CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

THE BLOODTYPES /new wave punk USA/ + STATIC AND THE ICE CUBES v Bubnu!

THE BLOODTYPES /new wave punk USA/ + STATIC AND THE ICE CUBES v Bubnu!

Portland byl (a dosud je) líhní extrémně zajímavých kapel, které dokáží rozvířit svět hudebního podzemí a jedna z nich dorazí v rámci svého evropského turné do pražského Bubnu. Její jméno zní The Bloodtypes a od svého vzniku roku 2010 předvádějí super chytlavý mix bezprostředního sedmdesátkového melodického punku s new wave i špetkou garage rocku. To vše krom výrazných klávesových linek dokresluje nepřeslechnutelný ženský hlavní zpěv, občas se doplňující s hlasem mužským. Při poslechu se člověku nikoliv náhodou vybaví přirovnání k The Epoxies, kteří patřili k nejvýraznějším nově se vyloupnutým jménům počátku první dekády nového tisíciletí, neboť právě z The Epoxies pochází část sestavy a jejich tvůrčí rukopis je tu nepřeslechnutelný. 

Ostatně pokud si pamatujete The Epoxies z jejich skvělého koncertu před lety ve Futuru, o živém potenciálu nemůžete mít pochyb. Ovšem The Bloodtypes namísto plastových pásek a svítících hadů v duchu braku osmdesátých let vizuálně nabízejí kostýmy potřísněné krví, dodávající jim brakovou temnotu. 
Kapela má zatím na svém kontě dvě alba a sedmipalec. To druhé s názvem Pull The Plug je pak naprosto čerstvým zbožím vypuštěným do světa v půli prosince, stejně jako v případě prvního alba pod vydavatelskou hlavičkou německého vydavatelství P.Trash Records.

Jako sparing partner se s The Bloodtypes představí portlandský elektro punkový minimalistický projekt Static And The Cubes se svým hajzlíkovským art synthpunkem. Debutní EP je více než slibné a možná budeme mít příležitost užít si příští undergroudový trhák.

Pro fanoušky klasického punku, synthpunku i garage rocku - 17. leden v Bubnu slibuje akci letošní zimy, kterou stojí za to nenechat si utéct a soudě dle toho, co lze dohledat na internetu, bude to šou!

https://www.facebook.com/events/1655924891322964/

 


14.1.2016   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - THE BLOODTYPES /new wave punk USA/ + STATIC AND THE ICE CUBES v Bubnu!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.