CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Basinfirefest Spálené Poříčí

Basinfirefest Spalene Porici

Hvězdami hudebního festivalu Basinfirefest, který se koná od 30. června do 3. července ve Spáleném Poříčí na Plzeňsku, budou zejména německé kapely. Na úvod třídenní akce vystoupí melodic metalová skupina Xandria, která má za 20 let kariéry na kontě šest studiových alb. Výraznou vokalistku Brittu Görtzovou nabídne thrash metalová pětice Cripper. Další německou formací bude skupina We Butter The Bread With Butter hrající kombinaci deathcoru, metalcoru a elektroniky.

"Z dalších zahraničních kapel se představí finská parta Reckless Love, která musela své vystoupení z osobních důvodů na minulém ročníku zrušit," uvedla Poselová.

Oproti stručnějšímu programu loňských ročníků se letos pro návštěvníky otevřou hned dvě velké scény. Program začne 30. června v 19:00 a vystoupí kapely Wishmasters, Steel Engraved, Slobodná Europa, Wilicoruss a písničkář Záviš. Zastoupení na festivalu bude mít i domácí scéna. Účast potvrdili například skupiny Imodium, Walda Gang, Vilém Čok & Bypass, Hentai Corporation, Harlej, Doga, Plexis, Všichni Svatí, XIII. století a další.

Mezi tuzemskými účastníky vystoupí také skupina Limetal, která vznikla odchodem všech spoluhráčů bubeníka Radima Pařízka ze skupiny Citron. Ten jako majitel ochranné známky názvu kapely společně s právníky kontaktoval a stále kontaktuje pořadatele koncertů Limetalu. Hrozí jim pokutami, pokud čtyři bývalí členové Citronu zahrají byť jedinou skladbu, ve které je uvedený jako spoluautor. Členové Limetalu záležitost řeší tím, že písničky, u kterých je Pařízek uveden jako autor textu, vybavili novými slovy.

"Podobný dopis jsme dostali také, ale nás to nezajímá. Ať si kapely vyřídí své problémy mezi sebou a netahají do toho pořadatele akcí," řekl ČTK pořadatel Basinfirefestu Josef Bruha.

Festival, který loni navštívilo 6000 diváků, také představí tři desítky účastníků autorské soutěže tuzemských kapel Skutečná liga, které se za 12 let její existence zúčastnilo 2800 skupin. Více informací se nachází na www.basinfirefest.cz.

 

 


28.6.2016   Rubrika: Letní festivaly   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Basinfirefest Spálené Poříčí

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.