Totální nasazení

Totální nasazení

Sestava

Sváťa - baskytara, zpěv
P.P.Cvok - kytara, zpěv
Šukec - kytara, zpěv
Pípa - bicí

 

Založena: 1990
Styl: vlastní punk
První koncert: 1991
Ješte hrajou
Město: Slaný
Telefony: 603 528373
Emaily: swabians@volny.cz
WWW: http://www.totaci.net

    Totální nasazení vzniklo z punk-metalové skupiny Dehöt, kterou tvořili čtyři spolužáci ze slánského gymnázia. Dehöt existoval asi půl roku a po odchodu zpěváka Viktora zanikl. Zbylá trojice v obsazení Martin - kytara, zpěv; Sváťa - baskytara, zpěv a Pípa - bicí se rozhodla pokračovat dál, ovšem pod jiným názvem.

    Založení Totálního nasazení se datuje na přelom listopadu a prosince roku 1990. Po roce existence, odehrání řady koncertů na regionálních rockových přehlídkách a festivalech v kladenském okrese a podomáckém natočení demosnímku "Wiktorovy ostatky" (září 1991) posiluje skupina kytarový post. Přichází druhý kytarista Honza. Do kapely však nezapadá a v létě 1992 odchází. Na jeho místo nastupuje P.P.Cvok. V této sestavě natáčí Totální nasazení v září roku 1992 dnes kultovní demosnímek "Dneska má svátek Marie".

    Krátce poté odchází na vojnu hnací motor kapely, Sváťa. Místo kytary opouští z důvodu studia na vysoké škole Martin a nahrazuje ho navrátivší se Honza. V létě 1993, ještě během Sváťovy vojny, natáčí během jednoho opušťáku demo "Bätmani".

    Po Sváťově návratu se kapela konečně rozjíždí naplno. Relativně větší množství koncertů v zimě 93 a na jaře 94 skupině jenom prospívá. Přichází však brzda v podobě dalšího odchodu na vojnu, tentokráte P.P.Cvoka. Kapela ale ještě předtím stačí nahrát ve studiu několik skladeb a společně se skladbami nahranými live na Petynce je vydává jako třetí demo "Totální nasazení 1994". Ještě téhož roku s ním vítězí v "Rockovém šlahounu" Radia 1, což dává podnět firmě N-musiq k nabídce účasti na CD kompilaci "Rock box 1".

    Po návratu P.P.Cvoka z vojenské služby odchází v létě roku 1995 z kapely definitivně Honza a sestava se tímto ustaluje na současné obsazení: Sváťa - baskytara, zpěv ; P.P.Cvok - kytara, zpěv a Pípa - bicí . Na podzim 95 nahrává ve studiu Hostivař Totální nasazení deset skladeb, které vydává na jaře příštího roku pod názvem "Stínohry" na CD i MC firma Střílek records.

    S debutovým albem začíná skupina stále častěji koncertovat, ale zatím jen po rockových klubech především ve středních a severních Čechách. Na podzim roku 1996 se však Totální nasazení dostává pod agenturu ANK, která skupině zajišťuje vystupování v klubech po celé republice a hlavně častou účast na rockových a punkových festivalech. V létě 97 natáčí kapela opět ve studiu Hostivař dvanácti písňový materiál na druhou desku. Ta vychází na podzim téhož roku u vydavatelství ANK s názvem "Pocta době". Totální nasazení vystupuje v té době průměrně šestkrát do měsíce a návštěvnost koncertů neustále stoupá.

    Přesně rok po natočení druhého alba nahrává skupina 18 písní (již tradičně v hostivařském studiu) - materiál na třetí desku. Album "...souhlasíš se vším?" vychází na podzim roku 1998 u firmy Popron music. Následující rok skupina připravuje demosnímek, který vydává nezávislá firma PH records pod názvem "Živáky" na začátku roku 2000. Demo obsahuje devatenáct skladeb nahraných živě v pražském klubu Prosek. Na jaře 2000 vychází rovněž folkrockový sólový projekt zpěváka a baskytaristy Sváti "Slánské pověsti", který předtím natočil se svojí doprovodnou skupinou Deratizéři na podzim 99 ve studiu Hostivař. Ve stejném studiu je i připraven materiál na čtvrtou desku Totálního nasazení - 16 písní. To se děje počátkem léta 2000. Záhy skupina podepisuje smlouvu s vydavatelstvím Globus music a na podzim vychází nové album "Spreyopithecus chaluhensis". Od léta je navíc Totální nasazení zastupováno hudební agenturou ZAPPA´S MARIA a na počet koncertů a nedostatek posluchačů si v žádném případě nemůže stěžovat.

    V prosinci roku 2000 oslavila skupina 10 let od svého vzniku. Zvýšenou koncertní činnost vykazují i Sváťovi Deratizéři, ale jejich hraní je kvůli vytíženosti Totálního nasazení přece jen omezené. Přesto Sváťa s Deratizéry na jaře 2001 natáčí v Hostivaři materiál na novou, rockovější desku, která pod názvem "V pasti..." vychází koncem roku. Hojně koncertující Totální nasazení si mezitím na podzim odskočilo do domovského studia Hostivař, aby zde nahrálo zbrusu nové album. Pod názvem "Crabalaganja" vychází tato novinka v květnu roku 2002 opět u vydavatelství Globus music. Nové CD obsahuje kromě osmnácti skladeb rovněž datovou přílohu.

    Počínaje létem roku 2002 absolvuje Totální nasazení koncertní turné spojené s propagací zmíněného nového CD "Crabalaganja". Turné končí v lednu 2003, kdy v pražském klubu Delta skupina svůj koncert nahrává, aby ho u vydavatelství Globus music vydala jako svoji druhou live-nahrávku (tentokráte na CD i MC). Nové album vychází pod názvem "Delta Force-živák z Delty" v dubnu 2003. Tento přes hodinu trvající "živák" s 24 písněmi (včetně dvou novinek) je jedním z posledních koncertů ve staré sestavě.

    Po dvouměsíční pauze způsobenou přírůstky do rodin se od poloviny dubna po boku stávající trojice objevuje druhý kytarista. V konkurzu vybraný mladý čechobelgičan Michel Coolman se stává novým členem Totálního nasazení, které tak po osmi letech hraje opět ve čtyřčlenném složení. V této nové sestavě ( Sváťa - baskytara, zpěv;P.P.Cvok - kytara, zpěv; Pípa - bicí;Michel - kytara ) vyráží Totální nasazení na nové koncertní turné. Skupina hraje každý víkend dva koncerty v klubech i na festivalech po celé České republice. Jak se však postupně ukazuje, není Michelova druhá kytara takovým přínosem, jak se očekávalo a při nacvičování nových písní Coolman kapelu spíš brzdí. Když se k tomu na konci února 2004 připojí i osobní problémy dostává Michel Coolman na Sváťův popud definitivní vyhazov.

    V klasické trojici Sváťa, P.P.Cvok a Pípa skupina opět hojně koncertuje, hraje na většině velkých letních festivalů a připravuje materiál na nové řadové album, jehož natáčení se realizuje v říjnu roku 2004 v hostivařském nahrávacím studiu. Materiál na novou desku zde měsíc po Totálním nasazení nahrávají i Sváťovi Deratizéři.

    Pro značnou koncertní vytíženost až do samého konce roku 2004 se začátek roku nového nese v mírné koncertním útlumu. Totální nasazení tak v klidu finišuje s posledními pracemi na novém albu a zhruba po roce opět rozšiřuje své řady. V průběhu ledna roku 2005 do kapely přichází nový druhý kytarista Honza "Šukec" Šulgán. Tato výrazná kytarová posila, slánská hardrocková legenda (ex-Nouzový východ, Crux, S.N.A.D.) mající bezmála dvacetiletou koncertní praxi, se již po několika zkouškách zapojuje do koncertování a jeho kytara se ukazuje jako velký přínos. Celkový sound kapely se i díky jeho vokálům ještě více oživuje. Totální nasazení v sestavě Sváťa - baskytara, zpěv , P.P.Cvok - kytara, zpěv , Šukec - kytara, zpěv a Pípa - bicí vyráží od dubna 2005, kdy vychází na CD u havlíčkobrodského nezávislého vydavatelství Cecek records (přibližně ve stejnou dobu vydává tento label i nové CD Deratizérů "Zbloudilá") nové album "Když mrvy na šichtu táhnou" , na koncertní turné (odehráno 74 koncertů), které na konci roku vyvrcholí velkolepými oslavami k 15.výročí vzniku kapely v pražském Abatonu před téměř tisícovkou diváků.

    Po zasloužené, bezmála dvouměsíční pauze, začíná Totální nasazení od února 2006 opět koncertovat, když předtím vydává v reedici na CD staré demosnímky z let 1991 - 1994. Jaro je na hraní poměrně bohaté a skupina zároveň s koncertní činností připravuje CD reedici alba Živáky z roku 1999, které dosud vyšlo pouze na kazetách. Hlavní událostí první poloviny roku 2006 je však vydání alba největších hitů skupiny, jakéhosi "Best of", vybraného především podle fanoušků. To pod názvem "Tak mi to PUČ" spatří světlo světa v červnu 2006, kdy se chystá Totální nasazení vyrazit na stejnojmenné turné spojené s propagací alba, jehož zvláštností je to, že ho bude rozdávat zdarma. Turné začne v červnu, skončí v prosinci a čtveřice Sváťa, P.P.Cvok, Šukec a Pípa během něj rozdá mezi fanoušky víc jak tisíc CD.

 

Vydaná alba:

Wiktorovy ostatky Wiktorovy ostatky > 1991
1. Odborové svazy
2. Fernet
3. Saddáme Husajne
4. Občan
5. Nemůžou
Dneska má svátek Marie Dneska má svátek Marie > 1992
1.   Lví podíl
2.   Bohatým
3.   Stres
4.   Dr. Mamlas
5.   Co sis posral...
6.   Marjána
7.   Anarchie
8.   Doga
9.   Apatie
10. Tobě ne!
11. Mám tě holka
12. Kanálník
Bätmäni Bätmäni > 1993
1. Slovíčka
2. Minuta ekologie
3. Nejistá existence
4. Bätmäni
5. Zase dál
6. Tečka
7. Žalozpěv odvedence
8. Óda na život
Stínohry Stínohry > 1996
1. Slova hynoucí ve...
2. Problém
3. Ono by se
4. Pocta první době
5. Žába na prameni
6. Černobílý svět
7. Stínohry
8. Pocta druhé době
9. Jazykolam
10. Říkanka
Pocta době Pocta době > 1997
1.   Pocta třetí době
2.   Hrnec
3.   Hora
4.   Podzimní lidé
5.   Lety
6.   Protidavová
7.   Nevnímání
8.   Deratizační
9.   Balada o zapomínání
10. Oni se jdou prát
11. Mír s mloky
12. Větrné mlýny
..souhlasíš se vším? ..souhlasíš se vším? > 1998
1.   God save the chief
2.   Napůl
3.   Nemluví-šeptají
4.   Otrokáři
5.   Hegeš
6.   Slunce
7.   Pohled za horizont
8.   Nahá naděje
9.   Zase dál
10. Pohádka o bídě
11. Dezertér
12. Kdo je J.K.
13. Správnej tým
14. Strach
15. Kanálník
16. Souhlasíš se vším
17. Africká smrt
18. Game over
Spreyopithecus chaluhensis Spreyopithecus chaluhensis > 2000
1.   Vydržíš
2.   Ramapitéci
3.   Jehobůh
4.   Aquasong
5.   Chaluhy
6.   Prozatimní
7.   Zůstat stát
8.   Sprejofil
9.   Zloděj z Bagdádu
10. Lebka v hajzlu
11. Hipík
12. Byznysbejbypanknrol
13. Vzpamatuj se!
14. Nemáš se kam schovat
15. Mlha
16. Lovesong (TECHnická)
17. Lví podíl
Crabalaganja Crabalaganja > 2002
1.   Der Anfang
2.   Nazi-Czech
3.   Weekend punk
4.   Pikaču a Nusle
5.   Úkaz rarity
6.   Nechceš mi dát pade
7.   Největší z nul
8.   Po půlnoci
9.   Pohromy
10. Fronty
11. Don Quijote de la Ganja
12. Nevím
13. Píseň o krabu
14. Marná touha
15. Žalozpěv odvedence
16. Na mělčině
17. Punkerka
18. Das Ende
Delta Force - Živák z Delty Delta Force - Živák z Delty > 2003
1.   Fronty
2.   Weekend punk
3.   Jehobůh
4.   Nevím
5.   Zloděj z Bagdádu
6.   Ramapitéci
7.   Pikaču a Nusle
8.   TV bilance
9.   Vydržíš
10. Pohádka o bídě
11. Nazi-Czech
12. Don Quijote de la Ganja
13. Chaluhy
14. Deratizační
15. Hipík
16. Píseň o krabu
17. Nemluví-šeptají
18. Pohoda TV
19. Byznysbejbypanknrol
20. Problém
21. Žalozpěv odvedence
22. Souhlasíš se vším
23. Správnej tým
24. Po půlnoci
Když mrvy na šichtu táhnou Když mrvy na šichtu táhnou > 2005
1.   Pochod stávkokazů - nápěv
2.   Námořnická
3.   Pohoda TV
4.   Činčila
5.   Peru
6.   Nazi-Czech 2
7.   Ohnivec
8.   Komíny
9.   Ona
10. Náš problém
11. Slaný
12. Made in Hanoi
13. Podzimní noc
14. TV bilance
15. Karibská
16. Přístavní molová
17. Boží song
18. Bestie
19. Za hranice
20. Zakázaný ovoce
21. Pochod stávkokazů
Tak mi to PUČ! - Best of TN Tak mi to PUČ! - Best of TN > 2006
1.   Černobílý svět
2.   Don Quijote de la Ganja
3.   Nazi-Czech
4.   Chaluhy
5.   Hipík
6.   Slaný
7.   Protidavová
8.   Kanálník
9.   Pohádka o bídě
10. Weekend punk
11. Píseň o krabu
12. Zloděj z Bagdádu
13. Nevím
14. Činčila
15. Fronty
16. Za hranice
17. Deratizační
18. Žalozpěv odvedence

BONUS:
19. DEHÖT - Babka
20. DERATIZÉŘI - Hvězdy


vloženo 5.6.2006   |   Komentářů: 185   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,6
jde to 1,6

Ke stažení:

 

Diskuse ke kapele - Totální nasazení

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-185
Sazka
Sazka - 12.11.2009 13:13

smajlik - 18smajlik - 14smajlik - 3smajlik - 18 skwelý...nemají chybu!!!smajlik - 7

 
mafoš-punker
mafoš-punker - 5.11.2009 21:06

Totáči jsou borci a maj dobrý písničky..smajlik - 10smajlik - 3

 
cipispunk
cipispunk - 1.11.2009 11:07

jj oni jsou best...chwála wam...smajlik - 13.prostě punks not dead..smajlik - 7

 
Belatrix
Belatrix - 18.6.2009 20:03

THE BEST!!!smajlik - 5smajlik - 13smajlik - 14

 
exploitedman
exploitedman - 12.6.2009 22:44

totaci nejlepsismajlik - 5smajlik - 5smajlik - 3

 
Dirty Punky
Dirty Punky - 30.3.2009 18:19

smajlik - 15 Punks Not Dead smajlik - 3

 
speta.7
speta.7 - 13.3.2009 16:52

stop NAZI!!!smajlik - 13smajlik - 13smajlik - 13 PUNK JEDE!!!smajlik - 3smajlik - 3smajlik - 3

 
KiKiNa*
KiKiNa* - 5.3.2009 21:37

smajlik - 10smajlik - 10smajlik - 10smajlik - 10

 
Maty925
Maty925 - 10.12.2008 17:53

The best TOTÁČI nejlepšísmajlik - 18smajlik - 7smajlik - 13smajlik - 15smajlik - 14smajlik - 3

 
jira95
jira95 - 25.11.2008 13:33

smajlik - 13smajlik - 13smajlik - 7smajlik - 22 totáči sou nej punk

 
thor
thor - 6.10.2008 13:23

nejlepší je
Don Quijote de la Ganja

 
Dirty Punky
Dirty Punky - 9.9.2008 20:32

smajlik - 15smajlik - 15smajlik - 15smajlik - 15smajlik - 15smajlik - 15

 
Prason
Prason - 3.9.2008 12:28

Zase povedenej Valník paráda... neni na co si stěžovat!! Punk pohoda tři dnysmajlik - 14

 
punker115
punker115 - 14.8.2008 13:59

Totači.... skwěli borečci..... se mi hafo libi..... pecka je nacistická tradice...smajlik - 13 a taky ...next...smajlik - 10smajlik - 10smajlik - 18smajlik - 5

 
dr.punkerka
dr.punkerka - 7.8.2008 10:49

JO totáči jsou nejvíc v klidu smajlik - 18 pro mě jsou ti nejlepší smajlik - 14

 
punker 362
punker 362 - 4.8.2008 15:24

pste totaci sou nej !!!!!!!!!!!!!!!!!!smajlik - 10smajlik - 24smajlik - 13smajlik - 15

 
teen-a
teen-a - 3.7.2008 15:30

totáči sou fakt nej, co song to perla... smajlik - 1 akorát škoda že jakožto z čéch se k nám na moravu, konrétně do brna,moc nedotanou...smajlik - 3

 
Mlejn
Mlejn - 16.6.2008 8:06

MLEJN of FACE-lift - poslední velkej fest v Klubu Mlejn 27.6. již od 14:00, Hrají: The Nifters (Swe), Totální Nasazení, SPS, Volant, Zelená Konev, Skalená Treska, Kohout Plaší Smrt, Deratizeři... Vstup: 200smajlik - 16smajlik - 16smajlik - 16smajlik - 16smajlik - 16

 
marsy
marsy - 7.4.2008 13:44

TOTALNI NASAZENI je proste NEJKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!smajlik - 19

 
číča
číča - 15.2.2008 12:49

smajlik - 6smajlik - 6smajlik - 6

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-185