P.U.M (Pivaři Umírají Minimálně)

P.U.M (Pivaři Umírají Minimálně)

Složení:

Robert Papoušek ( Robík ) - kytara, zpěvy, sólo, udržovatel povinné pivní hladiny

Jakub Peterka ( Petris ) - sólová kytara, zpěvy, křiky a pokřiky, udržovatel poetické nálady

David Kubec ( Křupan ) - bicí, kapelní duchovní

Tomáš Vodrážka ( Vodry ) - baskytara, zpěvy, křiky a pokřiky, kapelní psycholok


Založena: 2008
Styl: heavy-punk
Ješte hrajou
Město: Praha
Telefony: +420775244329
Emaily: pum.punk@seznam.cz
WWW: http://bandzone.cz/pum

Kapela P.U.M ( Pivaři Umírají Minimálně ) začala vznikat v roce 2008, tehdy pod názvem Potrati a v jiné sestavě, nový název P.U.M ( tehdy ještě "Punks Underground Mamrds" a následně "Pivaři Umírají Minimálně") vznikl až v zimě roku 2011. Stálým členem a zakladatelem je od začátku pouze zpěvák a kytarista Robert Papoušek. Kapela během prvních 4 let prodělala mnoho změn. Poslední koncem ledna 2013. Doufáme, že je to již poslední změna a kapela si současnou sestavu udrží "napořád".

Prvním sólovým kytaristou byl Tomáš Manda, který kapelu opustil v roce 2009. Na konci zimy roku 2011 se připojil nový a nyní už stálý člen kapely kytarista Jakub Peterka alias Petris a na jaře 2011 přibyla baskytaristka Kate. Kate však koncem září odešla a na její místo nastoupil zkušený basák Bedřich Homolka aneb náš milý rocker Béda, ten však kapelu opustil na jaře 2012 a na jeho místo nastoupil již stálý člen kapely Tomáš Vodrážka (Vodry). Prvním bubeníkem byl od roku 2008 Michal Bradna alias Burgr, ten kapelu opustil v zimě 2012 a jeho místa se ujal nový bubeník Adam Vais, který v kapele vydržel pouze do června 2012. Kapela pak dlouhé tři měsíce hledala nového bubeníka až narazila na starého punkáče Tomáše Sahulu, který ale v kapele vydržel pouze do ledna 2013 a z rodinných důvodů kapelu opustil. Jeho místa se ujal skvělý bubeník David Kubec (Křupan), který byl pro kapelu obrovským přínosem a nyní je stálým členem kapely. Kapela je již konečně ustálená a už nehodlá podstupovat další změny. Doufáme, že tato sestava vydrží a že jsme z těch dlouholetých prodních bolestí konečně vyléčili.

Kapela už pořádala mnoho akcí jako Číro Fest či Papagájův Punk, kde frontman Robert Papoušek každoročně slaví narozeniny. Zahrála si po boku známých kapel jako N.V.Ú, Konflikt, S.A.S či Falešný obvinění

Repertoár byl složený převážně z vlastní tvorby, avšak bylo pár převzatých písní, které byly ale z repertoáru vyloučeny. Nyní kapela hraje pouze vlastní tvorbu, jejíž autorem je Robert Papoušek a Jakub Peterka. Ve skladbách lze objevit mnoho různých žánrů jako je Ska, Trash Metal, Rock and Roll ale především Punk. Kapela se rozhodla pro propojení tvrdého metalu s punkem a ska a věří, že to byla ta nejlepší volba, jelikož nebyl nikdy pořádně stanoven žánr kapely, kapela spojila heavy metal s punkem a nazvala svůj žánr Heavy - Punk. Kapela hraje skladby převážně o záležitostech, se kterými nesouhlasí, ale také o pivě či zábavě. Kapela vydala v roce 2011 demo s názvem Hvězdy mého obzoru, které však nebylo kvalitně nahrané. V roce 2012 vydala singl Kopie, které také bylo bohužel v horší kvalitě. Koncem března roku 2013 kapela vydala krátké album s Názvem Rudej Stát, které je začíná mít velikou oblibu v publiku. Poslední playlist je složen z následujících skladeb:

Šťastnej život

Bez vás by to bylo na hovno

Skin Punks

Kopie

Přátelé

Rudej stát

Keltská modlitba

Viva la Anarchia

Modrá Planeta

Kapela hraje dál a zdokonaluje se, dělá to pro radost pro punk a hlavně pro Vás!!!


vloženo 11.4.2013   |   Komentářů: 0   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,6
jde to 1,6
 

Diskuse ke kapele - P.U.M (Pivaři Umírají Minimálně)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.