CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Blank Out - Začíná noc

Blank Out - Začíná nocKolínský boyband Blank Out vydal v polovině loňského srpna u Cecek records své debutové album Začíná noc. To představuje skupinu, která se obalem desky i zmínkami v písních odkazuje k americkým punkovým průkopníkům The Ramones. O epigony těchto floutků ale úplně nejde. V žádné ze sestav Ramonů totiž nefiguruje akordeon, kterým hudba Blank Out disponuje.

Pokud bychom ale měli na mysli jednoduchost a zároveň popěvkovitost jednotlivých skladeb, inspiraci bychom našli hned. Možná trochu překvapivě je ale nejzajímavější skladbou desky čistě instrumentální Track 06. Asi jediný surf rock s harmonikou, který jsem kdy slyšel.

Zbytek desky se ale prohání po podstatně vyježděnějších kolejích. “Ohó, tak tancuj punk, pivo na hlavu si vylej / ohó, ať jseš kdokoliv, do poga se přidej.” V některých skladbách skupině zoufale chybí nadhled, který přitom k akordeon punku skoro neoddělitelně patří. Příkladem může být smrtělně vážná Smrt samohrajkám, kterou ale skupina shodí alespoň hudebním fórem v jejím závěru.

Napsat dobrý punkový text není úplně jednoduché a u Blankoutům se to zatím většinou nedaří. Na druhou stranu je ale skupina schopná nalákat na pořád ještě netypický zvuk (přestože podobných kapel na scéně pořád přibývá). Například refrén druhé skladby Fízlestráda je poměrně primitivní ve stylu “mám kapelu a budu hrát,” zvuková hradba ho ale dělá působivým. V rámci scény průměrná nahrávka.

http://bandzone.cz/blankout

 

 

Petr Šrajer


13.4.2016   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,8
jde to 1,8
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Blank Out - Začíná noc

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.