Punk Floid - CD "Tvůj Boj"

Punk Floid - CD

 Punk Floid. Tvůj Boj. Ještě před rokem jsem tvořil recenzi na desku Pop is dead a nikdy by mě nenapadlo, že se někdy dokážou překonat. A co se stalo? CD Tvůj boj mi vyrazilo dech. Neexistuje skladba, která by mě nezaujala. Neexistuje skladba, která by neměla smysluplný text. Neexistuje skladba, která by byla bez melodie, či nudně pomalá. Opravdu tvrdím s klidným srdcem, že toto album patří k tuzemským letošním punkovým best of deskám!

 Na CD najdeme celkem 13 písní v délce téměř půl hodiny. Půl hodiny ,energie která se vám sype na hlavu. Obal si můžete prohlédnout sami tak ho popisovat nebudu, nemá význam. Co se zvuku týče, nedá se nic vytknout. V Plzeňském studiu Ex-Avik vždy odvedou precizní práci. Moje uši si libujou v tomhle melodickym rychlo rytmu punku. Myslím, že se vyplatilo přibrat druhou kytaru, která to perfektně osvěžila. Jedinou výtku co k desce mám je až autentická podoba asi dvou melodií z předchozího alba (Pop is dead).. Je těžký vymejšlet pořád něco novýho, tim spíš ale když se kapele povede vytvořit album plný hitovek. A to se právě floijdům podařilo.

 Texty jsou častokrát humorný, ale přitom neztrácejí na kvalitě a smysluplnosti. Udělalo mi především velkou radost, že kapela rázu Punk Floid, která by klidně mohla bejt mediální hvězda, hraje a zpívá proti organizaci, která ničí undergroundovou scénu. Asice OSA. OSA Nostra. Nesnášíme jí, jdeme proti ní. Text je napsán humornější formou, ale když si to poslechnete, situace vám připadne vážná (ona ale opravdu je :). Co se týče zbytku textů, je asi opravdu nejlepší když si album pořídíte a zamyslíte se taky. Punk Floid nepatří ke kapelám, jejichž texty okamžitě pochopíte, musíte se zamyslet proč to hrajou a o čem to zpívaj. Když vám zde popíšu podrobný výtky o čem hrajou, tak se nad tim moc lidí už nezamyslí. A to by byla škoda!

 Skladby, které mě nejvíce zaujaly jsou Váš Svět, Ájééé, Tvůj Boj, Na pokraji komatu, Negativní a právě OSA Nostra. Samozřejmě, že ostatní se mi líbí též :)

Závěrem mívám ve zvyku hodnocení, to je bezesporu 100%ní. K CD už další výčitky nemám, takle si představuju našlapanou hudbu, která se neoposlouchá snad ani za rok každodenního poslechu! Viva la Punk Floida!

Všechny vály zatočený na hudební stopě CD zakoupíte za 180,- u vydavatele Cecek Recors (Cecek.com)

Ukázky si poslechněte na www.bandzone.cz/punkfloid

Stránky kapely jsou na www.punkfloid.com

 

Tracklist:

1.   Váš svět
2.   Ajéé
3.   Líh ze slív
4.   Tvůj boj
5.   Óda na gyros
6.   Splín
7.   Vím že...
8.   Na pokraji komatu
9.   Realita
10. Cirhoza pečene
11. Negativní
12. OSA Nostra
13. Nevěřím

 

autor: špína

 


19.9.2007   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 62   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,2
PUNK 1,2
 

Diskuse ke článku - Punk Floid - CD "Tvůj Boj"

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-62
SUK
SUK - 19.9.2007 13:26

Celkem dobry album, poslouchat se to da. Bohuzel zda se mi ze se strasne rychle oposloucha :(

 
punkie
punkie - 19.9.2007 12:33

Jojo, punk floid je bomba... sice o něco málo měkčí než předchozí alba, ale pořád kvalitní Punk floid style! Už jsem to slyšel, ale tohle album chci mít originálku...smajlik - 18smajlik - 10smajlik - 19

 

Zvolte stranu: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-62