CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Louty - Kukačky na déčku

Louty - Kukačky na déčkuLouty z Roudnice nad Labem patří mezi služebně mladší vyznavače svižného punk rocku. Na scéně se pohybují teprve od roku 2012, ale její členové už za sebou nějaké ty zkušenosti se září reflektorů a nefunkčními odposlechy mají z předchozích projektů (Kombajn Boys, Josh and his fats Bitches). Na loňské debutové nahrávce Kukačky na déčku je tedy znát, že za ní nestojí úplní zelenáči.

I když. Úplně se nevyvedl obal, který docela šetří informacemi a pro jistotu tak ani neuvádí název alba. Jedna z mála dalších položek, kterou obal obsahuje, je seznam písní. Ten ale také zase ne zcela odpovídá realitě. Nic moc dalšího už se člověk z papírové pošetky nedozví.

Hudba ale tak zmatečná není. Jedná se o klasickou energickou punk-rockovou sypačku, podpořenou tu nějakou jednodušší kytarovou vyhrávkou, tu zase gang vokály, které jen podtrhují melodičnost jednotlivých písní. Při poslechu může někomu vytanout na mysli Houba, pocházející z blízkého Ústí nad Labem.

S Houbou ostatně Louty pojí také postava kytaristy Hřebíka aka Toma 77, se kterým ústečtí natočili desku Přišel čas. Ten v kapele působí také jako doprovodný vokalista, ale dokázal bych si ho dost dobře představit i jako leadera.

“Jeden život, jedna šance, svoji duši jsi upsal bance, nechal ses zotročit tím, s čím jsi souhlasil.” Texty na naší scéně představují mírný nadprůměr a stejně jako hudební stránka se dostanou poměrně rychle do krve. Pokud se teď klukům podaří ještě více se vyprofilovat, mohlo by to skončit zajímavě. Zatím nadějná dvacetiminutovka.

http://bandzone.cz/louty

 

Petr Šrajer


13.4.2016   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,5
jde to 1,5
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Louty - Kukačky na déčku

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.