CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Desort vydali nové EP Nazionalism

nové EP punkových DesortS novým studiovým materiálem přichází neratovická punk-rocková kapela Desort. EP dostalo název Nazionalism a nahráno bylo ve studiu Rápotice.

Nahrávka nabízí tři skladby a zahajuje ji píseň Dost. Kapela v ní vyjadřuje svůj negativní postoj k nenávisti, xenofobii a předsudkům namířeným vůči menšinám. Intro skladby, kde zaznívají výroky veřejně činných osob, akcentuje téma radikalizace většinové společnosti. Následující skladba Tady a teď je tematicky odlišná, hudebně ale pokračuje ve stejném směru. EP je završeno písní Nad Hladinou, jejíž symbolika může být i s ohledem k motivu EP mnohoznačná.

Kromě kritického postoje zastává kapela svým EP jasnou pozici, když k nahrávkám sděluje:

„Vadí nám radikalizace většinové společnosti a četných politických představitelů namířená proti menšinám.  I proto cítíme potřebu vyjádřit svůj nesouhlas a upozornit na rostoucí vliv extremismu. Odmítáme násilí, rasismus, nesnášenlivost a hnutí a ideologie potlačující lidská práva a svobody.“

EP Nazionalism si můžete poslechnout na Bandzone či Youtube.

Skupina Desort vznikla v roce 2009. O dva roky později debutovala EP Chyba v Matrixu, vydaným pod Cecek Records. Druhá krátkometrážní studiovka nazvaná Mediocore vyšla vloni.

ODKAZY A KONTAKTY:

E-MAIL - desort.band@gmail.com

BANDZONE - http://bandzone.cz/desort

FACEBOOK - https://www.facebook.com/pages/DESORT/387164584781?ref=ts&fref=ts

 


25.2.2016   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Desort vydali nové EP Nazionalism

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.