MICHALE GRAVES - interview

MICHALE GRAVES - interviewTohle interview mi sice vyšlo už v březnu v magazínu Rock & Pop, ale říkal jsem si, že by byla škoda, kdyby si to nepřečetli i lidi tady na punk.cz:) Tady to je:


Michale Graves, zpěvák a skladatel, známý především ze svého někdejšího účinkování v legendárních zakladatelích žánru horror punk, Misfits, v současné době jezdí po světě s kapelou Markyho Ramona, má vlastní pořad v rádiu, natáčí sólovky, točí filmy. Na tyto, ale i další věci jsem se Michala zeptal v krátkém interview.


V brzké době se opět chystáte koncertovat s Marky Ramone´s Blitzkrieg. Připravujete i nějaký singl nebo něco podobného, tak jako loni, kdy jste nahráli tvůj song When We Were Angels?


Ano. Společně s Markym teď pracujeme na písních, které bychom mohli v budoucnu vydat. Asi jeden nebo dva singly.


Myslím, že tvůj zpěv se k písním Ramones opravdu hodí a například skladba Poison Heart konvenuje přímo s barvou tvého hlasu. Které songy Ramones se tobě osobně zpívají nejlépe?


Jedna z mých oblíbených částí koncertů je právě ta, v níž hrajeme Poison Heart. Jeden ze způsobů, jak se ztotožnit s nějakou skladbou, je, že si o ní zjistím veškeré informace, tj. odkud píseň pochází, kdo jí napsal, zkouším si představit emoce spojené s hudbou a textem apod. Chci navázat na původní myšlenku nejlépe, jak to dokážu. Potom do těch písní vkládám i svůj život a zkušenosti. Toužím vdechnout nový život do těchto nadčasových klasik, které všichni v kapele milujeme a pomáháme tak v udržování odkazu pravého amerického punk rocku.


Lidé tě znají hlavně jako zpěváka Misfits. Jaký byl hlavní důvod toho, že jsi je před lety opustil?


Odešel jsem, protože v kapele už nebyl nikdo, kdo by ji dokázal udržet pohromadě. Problémy a rozpory mezi námi začaly nabývat takových rozměrů, že to vlastně přišlo samo od sebe. Vím, že každý by chtěl znát celý příběh, ale to by bylo na dlouhé povídání. Vyprávím o tom všem ve své rozhlasové show www.radiodeadly.net.


Existuje naděje, že se v budoucnu fanoušci dočkají toho, že se dají Misfits dohromady v sestavě z období American Psycho a Famous Monster? Nepadly už takové návrhy?


Do toho nikdy nepůjdu, dokud nedostanu nějaká práva na vlastnictví songů, protože opravdu nemám zájem plýtvat svým talentem a časem pro Jerry Onlyho, který z toho bude jenom těžit. S Doylem a Chudem si zahraji kdykoli a kdekoli, budou-li chtít.


Jaký je tvůj vztah s Jerry Onlym dnes?


Žádný nemáme.


Které kapely tě inspirují při tvé tvorbě? Například v písni Ophelia na albu Web Of Dharma cítím trochu vliv Nirvany. Jsi jejich fanoušek?


To je těžká otázka, protože mě ovlivňuje spousta umělců a hudebníků. Ale ano, Nirvana na mě určitý vliv měla.


Co si myslíš o současném punk rocku, zaujala tě nějaká nová kapela? Co si například myslíš o takových Green Day, kteří dnes ovládají hitparády?


O současnou punkovou scénu se nezajímám. Skládám a hraji hudbu pro své fanoušky a pro lidi, kteří se zajímají o mou práci. Nemám rád škatulkování, jestli mě někdo někam zařadí, tak ať. Punk rock je dnes úplně jiný, než ten, jak jsem ho znal já. Svět se taky neuvěřitelně mění. Já jen dělám to, co dělám a snažím se přispívat pozitivně.


Je o tobě známo, že jsi republikán, zatímco Marky Ramone je liberál, že? Diskutujete spolu někdy o politice?


Jsem konzervativec. Patřím mezi zastánce tradičních hodnot, jako jsou Bůh, rodina, morálka a kultura. Věřím v dodržování americké ústavy a v záměry zakladatelů našeho státu. S Markym o politice diskutujeme pořád.


Jsi velký fanoušek hororů a sám jsi již hrál v několika filmech. Ten poslední byl horor Perkins 14, který mi přijde vážně vydařený. Jaké to pro tebe je, stát před kamerou jako herec?


Je to pro mě naprosto stejné, jako když stojím před lidmi a kamerami v roli muzikanta.


Máš nějaké další nabídky na účinkování ve filmu? Jaké jsou tvé plány?


Momentálně žádné nabídky do filmu nemám. Neustále rozvíjím nové a vzrušující způsoby, jak dát fanouškům a posluchačům skutečně jedinečný zážitek a pohled do svého života a kariéry. Se všemi těmi moderními technologiemi, které máme k dispozici, je to jako kreativní tsunami těch, kteří si uvědomili svůj potenciál v průmyslu a v umění. Jinak se chystám na turné s Markym, dělám promoting své rozhlasové show a na jaře pojedu menší turné po Státech ke své sólovce. Pracuji ve dne v noci, abych se ve svém životě a kariéře posunul dál.Rudee


21.5.2011   Rubrika: Rozhovory   |   Komentářů: 7   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,1
jde to 2,1
 

Diskuse ke článku - MICHALE GRAVES - interview

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Newman
Newman - 27.5.2011 6:11

Tohodle cloveka hodne uznavam.

 
mrtvola ©
mrtvola © - 21.5.2011 22:25

hudyman: mně se na něm líbí, že je republikán a dokonce se k tomu hrdě hlásí.

Ronald Reagan & George W. Bush smajlik - 10

 
Medvěd
Medvěd - 21.5.2011 21:48

smajlik - 19

 
mrtvola ©
mrtvola © - 21.5.2011 19:37

smajlik - 5

 
Kripl
Kripl - 21.5.2011 15:07

Teda, přijde mi, že Michael se do rozhovoru moc nepřekecal :-D

 
hudyman
hudyman - 21.5.2011 15:06

http://www.youtube.com/watch?v=4ENzMEsMIio

 
hudyman
hudyman - 21.5.2011 15:03

Zajimavej rozhovor,jednou nekde bylo napsany :M.Graves je nic bez Misfits,ale Misfits sou nic bez Gravese - a ono na tom neco bude.Jinak je super poslechnout na youtubu jak Graves hraje akusticky treba Scream.smajlik - 5