PLANETROX 2014 - Zahrajte si na festivalu v Kanadě!

PLANETROX 2014 - Zahrajte si na festivalu v Kanadě!

PLANETROX je celosvětová hudební soutěž, jejímž hlavním cílem je představit šikovné mladé kapely široké veřejnosti. Česká republika se stala součástí soutěže již druhým rokem.

A o co tedy vlastně jde? Kapely z 11 různých zemí budou mít možnost přihlásit se do soutěže PLANETROX a získat tím šanci zahrát si letos v září na festivalu Envol et Macadam v kanadském Québecu.

Letošního ročníku se budou účastnit hudebníci z Kanady, Spojených Států, Francie, Velké Británie, Německa, Japonska, Číny, Malajsie, Indonésie, Mexika a v neposlední řadě také České republiky.  

Envol et Macadam je jednou z nejpopulárnějších událostí odehrávajících se na území města Québec, která již tradičně nabízí začínajícím kapelám šanci být součástí kulturní události, kterou každý rok navštěvuje přes 20 000 nejen hudebních příznivců, ale i profesionálů z hudebního průmyslu.

V uplynulých letech již na festivalu vystoupily kapely jako Bad Religion, Sum 41, Millencolin, Blood for Blood, Pennywise, Hatebreed, The Vandals nebo Lagwagon.

A jak vlastně PLANETROX funguje? Zaregistrujete vaši kapelu, zaplatíte registrační poplatek 15 dolarů a vyberete jednu z vašich skladeb, o které si myslíte, že by mohla zaujmout (musí jít pouze o vlastní tvorbu, převzaté věci nejsou povoleny). O vašem postupu budou rozhodovat jak fanoušci, tak i odborná porota. Hudební styl není přímo vyhraněný, takže je jedno, zda hrajete punkrock, hardcore, metal, indie, rock nebo třeba ska.

Přihlásit se můžete do 3. dubna 2014 na stránkách www.planetrox.ca pod kolonkou Czech Republic.

Z každé země bude vybrána pouze jedna kapela, která poletí do Kanady a zahraje si na festivalu Envol et Macadam v Québecu, který se bude odehrávat 5. a 6. září 2014.


Výherci minulého ročníku 2013 na území České republiky byli Skywalker z Prahy. Kluci si v Kanadě domluvili ještě pár akcí navíc a natočili z tohoto tour klip .

)

Výherci ročníku 2012 na území České republiky byli Criminal Colection ze Vsetína. Na to, jak si Kanadu užili, se můžete podívat ve videu níže.

( ).

Pro registraci, další informace a celé znění pravidel navštivte stránky www.planetrox.ca a pokud budete mít ještě další dotazy, obraťte se s nimi na náš e-mail stanleystar@seznam.cz


 


10.2.2014   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 3
normálka 3
 

Diskuse ke článku - PLANETROX 2014 - Zahrajte si na festivalu v Kanadě!

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.