REPORT: 30.let SPS + host Inkoust pana Boučka - Čistá - Mladá Boleslav - 10.3.2018

30.let SPS + host Inkoust pana Boučka - Čistá - Mladá Boleslav - 10.3.2018
Tak nazdar, nazdar. Už jsem relativně "vystřízlivěl", tak se do toho můžu dát. Bude to překvapení,ale opět je to psané formou příběhu...
 
Jelikož tento den připadal na sobotu, tudíž jsem ještě brzo ráno musel jít vyšahovat a celkově jsem ten den měl hodně nabitej. Měl jsem zamluvené dříví v Deblicích a do toho všeho ještě odvézt cca 200kg papíru do kovošrotu, kde ho vykupujou. V pátek jsem se pěkně zmazal, tak si asi dokážete představit, jak se mi v tu sobotu chtělo. No nic, dopadlo to dobře a já to zvládnul. Tím vás ale nebudu zatěžovat a tak přejdu rovnou k akci.
Když jsem si asi před měsícem, už nevím ani kde,přečetl plakát, že v Čistý u Bolky hrají SPS, tak jsem ani zdaleka netušil, kde to může bejt. Švihnul jsem ten název na mapy, abych věděl, kde to je a naplánoval jsem cestu. Nejelo se mi moc dobře, páč Sparta hrála jako vždy mizerně a v Karviný to bylo jen za bod - co naděláš.... Ale srát teď na to. Obec Čistá je "dobrej konec světa" a myslím, že když řeknu, "že tam dávaj lišky dobrou noc", tak nebudu daleko od pravdy. Zkrátka je to hodně zapikaný místo a bydlet bych tam nechtěl, páč tam je jedna hospoda a pak už dlouho, dlouho nic. Autobusy tam jezděj tři za den a o vlaku ani nemluvě - nejezdí tam žádnej. Jedním z těch autobusů jsem se tam ale dostal a tak jsem mohl jít prozkoumat terén, kterej byl víc jak pěknej. Kultůrák vypadal hodně slušně a nově. Už to nevypado,j ako dnes ještě leckde,kde se tehdý konaly schůze sebranky KSČ a tak podobně. Pěkný a bylo vidět, že akce tohodle ražení tam není poprvé.
 
Já tam dorazil někde okolo půl devátý a zrovna v tu dobu začínal běžet na velkým pláně dokument o historii SPS, kterej provázely různý rozhovory a jiný sestřihy. No, zašel jsem během toho zjistit, co tam točej a hle, Podkováň za lidovejch pětadvacet kaček - no budiž, ale dalo se to přežít :-) Tohle pívo jsem nepil asi patnáct let a když ho stejně tak dlouhou dál nebudu pít, rozhodně mi to vadit nebude :-) Ještě před tím než začala samotná produkce, tak jsem se šel pozdravit s Olí, které tam v kulichu a tmavě modrejch tangách šéfovala distro :-) načež jsem potkal Skleníka a tak jsme prohodili pár slov - pak už se šlo na věc. Skladba songů se nesla v tom duchu, že pochopitelně začli mydlit ty prvotní vály a následně se to neslo postupujícími léty až do současnosti. Mně se to zamlouvalo. Jen ten Krkavec mi přišel takovej otrávenej - žádná prdel se nekonala. On prostě chtěl co v nejkrátší době do nás všechno nasypat a jet domů - alespoň mně to tak přišlo... a ani nechlastal. Muzika ale vynikající a navíc vystoupili i bejvalý členi kapely jako Jerry nebo Karel Zelenka, kteří právě hráli ty starý fláky a byli u toho, když ty písně vznikaly.
Lidí bylo dost, atmosféra taky parádní - jen ten Krkavec byl "slabší"... Osobně nelituju, že jsem vyrazil, ale  chyběla mi tam ta jeho osoba a ty píčoviny, kterejch za koncert dokáže vymyslet a v neposlední řadě ty jeho kecy. Nic z toho se nekonalo. Co dál...? Dál nastoupili kluci z kapely IPB a to už jsem nějak moc nesledoval. Zážitků z těch dvou dní mám sice spousta, ale né převážně z té akce, kor když jsem zjistil, že první nějakej spoj mi jede na Bolku až v deset ráno :-) Řekl jsem si, že na to seru a tak nezbývalo nic jinýho než se k někomu nakvedlovat do auta, aby mě odvezli alespoň do Nymburka - třeba. Povedlo se, našel jsem partičku tří pankáčů, co si to štelovali na Poděbrady. Zastavili mi v Nymburce a co teď, píčo... Chytnul jsem prvního kolemjdoucího a ptám se ho, kde bych to mohl třeba do šesti do rána přežít - no zkrátka a jednoduše, kde je nějakej non stop nebo něco podobnýho. Týpek mě vyslal přez celej Nymburk, ale to co jsem potřeboval, tak jsem našel...
 
Bar s příznačným názvem Skleník to na sídlišti jistil - paráda, zavíraj až v osm ráno, takže cajk, páč první vlak mi jel okolo šestý ráno. Myslíte, že jsem ho neprosral....? Prosral, o čtyři minuty, takže jsem tam musel čekat o dvě hodiny dýl. Aleo zábavu bylo postaráno. Potkal jsem tam bezdomovce Fandu, kterej statečně kouřil mokrý doutníky a nutně potřeboval tkaničky do bot, což jsem opravdu u sebe neměl. Zeptal jsem se ho, kde by se v sedm ráno dalo koupit něco k snědku a tak mě vyslal na náměstí do Jednoty, která je od vlakáče vzdálená asi dva kilometry. Pořídil jsem - jen ta píča, co seděla za pokladnou mohla bejt milejší a né zpruzená, že musí smrdět v neděli v práci.
 
Já byl rád,že jsem vypadnul alespoň na chvilku z Libáně a z toho pojebanýho stereotypu a trošku si "vyčistil hlavu" - o to mi hlavně šlo. To,že mi vystoupení SPS dnes nesedlo je jen můj pocit - lidi se ale bavili a to je důležitý. Zažil jsem s nima ale lepší akce... Mějte se hezky a punku zdar!
FOTO ZDE:

https://www.facebook.com/renata.fiserova.18/media_set?set=a.976234732535320&type=3&pnref=story

 

 

Medvěd


13.3.2018   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,8
jde to 1,8
 

Diskuse ke článku - REPORT: 30.let SPS + host Inkoust pana Boučka - Čistá - Mladá Boleslav - 10.3.2018

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.