Kilčo o našem webu na Kids & Heroes

Kilčo o našem webu na Kids & Heroes

Rozhovor s jedním z hlavních tahounů webu punk.cz, Dušanem „Kilčem“.

 

Ahoj, Punk.cz je asi nejvíce vytvářen přímo návštěvníky, oproti jiným punk webům. Jaké příspěvky už byste opravdu nezveřejnili?

Nazdar kamarádi! Situace v naší redakci je zhruba taková, že o jazykové korektury textů a jejich umísťování na punk.cz se momentálně nejvíce starají dva správci stránek, Martin „Mrtvola“ a já Dušan „Kilčo“. Já mám mimo to na starost fůru organizačních věcí a zároveň se věnuji všem fotografickým sekcím. Návštěvníci našeho webu nám píšou o všem možném, co se dotýká punku a vůbec undergroundu. O muzice, knížkách, filmech, o jejich zážitcích, je to celkem jedno. Nebráníme se ničemu, co souvisí se scénou a s pojmem underground jako takový, vše je vřele vítáno! Teda až na nějaký sračky, které propagují nacismus, totalitu a jiné hnusy, co stojej, jak říkám třeba já, za vyliž prdel! S tím na nás nechoďte a šance, že se to u nás objeví,  je asi taková, že Medvěd začne chodit do práce.

Medvěd je jeden ze stálých přispěvatelů, pokud se nemýlím. Myslím, že už jsme měl tu čest přečíst si něco z jeho příspěvků (smích)... Máte spolu domluvené nějaké pravidelné přispívání nebo je to, což je podle mě pravděpodobnější, neřízená střela, která prostě občas něco odpálí?

Medvěda mám rád, jen kdyby tolik nechlastal. Je to jak říkáš ty, neřízená střela. Momentálně je už asi rok bez připojení k netu, prý mu ukradli notebook, mobil a doma asi pod mostem někde v Praze přípojku na net nemá. O letošních vánocích byl doma u maminky, tak alespoň zase poslal pár příspěvků. Když je vytváří, musí mít samozřejmě pár lahváčů po ruce, jinak nemá tu správnou inspiraci. Článek potom odešle Mrtvolovi, ten ho přepíše do srozumitelné češtiny a uveřejní na našem webu. Ostatně tímto způsobem mohou přispívat všichni čtenáři.

Vím, že jsi vášnivý fotograf punk akcí a tím se také punk.cz řadí mezi jedny z nelépe zásobovaných webů, co se fotek týče... Prozraď, kam se v blízké době chystáš jít fotit? Kde se fotilo nejlíp a neměl bys pro nás nějakou speciální historku?

Fotit neumím, ale dělám to rád, takže omluvte moji úroveň fotek. Na akcích není o zábavné historky nouze. Vzpomínám si třeba na to, jak se lidé loňský rok na Mighty Sounds brodili po kolena v bahně a jak se do sebe pustili dva napití kamarádi ještě s jednou dívkou. Bahenní rvačka začala přímo přede mnou. V té době jsem měl ještě u sebe kompakt Panasonic FZ-7 a vše zaznamenal do videosekvence (smích). Nejlépe se asi fotí na festivalech, tam se nemusím přetlačovat s návštěvníkama jako to musím činit v různých klubech. Ještě se mi dobře fotí když jsem trochu napitej, i když kvůli tomu jsem už párkrát mohl ztratit fotoaparát (smích), takže raději od nového roku nechlastám. Koncerty si vybírám podle momentální nabídky, kouknu do kalendáře a vyrazím. Nedávno jsem byl u nás v Písku na špičkovejch The Restarts, nebo třeba v únoru asi vyrazím na UK SUBS a The VIBRATORS do Lucerny.

Zajímavým bodem na vašem webu je také rubrika „Představujeme kapelu“. Prozraď čtenářům, jak přesně to funguje a po jaké době se kapely mění? Jakým způsobem se do ní mohou mlade kapely dostat?

Ještě za éry zakladatele webu punk.cz Špíny, rubrika nesla název „Kapela týdne“. Jelikož tam kapela vysela třeba měsíc, někdy i déle musela se rubrika přejmenovat. Špína už u nás nefunguje, tak tam ty skupiny dávám já, obvykle jak mně to napadne. Ale většinou to probíhá tím způsobem, že se sama kapela ozve na můj mail. Napíšou: „Chceme být ve vašem seznamu kapel,“ tak je dám automaticky i do této rubriky.

Vím, že na vašem webu je několik opravdu stálých přispěvatelů do diskusí např. týpek s nickem Lord Alex apod... Vždycky mi vrtalo hlavou, jestli se také znáte i osobně?

Diskuse už dávno nejsou co bývaly. Dneska raději lidi přispívají na Facebook a jiné píčoviny na internetu. Lord.Alex tam hodně čeří hladinu, nemají se moc v lásce s Chrpou. Znám je oba dva, i některé další přispěvatele osobně. Většinou se ke mně lidi sami přihlásí na nějaké akci, opravdu mně nelze přehlédnout starej, tlustej a šedivej dědek s foťákem, co lítá jako magor sem a tam (smích). Jsem pak opravdu potěšen, že si můžeme také ve skutečnosti trochu pohovořit.

V minulosti jsem na vašem webu viděl seriály o Black Flag nebo o hnutí skinheads. Byly moc pěkně udělané a rozhodně nemůžu nezmínit také různé výlety v podobě článků do minulosti totalitního CZ punku, plánuje se něco podobného?

Je to všechno na houby, protože jsme na to jen dva a táhneme to hlavně ve svém volném čase. Máme rodiny a práci, nemůžeme si dovolit plnit články denně. Jsem rád, že někoho taky zajímá starší punk a když ho osobně nezažil, tak mu nějakej ten článek pomůže přiblížit atmosféru doby. Hodláme v tom nadále pokračovat, i když se to některým našim uživatelům nelíbí. Historie je důležitá, nemělo by se na ní zapomínat.

 

Celý článek je k přečtení na Kids & Heroes


2.2.2010   Rubrika: Rozhovory   |   Komentářů: 12   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Kilčo o našem webu na Kids & Heroes

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Zvolte stranu: 1-10 | 11-12
chrpa
chrpa - 3.2.2010 11:35

kilcaku,proc to mam rikat i tobe-JA MAM ALEXE RAD,to on je zaprdlous a srabek,co se vymlouvasmajlik - 1

 
mrtvola ©
mrtvola © - 2.2.2010 20:30

Jo, a pište články, - - - - - - - kurva drát smajlik - 14

 

Zvolte stranu: 1-10 | 11-12