Novinka na Samuel Records

novinka na Samuel Records

Vyšlo „posmrtné“ EP kapely, která nás opět o pár let vrátí v čase. Jedná se o singl pražských LAKMÉ. Na nahrávce jsou tři písničky, které zatím nevyšly na vinylu – „Labutí píseň“, „Krajina živoucí smrti II.“ a „První píseň o naději“. 7“EP je venku a náklad je 200 ks. Při poslechu můžete zavzpomínat, pamětníkům třeba udělá radost, a aktuálně lze díky němu nahlédnout zpátky do roku 2008. Vyšlo za spolupráce Samuel Records & Music For Liberation. Singl si můžeš objednat na samuel.records@seznam.cz. K poslechu je na samuelrecords.bandcamp.com.

Lakmé již nejsou funkční, z kapely následně vznikla Dakhma, Remek, Gattaca … (určitě jsem na nějakou partu zapomněl, sorry). Vždycky jsem je měl rád a se Samuel Records jsem se i podílel na vydání několika jejich nosičů (http://lakme.czechcore.cz/lakme/media.htm). Kdybych je měl trochu více přiblížit pro hardcore punks v roce 2016, dovolil bych si použít slova Milana Trachty Banána, která jsou z jeho psaní o LAKMÉ posledním vinylovém splitu s BÖKANÖVSKY:

http://czechcore.cz/LAKME-BOKANOVSKY-split-7ep-P1078300.html

„Lakmé už nehrají, cítím jejich sílu v trochu jiném kontextu než dřív. Všechno je jakoby smutnější, protože vím, že něco odchází a už to nikdy nebude stejné. A tak najednou z jich muziky a slov vystupuje ještě něco, co není vyřčeno přímo, ale vždy bylo naprostou a neoddělitelnou součástí všeho co dělali. Lakmé měli obrovský dar nechat vás, aby jste do jejich tvorby mohli promítnout kousek sebe samého. Nechali tam prostor pro vaše emoce a nebylo ho málo, přestože ty jejich vlastní tam byly koncentrované také v obrovské míře. Málem jsem zapomněl, že by to takhle mělo být, že by ta hranice mezi kapelou a publikem měla být co nejvíce smazána, že by se měla předávat energii a hledat to, co spojuje. Tady to bylo tak přirozené, že mi došlo až teď, jak nedílnou součástí Lakmé byl tenhle přístup. Oni se o to nemuseli snažit, prostě to měli v sobě. V pravém slova smyslu vzali to nejlepší z punku a postavili na tom kapelu.“

Naprosto s tímhle souhlasím, nenapsal bych to lépe. Lakmé byli „emo hardcore bike punx“ a to, že brzo vyjde třískladbové Ep mi dělá velikou radost. Jedním z důvodů je fakt, že mi díky tomu nechává zavzpomínat na dobu, kdy byli Lakmé aktivní a osobně s tím spojeno množství super vzpomínek - třeba na jejich první koncert, který jsme dělali s Korekem v písecké Palubě (16/01/2006 Písek - Paluba w/ Through the Mist of Tears (swe), 5 Symbols), celkově na tu dobu, a v neposlední řadě i skutečnost, že singl vydáváme společně s Music For Liberation. Toho si opravdu vážím a jsem za to propojení velice rád!

Ano, nějaký čas utekl, všechno mi to přijde jako by to bylo „včera“ a ono uteklo 8 dlouhých let … Energie, kterou jsem z Lakmé tónů vždycky cítil, myslím zub času neodstranil, všechny písničky ji mají v sobě dodnes … Díky Lakmé! (Samuel)

Cena EP je 135,-Kč + 21 poštovné

Dostupné je i balení EP + profi plakát A3 + velká placka Lakmé za „solidární cenu“ 200,-Kč (včetně poštovného)

Skladem je pár posledních ks PAST – demo 7“EP na ultra clear vinyl, pár Landmine Spring – Ride 12“LP a Sneeze – s/t 10“EP. Pokud ještě nemáš nabízím 10 balíčků za 600,-Kč (včetně poštovného), ve kterém najdeš:

Landmine Spring – Ride 12“LP

Sneeze – s/t 10“EP

PAST – demo 7“EP (ultra clear)

Lakmé – 3 song EP 7“EP
http://samuelrecords.net

Plány: 
PAST - demo, EP - 3rd press / black vinyl (in cooperation with P.Trash Records)
LAKMÉ - 3 song EP, EP
HOW CAN LIMO KID KILL YOUR DREAMS? no.7

|Koncerty Olomouc / SF Miniramp |

10.3.16 REPELENT SS + Refractory Obdurate (Ostrava)
14.3.16 PAKT (SLO) + BAD AGE (Prostejov)
13.4.16 ANTLERS (DE) + ADDAURA (USA)
3.5.16 POTENCE (FR) + LINK (BEL) 
24.5.16 HOMBRE MALO (NOR) + DNO (Orlová)+ ARGONAUT (CZ)
30.5.15 SKRAPEZ / ANGELDUST (USA, San Diego)
20.6.16 TIM REMIS (USA) + PROTI VŠEM (CZ)
23.6.16 KOVADLINA (CZ) + EMPTY HALL OF FAME (CZ) + Crossfirefuckinhurricane (CZ)
26.6.2016 JARED PAUL (USA) + KOLONA

 


5.4.2016   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - Novinka na Samuel Records

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.