Minirozhovor s Kečupem

Minirozhovor s KečupemAhoj Kečupe, turné se Zónou je za vámi, tak jak bys ho tak nějak shrnul?

Čau Alexi, bylo to skvělý.. tak bych to shrnul:) S celou Zónou se známe dobře a vyhovuje nám, že stejně jako my moc neřeší nějaké technické věci a zajímá je nejen jak si užít koncert, ale i všechno před i po něm. Myslím, že i jim se tohle líbí na nás:)

 

Návštěvnost na akcích byla myslím více než slušná a asi až na exces v Děčíně i pohodová atmosféra. Kde se hrálo úplně nejlépe? A byl s nějakým koncertem nějaký speciální zážitek?

 

Je super, že nakonec všude přišlo dost lidí! Samozřejmě hned na začátku bylo jasný, že koncerty budou různý, od velkých sálů přes malý kluby. Třeba Bratislavském MMC bylo čtyřikrát víc lidí, než třeba v Rakovníku, ale myslím, že ani jednomu koncertu nic nechybělo:) Zážitků je plno. Teď mě například napadl ten, jak Revo tancoval národní československý tanec „zadáček“, což spočívalo v tom, že si všichni obědvající prohlídli ten jeho zadáček :) Plno šílených věcí se samozřejmě dělo po celou dobu tour, v Písku jsem se předvedl já s Lumpem, výsledek - moje rozbitá hlava a pokousané zadky :) V Rakovníku byla zase šílená fanynka, co řvala vždy, když nikdo nehrál, ale samotné koncerty prospala :) Ve Žíaru byla perfektní afterpárty v Parku Pubu, kde, kdyby nebylo sobotního koncertu, jsou Tom, Green a Revo doteď:) Pak Bratislava, skvělý koncert v MMC, víc jak šest stovek lidí, po něm párty v Randálu. Z toho moc nevím, protože jsem tam asi usnul, snad jen vzpomenu na to, jak Green vystupoval z taxíku po hlavě, a byl tak příjemnej na recepční v ubytovně, že ho tam nechali hodinku vydusit:)) No a poslední víkend, to byl Děčín, tam Koňyk jasně ukázal, že na něj se lejt pivo prostě nebude.

Každopádně už je mi vic než jasný,  že ta dávná historka o tom, jak natáhl Landovi, je pravda ;) ..No a poslední Praha, která nezklamala, a i přes né úplně vhodný víkend a hezký počasí lidi zaplnili Matrix, kde se po koncertu do tří  tancovalo, pak se tancovalo u mě doma a pak v restauraci U Obrazu, no a byl konec.. Uf to sem se rozkecal:))

 

Dělá s tebou ještě něco, že hraješ po boku legendy jako je Zóna A, nebo už sis zvykl? Trpíš ještě někdy např. trémou?

Trému nemáme, jen v sobotu máme většinou kocovinu, takže to není úplně ideální, ale dá se to;) Já nijak neskrývám, že hrát ze Zónou je pro nás splněný sen… Typuju, že to je asi tak stejně skvělý  jako pro Zónu, když hraje třeba s Adicts ;)

 

Zóna hrála na koncertech už i nové písničky, Fialky chystají nové album,  kolik písniček na něm bude a už jsou všechny hotové?

Hotové už jsou, snad i nazkoušené, a jak dobře se uvidí už tenhle pátek ve studiu:) Písniček bude asi dvanáct, nebo třináct, všechny jsou to naprosté novinky. My nemáme ve zvyku hrát nové věci dřív, než je vydáme.

 

Prohlásil si nedávno, že album má být „nejpunkovější“ od vás, to mě ale zcela popravdě drobet vystrašilo..:=) Snad se nebude konat nějaký stylový kotrmelec:=)?

O naší starší desce Šance jsme tenkrát tvrdili, že to bude pop-Oi!, vlastně těžko říct, co jsem tím vůbec myslel :) Nová deska bude punková hlavně výběrem témat, i když převaha skladeb pro nás bude typická, najdou se tam i vážnější věci.. Každopádně doufám, že komu se naše hudba líbí, zklamný nebude! Stylově to bude takový ohlídnutí za vším, co jsme kdy natočili, žádný kotrmelec.. Prostě ten náš 77 punk rock:)

 

Na podzim pojedou Fialky turné s Houbou, jak k tomuto spojení došlo?

Na koncertě v Mariánských Lázních jsem se na baru s lidma bavil, s kým by se jim líbilo, kdybychom přijeli příště, a oni že třeba s Houbou. Najednou mi to přišlo jako skvělej nápad, tak jsem asi v jednu ráno vytočil Martíčka a řekl asi deseti lidem, ať mu do telefonu oznámí, že pojedeme společné turné.. a bylo to:) Paradoxem je, že Mariánské Lázně budou jediný náš podzimní koncert mimo tour, takže tam s Houbou hrát nebudeme:) Jinak na jaře už proběhl zkušební víkend, přece jenom před tím, než spolu strávíme dva měsíce, si bylo třeba vyzkoušet, jestli to půjde.. Takže teď je vyzkoušeno, že to půjde víc než dobře:) ..Hlavně se skvěle doplňujeme, my děláme bordel do rána, oni od rána:)) ..Bude to hodně náročný a fakt se těšíme!

 

A chystáte nějaký speciální koncertní křest nového alba?

Křty by měly být tři. Deska vyjde v září, takže jí hned i pokřtíme a to v Praze a Bratislavě, kde se s náma poprvé na společném koncertu v klubu objeví E!Ečka! Plus křtíme i v Brně, akorát tam teda ještě není jasný s kým.. To turné s Houbou bude následovat hned po tom.

 

Napadá mě co takhle koncerty v zahraničí, neplánujete taky prorazit na zahraniční scénu?

Neplánujeme:) Občas se na základě nějaké recenze ze zahraničního fanzinu někdo ozve, ale většinou z toho není nic.. Myslím, že tady a na Slovensku je dneska stejně ta nejlepší punková scéna na světě:) Samozřejmě rádi zahrajem i v Polsku, ale tam je to trochu zvláštní. Hlavně proto, že jsme vždy na koncertech nejmladší, což je tady naštěstí spíš naopak;) Jinak už jsme loni hráli na jednom festivalu v Rakousku a tohle léto se podíváme poprvé do Německa, a to hned na parádní punkovej fesťák BACK TO FUTURE. Jsem na to hodně zvědavej, protože německy neumím ani slovo a organizátor na maily, stejně jako já, používá google překladač:)))

Ok, děkuji za rozhovor a přeji ať se podaří nahrávání a určitě si pak zase popovídáme:=)

Lord.Alex


4.5.2011   Rubrika: Články   |   Komentářů: 13   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,8
normálka 2,8
 

Diskuse ke článku - Minirozhovor s Kečupem

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-10 | 11-13
Bukva
Bukva - 5.5.2011 7:29

napalil ho za to ze rval jeho text? lol

 
Sanovak
Sanovak - 4.5.2011 23:52

Peknej rozhovor,akorat v tom decine to bylo prej kuli tomu ze jeden punker tam rval ciganskej problem tak dlouho az konik se nasral a napalil ho a pak ejste jednu plesku co se ho zastala :-) ale koncert jinak dobrej

 
Medvěd
Medvěd - 4.5.2011 23:02

:-))))))))) - - - - Zona Asmajlik - 5

 

Zvolte stranu: 1-10 | 11-13