POZVÁNKA: UK Subs/ UK, TV SMITH/UK

POZVÁNKA: UK Subs/ UK, TV SMITH/UK

UK Subs/ UK

+ support: TV Smith / UK
 

31.01.2017 - 20.00
Futurum Music Bar, Praha
vstupenky za 330,- Kč + poplatky v obvyklých předprodejích

na místě v den koncertu za 400,- Kč

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

UK Subs oslaví 40 let na scéně i koncertem ve Futuru

V roce 2017 U.K. Subs oslaví čtyřicet let od svého vzniku; tahle legendární punková kapela i po letech reprezentuje pravý duch punk rocku a své čtyřicáté narozeniny přijedou oslavit opět i do Prahy, kdy 31.ledna zahrají spolu s TV Smith v pražském Futurum Music Baru. Vstupenky za 330 Kč + poplatky jsou ke koupi na www.goout.cz, v Ticketpro a Ticketportal, na místě v den koncertu 400 Kč.

Při vzniku UK SUbs je Inspirovali Damned - v době, kdy se rodil britský punk. Legendární Charlie Harper zformoval Subs ze svého tehdy R&B seskupení TheMarauders zhruba v létě 1977.

Začínali jako TheSubversives, později si jméno zkrátili na TheSubs a pak na definitivní U.K. Subs. Jejich vysokorychlostní R&B se proměnil v punk.

V říjnu 1977 se k Charliemu připojil kytarista Nicky Garratt a právě duo Harper/Garratt stálo u zrodu nejúspěšnějších skladeb kapely. Jejich první nahrávkou byl živák z legendárního londýnského klubu ‘Farewell To TheRoxy’ LP.

Záhy si jich povšiml John Peel, který jim nabídl, že bude financovat jejich první nahrávky. Nicméně první singl C.I.D.vyšel u gramofirmy City Records v září 1978. Stal se hitem v roce 1979 a kapela podepsala smlouvu s Gem Records. V letech 1979-81 měli sedm po sobě jdoucích hitů v UK Top 30 - Stranglehold, TomorrowsGirls, She's Not There, Warhead, Teenage, Party In Paris a Keep On Running. Vydali také dvě alba, která dosáhla do britské top ten - Brand New Age a CrashCourse.

Dvaasedmdesátiletý Charlie Harper získal přezdívku kmotr punku a skupina během své činnosti střídala obsazení i gramofirmy.

U.K. Subs jsou jake archivní víno – jsou čím dál tím lepší.V roce 2016 vydali album ‘Ziezo’ prostřednictvím úspěšné kampaně PledgeMusic. Dosáhli nejen pochvaly kritiky, ale podařilo se jim jako první kapele na světě uzavřít vydávání alb s prvními písmeny názvů podle abecedy – od A do Z.

UK Subs jsou Charlie Harper – zpěv, SteveStraughan – kytara a AlvinGibbs – basová kytara. Jako support vystoupí TV Smith.

Více info:

www.uksubs.co.uk

www.facebook.com/uksubs

www.tvsmith.com

www.futurum.musicbar.cz

www.facebook.com/futurum

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

 

 


17.1.2017   Rubrika: Články   |   Komentářů: 1   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - POZVÁNKA: UK Subs/ UK, TV SMITH/UK

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
chrpa
chrpa - 20.1.2017 0:01

to asi pudu:-)))