CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

RECENZE: Brisk Fart - 3+2

Brisk Fart - 3+2Brisk Fart ze Žlebských Chvalovic vydali dva roky od svého debutu Na Měsíc novou desku. Vzhledem k tomu, že v tomto mezidobí se trio rozšířilo o kytaristu a trumpetistu, dostal letošní příspěvek do diskografie kapely název 3+2. Co má asi posluchač čekat od alba skupiny, která se dokáže pojmenovat Svěží prd?

Nic převratného. Nutno ale říct, že zmiňované rozšíření sestavy se na hudební stránce pozitivně podepsalo. Pop-punkově refrénovým melodiím totiž společnost dechového nástroje prospívá a Brisk Fart se zároveň podařilo nespadnout do klasické ska-punkové formičky.

Co se ale nepodařilo, to jsou texty. Nekonečné opakování v Teď a tady, song Palič o kamarádech a hlavně pro kamarády skupiny, pokus o politickou satiru na téma viróza ve skladbě Král,... To vše možná funguje na koncertech, na CD, kde se člověk může na textovou stránku více soustředit, to spíše irituje.

Ve svých písních Brisk Fart často odkazují na jiné hudebníky. Ve skladbě Start vzpomínají na stejnojmenné album Visacího Zámku a hned následující R.T.O. zase vypráví o autobusové výpravě do minulosti, na které kapela potkává Frantu Sahulu nebo Lemmyho Kilmistera z Motörhead. Ve skladbě Compañeros si kapela utahuje z tvorby kapely Kryštof (mám ale dojem, že bych si třeba takový Mikrokosmos poslechl rozhodně raději, než “atentát v prdeli” v podání Brisk Fart) a poslední skladba je překvapivě vydařený cover spřátelených Fixage.

Jako CD party punkové kapely 3+2 vlastně funguje. Energické skladby jsou plné hitových melodií a zvuk, ošetřený v renomovaném Biotech studiu, je také povedený. Pokud se vám podaří nesoustředit se na texty, dá se poslech desky ve zdraví přežít. Jinak raději jen v koncertní podobě.

http://bandzone.cz/briskfart

 

Petr Šrajer


25.11.2015   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 1   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,6
jde to 1,6
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Brisk Fart - 3+2

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Medved!
Medved! - 25.11.2015 8:30

Takovejch "rádoby - punkovejch" kapel máme u nás jako sraček,takže žádnej zázrak - ba naopak.smajlik - 11