RECENZE: V.O.H. - Hledat odpověď

V.O.H. - Hledat odpověďPražští V.O.H. (respektive Victims Of Hate) hledají odpověď už přes deset let. Výsledkem jejich dosavadního bádání je jedno demíčko, účast na kompilačce a tři studiové desky, z nichž ta nejnovější, Hledat odpověď, opustila brány Cecek records letos v dubnu.

Za ta léta se pánové naučili namíchat svůj hudební koktejl tak, aby mohl měřit síly se svým molotovovým kolegou. Svůj výbušný styl označují jako hc/punk/metal/crust a pro ty, kteří se ve škatulkách tolik neorientují, by se dal přeložit jako pořádně nakopnutý hardcore.

Na jedenáctiskladbové novince se V.O.H. představují jako neúnavná mašina, která dává prostor na vydechnutí pouze vteřinovou pauzou mezi skladbami a hned se žene pekelným tempem dál. Pochvalu si tu zaslouží zvuk, který sice není na světové úrovni, ale zvýrazňuje to, co má a výsledek proto pěkně šlape.

Lyrický obsah desky je podřízen stylu: na nějaké rýmování se tu moc nehledí, místo si zde ale najdou přímočaré kritiky politiky (přesněji pana Berlusconiho), vlády peněz, armády, rezignovaného ovčanství a dalších nespravedlností a špatností. Prostě klasický rychlošípácký hácéčko, jak ho máme všichni rádi.

Řev se většinou pohybuje na hraně srozumitelnosti, takže booklet s texty přijde vhod. Ty zde najdete i s anglickými překlady. K poslední skladbě Wasting Away zde ale budete hledat text marně, jedná se o cover skladby cavalerovského projektu Nailbomb, který si V.O.H. přetvořili k obrazu svému.

Jediná výtka ale je, že jednotlivé skladby dost snadno splývají. Většina skladeb sice obsahuje zajímavé hudební momenty, ale na ty posluchač přijde až po několikátém protočení v přehrávači.

http://bandzone.cz/voh

http://cecek.com

 

Petr Šrajer


22.9.2014   Rubrika: Recenze na CD   |   Komentářů: 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,8
normálka 2,8
 

Diskuse ke článku - RECENZE: V.O.H. - Hledat odpověď

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Medvěd!
Medvěd! - 23.9.2014 7:52

No,nic jsem se nedozvěděl,páč recenze je prachbídná,ale jelikož kluky znám,tak si myslím,že muziku dělají pořád za ta léta vynikající...smajlik - 5