RECENZE: Fatality - Bloody Hate

Fatality - Bloody HateTřetí deska brněnských deathmetalistů Fatality vychází v nezvykle “luxusním” vydání. Papírový přebal i bohatá fotodokumentace navíc slibuje “Pornography, brutality, violence and sex,” tak vzhůru do toho.

Právě zmiňované fotografie napovídají, že bychom mohli mít tu čest s koncepčním albem, což ale není úplně pravda. Každá skladba má ale společnou pachuť krve a death metalu staré školy.

I přesto, že Fatality holdují tomuto “přežitému” žánru, dokáží na Bloody Hate ledacčím překvapit. Nemalý podíl na tom může mít i angažmá Igora Morese, který se kdysi dávno mihnul v sestavě kapely Hypnos, asi největší české deathmetalové kapely. Igor se, spolu se zpěvákem Fatality Markem, ujal produkce desky a zahrál si i ve dvou skladbách.

Právě ony dva tracky, Bad Religion a Grave, jsou nejspíš zároveň i vrcholem nahrávky. Prací se zvukem a ostinatní kytarovou linkou potom zaujme třeba nářez Night Fight. Právě tyto a další maličkosti odlišují Bloody Hate od svých žánrových kolegů.

Lyrická stránka desky naopak své kořeny ani v nejmenším netají a žádná překvapení tu nachystaná nejsou. Jedná se o klasickou dávku krve, nenávisti, temnoty, smrti a tak dále. Prostě sluníčkářům vstup zakázán.

Co mě ale docela vadí, je naprosto ujetá zpěvákova (resp. growlerova) výslovnost některých slov. Chápu, že správná deklamace není zrovna něco, na čem by death metal nutně stál, ale výsledný dojem to zkazit rozhodně dokáže.

Pozitiva u mě ale nakonec přesto převažují.

http://www.cecek.com/

http://bandzone.cz/fatality

 


25.3.2015   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - RECENZE: Fatality - Bloody Hate

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.