv a melodické popěvky

Založena: 1997
Styl: fuck'n'roll
Nehrající kapela
Telefony: 602 149122 ; 775 603788
Emaily: info@tehotny-yezeg.com
WWW: http://www.tehotny-yezeg.com/

Stalo se to jednoho odpoledne. Seděl jsem s Mahynem v zadní lavici. Usral se. Tehdy už na té lavici nebylo jediný místo, který by se dalo pokreslit. Nastala nuda. Odebrali jsme se tedy na cigáro - myslím, že to bylo 3. 6. 1997 v 10:48 SEČ. Mahyn měl divný řeči. Tehdy ho pronásledovala zácpa a permanentní hlad. Došlo tedy k nejhoršímu. Mahyn: "Hele, mám kapelu (on a odporné stvoření s názvem Ohař - to Hanz ovšem ještě netušil) a nemáme zkušebnu." Hanz: "Hmm." Mahyn:"Nevěděl bys ..."

Následující dny se nesly ve znamení alkoholu, kostek a neutuchající touze po zkušebních prostorách. Kupodivu jsme rázem měli všeho dostatek. První zkušebna se našla v místech, kde si kdysi hrály děti - někde na sídlišti Šumava (HooK). Stejné pivo s námi ovšem začala pít i skupina Eroplán. Nutno podotknout, že Těhotný Yežeg neměl v té době jediný vlastní inštrument, tudíž se pro nás stal Eroplán velikou inspirací atd...

První zkouška: Mahyn a já. 1. pivo - "Tak jdeme na to, ale ještě si dáme cigáro." O tři hodiny později - 9. pivo a 3. krabička modrých Gauloises. Já jsem byl poprvé za bicíma, to ovšem nikdo netušil. Začali jsme hrát. Blues? Nevim, ale bylo to jedno. Pak dorazil Ohař s přesvědčením, že flóra z jeho zahrádky bude to pravé pro nás.

Od srpna začal aktivně zkoušet Eroplán. Těhotný Yežeg zkoušel s nima - členové T. Y. se věnovali poslechu a pití piva. V září nastal zlom. První píseň. kterou byl TY schopen zahrát 2x za sebou a zněla téměř podobně. Dodnes je v repertoiru a nese hrdý název Labuť (text a basová linka - Mahyn, čest jeho památce). V říjnu navštívil Ohař jakýsi koncert. Přivedl dva nové členy - Vítek Kimmer a jakási kreatura, která si říkala Wilma. Ta po dvou zkouškách opouští kapelu v doprovodu dlouholetého známého Viléma. TY se věnuje schizofrenní sestavě. Víťa - blues; Mahyn - Psychedelische Weihnachten, Sonic Youth; Ohař - jazz; Hanz - punk. Nechápu, jak tyhle lidi mohli bejt pohromadě.

Od prosince dochází na zkoušky i Dan Pomije, jenž se vyznačuje horlivostí a apatií zároveň. Víťa a Ohař opouštějí kapelu po nějakým trapným incidentu, který byl uměle vyvolán - už si nevzpomínám, o co vlastně šlo. V tu dobu přivádí Dan do kapely cosi, co se hrdě samo sebe nazývati se Michal Š. Zde začíná definitivní konec TY.


vloženo 6.2.2007   |   Komentářů: 5   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,9
jde to 1,9
 

Diskuse ke kapele - Těhotný Yežeg

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zhulka
Zhulka - 30.1.2018 0:29

Tovjenazev 😀😀
Ale jinak hranou docela dobře

 
mončaa
mončaa - 13.6.2009 17:44

kam na ty názvy chodíte??už nestačí jen mentálně narušená moucha......smajlik - 1smajlik - 5

 
Radovan
Radovan - 24.12.2008 11:13

dobry nazev kapely:)

 
Anonym
Anonym - 2.1.2008 20:27

smajlik - 4

 
martinkz
martinkz - 14.10.2007 16:41

hrajou dobre, super koncert