Punkrock a housle, proč ne? ...aneb rozhovor s kapelou Werglův pjos

Punkrock a housle, proč ne? ...aneb rozhovor s kapelou Werglův pjosMilí přátelé, čtenáři, návštěvníci našich stránek. Ve svém dnešním rozhovoru bych vám moc rád přiblížil další formaci, pohybující se v punkových kruzích. Její historie sahá do roku 2002, tudíž už nějaký ten pátek na scéně fungují a nabývám dojmu, že i velmi zdařile. Na kontě mají dvě řadová CD a dokonce i jakési propagační DVD, obsahující osm songů z různých vystoupení. Dovolím si tvrdit, že onu bandu z Moravské Třebové lze dnes s určitostí řadit mezi přední punkrockové skupiny v ČR. Vítám tu mezi námi pro mnohé již dobře známou smečku Werglův pjos.

Karlos: Ahoj chlapi. Začnu svou tradiční otázkou: Co říkáte, jako občané, politické situaci v naší zemi? Sdílíte jisté pohoršení a znechucení s ostatními sledujíce kroky naší vlády nebo se podobnými otázkami raději vůbec nezabýváte?

Rob: Současná politická situace je nejhorší od roku 89. Morální úpadek politické reprezentace na všech úrovních, který je zapříčiněn dlouhodobým nezájmem lidí o věci veřejné, má za následek totální rozklad a degeneraci společnosti. Hlavní hybnou silou jsou veřejné peníze, které spojují všechny napříč politickým spektrem. Jako nejzávažnější vnímám spojení moci výkonné, soudní a zákonodárné (tedy tři na sobě nezávislé pilíře demokratické společnosti) právě tím společným jmenovatelem, kterým jsou peníze. Napojení této struktury na organizovaný zločin byl několikrát prokázán, a co se změnilo? Kromě papírové občanské svobody jsme od dob totality nezískali vůbec nic. Rozkrádačky jsou legalizovány, všichni jsou si rovni, někdo si je rovnější.

Tom: Nevím, jestli to bylo štěstí nebo smůla, ale pracoval jsem přímo pod politickým vedením města a musím říct, že to co se děje v nejvyšších kruzích, to stejné se odráží do nejnižších pater. Rozdíl je v tom, že media řeší jen ty špičky ledovce…lidi to vesměs nezajímá. Každý se stará sám o sebe a nezbývá čas řešit věci, který se týkají většího počtu lidí. Pár se jich najde, ale to jsou vesměs zase lidi, kteří jsou prospěcháři…prostě začarovanej kruh.

wp1Majkl: Já osobně se tím částečně zabývám, ale nejsem zrovna ten, který se umí dobře vyjadřovat, každopádně se občas dějí takové věci, že to s demokracií nemá moc společného ba naopak, ale jsou samozřejmě sem tam i nějaké ty plusy.

Lájosh: Situaci sleduji. Můj názor je takovej, že v parlamentu se všichni kamarádičkují, chechtají se, plácají po ramenou a pak se vtelevizním pořadu osočují a nadávají si. Přetvářka, všechno jen na oko. Z tohoto opravdu znechucen jsem, že dělají z lidí blbce.

Alda: Samozřejmě, že dění sleduji. Znechucen? Nejde to říct takhle všeobecně. Když vyplave napovrch nějaká prasárna, kterou politik provede a ještě se lidem přitom směje do očí a zůstává nepotrestán, tak to znechucen jsem. Ale jinak se spíš snažím politické dění pochopit a hledat řešení. Velký problém je zadluženost. Ať už státu, rodiny nebo jedince. Lidi se naučili žít na dluh stejně jako stát a to je podle mě špatně. Děti mají velice špatný příklad v hospodaření svých chlebodárců a proto je zlepšení situace v nedohlednu. Když prostě peníze nemám, nemůžu nakupovat. To samé je s nárůstem platů. Každá momentálně neprosperující firma (a stát nejspíš onou momentálně neprosperující firmou je) nikdy lidem nepřidá. A tak by to mělo být ve všech oborech a politici samozřejmě musí jít příkladem. Až se ekonomika rozjede, platy mohou vzrůst. Stávkovat je nesmysl a je to nefér vůči lidem, kteří, když jen o stávce špitnou, tak jsou rázem na dlažbě. Další, co mě znepokojuje, je postupně narůstající neschopnost lidí pracovat v týmu. Velká většina myslí jen na sebe, na svoji peněženku, jen a jen na svoje blaho. Pokud ale nebudeme fungovat jako tým, povede se nám špatně. I pračlověk věděl, že na mamuta je jako jedinec krátkej.:-)))

 

wp2

Karlos: Než jsem přistoupil k samotnému rozhovoru s vámi, tak mi k přípravě mj. posloužilo poslechnutí Ceckova okénka na rádiu Brod, kde jste byli předloni hosty. Opravdu veselý zážitek.:-)) Co se ale vaši příznivci nedozvěděli, byl význam názvu skupiny. Jak tedy samotné pojmenování vzniklo? Kdo jej vymyslel? Co si vlastně pod tímto titulem můžeme představit?

Rob: Je nutný si pod vším něco představovat? Není lepší některý věci nechat abstraktní? Pro mě to někdy znamená pes starýho cirkusáka Wergla, někdy takovýho werglovýho pjosa vídávám v hospodě se svým na mol opilým pánem, někdy je werglův pjos potulnej pes s prašivinou, který se živý odpadkama. Záleží na náladě.

Tom: Chodili jsme po zkouškách na pivko do hospody u Wernera (v té době domovská hospa) a říkali jsme jí wergl. Pak jsme jeli na koncert a přes cestu nám přeběhl pouliční pes a někdo ho nazval pjosem…vždycky, když jsme pak viděli nějakého psa, byl to hned PJOS. V podstatě jsme se ztotožnili s tím, že jsme takoví „pouliční“ pjosi, kteří se scházejí u wergla….takže z toho vypadlo Werglův Pjos.

Majkl: Jsem v kapele nováček, takže tuhle odpověď přenechávám klukům.

Lájosh: Já nevím, fakt nevím vo co de.:-)))

Alda: Je to přesně tak, jak říká Tom. Pjosem jsem ono roztomilé zvíře nazval já. To slovo je pozůstatek z dob, kdy se všichni museli učit rusky a nikdo to vlastně pořádně neuměl. Tak se člověk v hodinách dozvídal různá speciální slovíčka odvozená z češtiny. Kladivo bylo kládivo no a pes pjos. Paleta těchto zkomolenin byla opravdu pestrá.:-)))

Karlos: Popravdě jsem si říkal, že se z toho opět nějak šikovně vymluvíte. Překvapili jste mě.:-)) Fanoušci budou zajisté rádi. Jak tu sám Majkl zmiňuje, v kapele je nováčkem. Rád bych se zeptal na Martinův odchod, proč k němu došlo? Bylo tím důvodem jeho nynější působení v N.V.Ú., nebo jste tímto jeho novým postem sami překvapeni?

wp3 WP: V prvé řadě je nutno říct, že Martinův odchod byl jeho rozhodnutím. V době, kdy jsme začali pracovat na materiálu pro novou desku, byl vytížen svým podnikáním, takže neměl moc času na zkoušky. Vznikaly nové písně, které se odchylovaly od jeho představy o hudebním směřování kapely a tak se stalo, že z kapely odešel. Jestli si v té době domlouval angažmá v N.V.Ú., to vážně netušíme. Každopádně hrát v kapele jako je právě N.V.Ú. bývá snem nejednoho punkera a jemu se tento sen splnil, což mu ze srdce přejeme.

Karlos: Majkle, jaká byla tvá cesta mezi Pjosy? Znali jste se z dřívějška nebo jak vlastně přišli právě na tebe?

Majkl: Kluky znám už mnoho let, vždycky jsme byli kámoši, občas jsme společně zajamovali a setkávali se na mnoha nejen hudebních akcích, poseděli u pivka atd…Jak přišli na mě? Na pár koncertech jsem zaskakoval za Martina, jelikož byl pracovně vytížen. Tomu samozřejmě předcházelo nazkoušení skladeb. Na zkouškách jsem měl možnost poslechnout si songy z připravované desky, tak jsem se jich pár pro zpestření naučil hrát. Pak už byl jen telefonát, jestli nechci zůstat jako stálý člen. Nabídku jsem rád přijal.

Karlos: V loňském roce jste svou účastí poctili mnoho nejrůznějších festiválků a klubových akcí a to nejen u nás, ale i u sousedů na Slovensku. Jak byste zhodnotili tato vystoupení? Kde se vám hrálo dobře a kde to naopak třeba s tou připraveností organizátorů a celkovou návštěvností bylo slabší?

Rob: Vážím si práce organizátorů akcí, protože v dnešní době to není nic moc jednoduchýho. Dobrý koncert pro mě znamenají lidi před pódiem. Pokud jsou lidi v pohodě, tak se dá přejít i horší technické vybavení a jiný věci, který s vystoupením souvisí. Vždycky jsem říkal, že pokud z našeho koncertu odchází alespoň jeden člověk, kterýmu se naše hudba líbí, pak to má smysl. Pokud je to přímo organizátor, pak jsem obzvlášťě rád.

Tom: Každé vystoupení je jiné. Můžeme jmenovat fest Pod Parou, Top fest - velké festivaly, kde je to ovšem mašinerie - prostě málo času na vše. Mezi menšími akcemi zbožňujeme Rohál fest, Chvalečskou noc, Brněnec (tam vyrážíme o den dřív nebo naopak o den dýl zůstáváme.:-)) Skvělých koncertů byla řada…

Majkl: Zatím jsem s kapelou odehrál jen pár koncertů. Všude jsem byl velmi spokojen, až snad na jednu akci v Liberci, kde nakonec vyhořel i aparát na zpěvy, to se ale stává.

Lájosh: Ježíš, jak to mám vědět. Kdo si to má pamatovat.:-))) Mně osobně se nejvíc líbilo na Rohálu, byla tam fujara, tak jakýpak saky paky.

Alda: Kdyby bylo na mně, tak hraju všude, kde se dá a kam nás samozřejmě pozvou.:-)) Ať je tam velký podium nebo žádný, 20 lidí nebo 2000. Baví mě to, jsem muzikant a živá vystoupení jsou můj život. Stane se, že i vyrazím na nějakej fest o den dřív, třeba vlakem, abych si užil atmosféru příprav a byl tak déle s lidmi, které normálně nepotkám.:-)) Malý fesťáčky jsou prostě rodinný, víc pohodový, na velkých je zase super podium s luxusním zvukem…Každé hraní má zkrátka svoje kouzlo. Všude potkáváme kámoše a lidi, se kterýma se dá pokecat o čemkoliv. Není akce, na kterou bych se já osobně netěšil.

Karlos: Čekal jsem, že tu padne zmínka o festivalu Pod parou, který je všem lidem, pohybujícím se v prostředí punkové muziky, jistě notoricky znám. Býváte s ním neoddělitelně spojováni. Kdo z vás se na tomto projektu ve skutečnosti podílí? A na jaké zahraniční hvězdy se popřípadě letos mohou návštěvníci těšit, není-li to tajné?:-))

Rob: Hlavními organizátory jsou členové kapely Metallica revival, z nichž v kapele působí Aleš a Tom, takže to je otázka spíše na ně.

Tom: Zakladateli festu Pod parou jsou 4 lidé, z nichž 2 hrají v Pjosu. Jinak ale makáme na festu celá kapela. Pravda je, že ale vznikl díky Werglovýmu Pjosovi. Hvězdy letos? …zatím brzo předjímat…dokud něco není jasně potvrzeno, je nebezpečné cokoliv pouštět ven…

Majkl: Odpověď pro zbytek kapely, já jen pomáhám na pódiu s aparátem.

Lájosh: Já s tím nemám společnýho nic. Letos by byla dobrá prdel, kdyby dorazili Kissáci, to by byl masakr. No co, taky to jsou pankáči.:-))

Alda: Werglův Pjos je kapela, která na Pod Parou hraje od druhého ročníku a Pod Parou pro nás byl ve skutečnosti odrazový můstek. Dnes už jde o poměrně větší festival, práce na něm je rozdělená a každý z organizátorů se věnuje svému odvětví. Nebudu lhát, když řeknu, že stejně jako já, tak i WP tento festival zbožňujeme a myslím, že taktéž mluvím z duše tisíců punx rozsetých nejen po republice české a slovenské. Jelikož platí v organizačním týmu demokracie a většina zastává názor, že je předčasné zveřejňovat zahraniční hvězdy, tak mlčím.:-))

Karlos: Nechme se tedy překvapit, jaké hudební lahůdky si pro nás letos organizátoři přichystají. Nemohu si odpustit jednu otázku přímo na tělo. Jisté „zlé jazyky“ tvrdí, že účast některých, třeba i méně známých kapel na již zmiňované „Podpáře“ se někdy rovná obchodu. Chcete si u nás zahrát? Ano, ale uspořádejte pro nás koncert ve vašem kraji. Co nám můžete na svou obhajobu k tomuto říci?

Rob: Punková scéna je natolik malý píseček, že zahrát si na něm bývá složité. Myslím, že je přirozený, že si kapely vyměňují koncerty. Podparou a kapela jsou dvě rozdílný věci, stejně jako manažer programu festivalu a manažer kapely jsou dvě různé osoby.

Tom: Koncerty zajišťoval dnes již exčlen kapely Martin, který zároveň dělal i program na FPP. Pokud takové praktiky uplatňoval, byla to jeho věc. Zbytek kapely se do toho nemíchal. Teď nás naopak překvapuje, co si mohou lidi myslet a co to na nás hází za světlo…ale na druhou stranu – ukaž mi kapelu, která to tímto způsobem nedělá, pokud již nemá jméno?

Lájosh: Tohle fakt nevím, nikdy jsem se o to nezajímal.

Alda: Výměnné koncerty se spíše týkají menších, lokálních akcí. Pod Parou není nafukovací. Prostě a jednoduše se do programu žádná kapela „navíc“ nevejde. Letos zaberou dalších 5 míst kapelky postupující ze soutěže, k tomu přidej legendy, které jdou s Párou už od jejího začátku, zmiňované zahraniční hvězdy a když dáš v průměru každé z kapel 50 min. hraní, tak dojdeš k tomu, co jsem prve říkal.“Protekčňáčka“ tam nevmáčkneš.:-)) Každá z kapel, která o hraní na FPP stojí, dostala možnost se tam díky soutěži procpat. Pokud třeba nevyhrála (nevyhraje) postup z koncertu v klubu na Páru, alespoň se dostala do povědomí a jestliže hrála dobře, určitě nezůstane zapomenuta. Jednoduše řečeno. Chceš hrát na Páře, přihlas se do soutěže, zahraješ si v klubu a když zahraješ nejlíp, jsi tam. Pjosa zvát rozhodně nikam nemusíš!

wp4Karlos: Sám za sebe mohu teď a tady zcela upřímně sdělit všem, že onen výše zmíněný fest jsem zatím nikdy nenavštívil. Osobně dávám přednost těm menším a vůbec nejraději mám klubové akce. Loni jsme se právě na nich několikrát potkali. Jako kapela pro mě máte, a to především díky houslím, nezaměnitelný zvuk. Kdo s tímto nápadem přišel?

Rob: S klukama se znám ještě z doby, kdy WP nebyl na světě. Kdo s tím přišel už ani nevím a snad to ani není podstatný. Prostě osud.

Tom: Nápad se zrodil s odchodem Zdendy - druhá kytara…část kapely chtělo další kytaru, ale objevil se dlouholetej kámoš Robert, o kterým jsme věděli, že hrál v „mládí“ na housle…tak jsme ho oslovili…obul se do toho a jak je vidět, dal kapele specifický zvuk…

Lájosh: Já myslím, že Marťan, ale jistej si tím nejsem.

Alda: S nápadem přišel určitě Tom. Začátky nebyly jednoduché. Ono udělat aranž pro akustické housle do naší, poměrně tvrdé muziky,…tak to je docela oříšek. Popravdě jsem byl překvapenej z recenzí na Pia Fraus, kde byly vyzdvihovány právě housle. Pokud máme, jak říkáš, nezaměnitelný zvuk, tak je to jen dobře, to se cení.:-))

Karlos: Z vašich stránek mj. lze vyčíst, že rok od roku absolvujete víc a víc koncertů. To zajisté svědčí o tom, že se vaše fanouškovská základna rozrůstá. Pozorujete při svých vystoupeních tento jev, stoupající oblak popularity mezi punx?:-)) Kolik toho máte letos v plánu odehrát? Kam se třeba hodně těšíte a kam naopak ani moc ne?

Rob: Stoupající oblak popularity? Při vystoupeních sleduju stoupající oblak prachu z poga. Čím bude větší, tím lepší. Není akce, na kterou bych se netěšil, letos je prvořadá nová deska, takže koncerty možná trochu omezíme.

Tom: Koncerty začaly narůstat, to je fakt. Určitě je to z části umění bývalého manažera. Pravdou je, že nyní už nás lidi poznávají - super vidět, když s námi zpívají, prostě ty věci znají. Znají taky naši káru, která je s námi neodmyslitelně spjatá.:-)) Letos máme v plánu natočit třetí desku, takže těch koncertů nebude tolik. Spíše budeme trávit čas ve zkušebně, aby bylo dílko co nejvíce zdařilé. Těšíme se na léto, až vyrazíme na Rohál fest, kde je vždycky super atmosféra…no a tam, kam se netěšíme, tam nejedeme…

Majkl: Já myslím, že plány jsou odehrát dostatek koncertů pro fanoušky, kteří kapelu znají a pro lidičky, kteří ještě Pjos neslyšely, připravit příjemnou zábavu.

Lájosh: Já se těším na každou akci, jen s moji prací jsou některé koncerty jen těžko slučitelné.

Alda: Koncertů bude méně. Začátek roku jsme kvůli práci na nové desce chtěli úplně vypustit. Konečně se nám podařila obnovit pravidelnost zkoušek a to i přes Lájošovu pracovní vytíženost, takže ve zkušebně jsme obden. Jakmile ovšem bude CD hotové, určitě se vydáme na nějakou, nám dostupnou, tour.

Karlos: Padla tu řeč o novém albu. Kdybych to měl vzít popořádku, tak váš první počin se zajímavým názvem „Lid Fucktor“ vyšel roku 2004. Z deseti natočených songů bylo nakonec použito osm a za sebe mohu říci, že určitě povedených. Druhá a zatím poslední deska, s neméně pozoruhodným názvem „Pia Fraus“ (nepravda v dobrém úmyslu nebo také zbožný klam) obsahující jedenáct skladeb, vám vyšla o pět let později a to již v jiném složení. Kdybych je měl obě porovnat, tak neomylně dojdu k závěru, že je každá úplně jiná. Nebudu zde mluvit o tom, která je lepší a která naopak horší, to si každý nepochybně posoudí sám. Raději se zeptám: Jaké bude vaše další album? Co svým fandům prozradíte? Na co mohou těšit a kdy?

Rob: Nový materiál bude opět něco jiného. Punkrockový základ a jistá návaznost na předchozí tvorbu zajištěna. Pracujeme s novými postupy, dynamikou, vývojem a gradací skladby. Důraz je kladen na melodické motivy a detail. Nebudou chybět ani ostřejší pankárny. Možná se pouštíme na tenký led v konfrontaci s přímočarým punkem, ale punk je pro mě spíše postoj a svoboda, než přesně vymezená škatulka hudebního stylu se svými zásadami. Kdy už to bude? Mě se ptej. Všichni se na to těšíme, ale práce je ještě víc než dost. Červen je dedlajn.

Tom: nová deska bude úplně odlišná od předchozích…několik prvků bude mít nádech desky Pia Fraus, ale budeme chtít zapracovat na zvuku, aranže písní budou jiné. Nosnost bude postavena na melodiích…sami jsme zvědaví, jak se to povede…

Lájosh: Vynikající zpěv.:-D

Alda: Počin bude rozhodně pestrý.:-)) Nemusím moc muziku, kde je jeden song jak druhej a kde poznáte, že píseň skončila jen díky pauze mezi skladbami. Jak to všechno bude znít, jako celek, si zatím netroufnu odhadnout. Každopádně deska vyjde v druhé polovině tohoto roku.

wp5 Karlos: Jak vaše nové skladby vznikají? Skládáte nejprve muziku a k ní následně vymýšlíte texty nebo je tomu naopak, že někdo přinese slova, která se vzápětí zhudební? Kdo nejčastěji přichází s novými nápady?

Rob: Oba přístupy (hudba – text, text – hudba) jsme si vyzkoušeli. Ideální je, když vzniká vše naráz. Texty obstarává Tom, ale pokud má někdo dobrý nápady a chuť se textařsky realizovat na nové desce Pjosa, pak se spolupráci rozhodně nebráníme. Hudebně to vypadá tak, že někdo donese motiv, který se potom dál rozvíjí, ať už ve zkušebně, nebo na kompu. Motiv, nebo kostra věci je pouze základ. Skladbu tvoří zpěvový a nástrojový linky, aranže, texty, dynamika, instrumentální provedení, prostě kapela.

Lájosh: Já nevím, jsem pořád mimo.:-))

Tom: Je to různé. Převažuje ale způsob, kdy je hotová muzika a dodělává se text. Dříve hodně muziky nosil Martin, nyní část vzniká přímo ve zkušebně z živého hraní, kde se rodí nápady, se kterými si pak hrajeme a kombinujeme je. Takový nápad je dílem okamžiku. Přináší je všichni. Pak, když se jim dávají jasné obrysy, nejvíce času u toho tráví Robert, coby komponista.:-))

Alda: Ideální je, když se do skládání zapojí celá kapela. Když každý donese do songu něco svého. Já osobně bych si přál, aby se Pjos ubíral právě tímto směrem.

Karlos: Bavíme se tady o těch písních, jak vznikají a tak. Přiznám se, že nejsem žádný muzikant. Myslím si ale, že když vzniká nějaká nová píseň, autor do ní vloží něco ze sebe a něco dalšího je třeba inspirací odjinud. Jakou hudbu sami posloucháte?

Lájosh: Poslouchám toho moc. Jsem žánrově nevyhraněnej. Mým nejoblíbenějším muzikantem je Devin Townsend.

Tom: Podle nálady…nemám NEJ kapelu.

Rob: V podstatě všechno, co má silnou melodii, na stylu nezáleží.

Majkl: Různé styly, je toho hodně od funky, přes metal, punk až po industriál. Hodně se mi líbí třeba NINE INCH NAILS.

Alda: Já o sobě říkám, že jsem vyloženě jen “uživatel“. Nezbývá mi čas se rozvalit do křesla a poslechnout si celou desku nějaké kapely. Vždycky u poslechu něco dělám, lítám z místnosti do místnosti nebo něco vytvářím na kompu. Nechce se mi jmenovat mé oblíbené kapely, bylo by jich opravdu hodně a taky by to nebylo moc objektivní, protože se mi líbí třeba jen jedna nebo dvě desky od toho či onoho bandu. Nebo dokonce jen pár písní z CD.:-))

Karlos: V poslední době začíná být u různých formací trendem vydání nějakého DVD s koncertem a podobně. Mluvil jsem tu v úvodu o tom, že už jedno, propagační, na svém kontě také máte. Chystáte do budoucna nějaké obsáhlejší?

Rob: Deska je prvořadá. S klukama jsme se bavili o živáku, ale půjde spíše o nahrávku ze zkušebny, kterou bychom chtěli pustit do světa jako ochutnávku z nového CD.

Tom: Z materiálů, které nasbíráme během roku se vždy podaří udělat nějaký záznam, ale spíše bychom chtěli udělat klip…respektive musíme udělat…je to výzva…

Lájosh: No chtěli jsme natáčet DVDčko v Libyi, ale teď to nějak vázne s letenkami. Uvidíme, jak to dopadne.

Alda: DVD nejspíš ne. Beru to ze svého pohledu, protože sedět u televize mi přijde jako zabitej čas. Bez internetu se však dnes obejde už jen málokdo, takže pokud má fanda zájem, může si nás najít tam.

Karlos: Co byste na závěr vzkázali všem vašim věrným fanouškům a vůbec celé punkové scéně?

Rob: Snad jen to, ať je (nejen naše) muzika baví, protože to je to, co dává kapele Werglův Pjos sílu a energii. Ať se nová deska líbí.

Tom: Letošní rok je ve znamení změn, tak ať se všichni s těmi změnami vypořádají, jak nejlíp dovedou a nezapomínají, kdo jsou a jaké mají hodnoty - z těch se neustupuje…naše hodnota je hudba a proto ji budeme dělat a chceme se o ni podělit s každým, kdo bude mít zájem…

Majkl: Co bych vzkázal? Možná spíš popřál zdraví, štěstí a hodně dobré muziky. Asi otřepaná fráze, ale já to tak cítím.

Lájosh: Co já bych mohl komu co vzkazovat, to jsou otázky teda. Rock and roll !!!

Alda: Tom to řekl skvěle. Abych se tedy neopakoval: Fanouškům, celé punkové scéně a všem svobodně uvažujícím lidem vzkazuji: Zůstaňte svobodní i nadále, buďte sami sebou, poslouchejte muziku, která se líbí vám a nenechte se ovlivnit hloupou zakomplexovanou recenzí. Místo sledování stupidních pořadů v televizi raději zajděte do přírody a nehoňte se za prachama.

Karlos: Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů do dalších let vašeho působení!

WP: Rádo se stalo. Pjos forever!


Karlos


9.3.2011   Rubrika: Rozhovory   |   Komentářů: 21   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,4
PUNK 1,4
 

Diskuse ke článku - Punkrock a housle, proč ne? ...aneb rozhovor s kapelou Werglův pjos

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-10 | 11-20 | 21-21
Karlos
Karlos - 17.3.2011 16:07

To bych do něho neřekl.smajlik - 1

 
Karlos
Karlos - 17.3.2011 16:06

Lord.Alex: On Tě obtěžoval, jo?smajlik - 10

 
Bukva
Bukva - 17.3.2011 14:32

myslim ze je to zabavnejsi nez holky co rikaj ANO smajlik - 10

 
Lord.Alex
Lord.Alex - 17.3.2011 2:36

jojo, zeptej se Fildy jaký to je obtěžovat holky co říkaj NE....smajlik - 6

 
Karlos
Karlos - 16.3.2011 15:35

P.B.V.: Ahoj a dík! Jen co se zase adaptuji v pracovní činnosti, ak se do něčeho pustím. Počítám tak 14 dnísmajlik - 10 Rád bych vyzpovídal Špendlíky, no uvidíme.

 
P.B.V.
P.B.V. - 16.3.2011 12:10

Karlos: Fajnový rozhovor, jen houšť a větší kapky!smajlik - 1 Na co se můžeme těšit příště?

 
nahlas
nahlas - 12.3.2011 17:50

Sanovak: myslím tyhle http://www.youtube.com/watch?v=O25rRBFlGSE&feature=related

 
Sanovak
Sanovak - 12.3.2011 13:00

nahlas-jestli myslis japonsky mad stalin tak ty sou hodne nalozenysmajlik - 3

 
nahlas
nahlas - 11.3.2011 23:05

nebo taky japonce- STALIN

 
Evžen
Evžen - 11.3.2011 13:39

mikesh: jen pokus o vtípek

 

Zvolte stranu: 1-10 | 11-20 | 21-21