U PHR vychází album kultovní jihlavské kapely HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY.

HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY.Kdy jindy vydat legendární desku Hrdinů Nové Fronty – Válečný území, než právě letos!

Sešla se dvě výročí, třicet let od založení kapely a dvacet let od založení labelu PHR Records.

HNF jedna z nejdůležitějších punkových kapel v předrevolučním Československu. Hráli vlastně jen 3 roky (1985-1988), přesto si získali zástupy obdivovatelů a pamětníci na jejich koncerty stále vzpomínají. Na rozdíl od většiny tehdejších kolegů se HNF místo přehrávání západních vzorů soustředili na vlastní písničky a za těch pár let jich napsali několik desítek.

V jejich tvorbě nechybí divoké punkové nářezy, které často přecházejí do šíleného chaosu, ale poznávacím znamením HNF jsou i pomalé a temné skladby často s apokalyptickými texty.

Jestli je možné tvorbu HNF k něčemu přirovnat tak jsou to kapely jako Extreme Noise Terror nebo Antisect v těch rychlejších věcech, nebo The Exploited v období alba Horror Epics u těch pomalejších a zachmuřenějších.

Až po revoluci a posmrtně se HNF objevili na vlastní vinylové desce, výběrovce Válečný území. V té době se už ovšem oba bratři Štěpánové věnovali své nové kapele XIII.století.

Deska Válečný území je dnes vyhledávaným sběratelským kusem. Nyní vychází v nové úpravě na barevném vinylu, v otvíracím obalu a s obsáhlým bookletem. Součástí je jak historie kapely, texty písniček tak i dosud nikdy nezveřejněné barevné fotografie od Štěpána Stejskala.

www.phr.cz

 

 


9.11.2015   Rubrika: Články   |   Komentářů: 8   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,2
PUNK 1,2
 

Diskuse ke článku - U PHR vychází album kultovní jihlavské kapely HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY.

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Bukva
Bukva - 11.11.2015 10:08

spatna fotka sory,chyba pri nahravani tak to kdyztak smaznete

 
Bukva
Bukva - 11.11.2015 10:08

"Vidíte na fotce zcela ojedinělé setkání všech tří členů legendární punkové skupiny Hrdinové nové fronty po mnoha a mnoha letech, k němuž došlo během tohoto podzima v Jihlavě. Nejen o tom, jak se to celé seběhlo, se budete moci dočíst v prosincovém čísle časopisu Rock & All, které vychází už koncem tohoto měsíce. Připravil jsem do něj obsáhlý rozhovor s Petrem Štěpánem právě o HNF" Korálek

obrázek - R2DJXQCxaQKs0NRHd9xYu09TpA4ZAOCI.jpg

 
Medvěd!
Medvěd! - 11.11.2015 6:47

Kurva,konečně debata - po cca pěti letech .-)))))

 
Banjo
Banjo - 11.11.2015 6:40

Mně ty 4 stovky (cena na stránkách PHR) za raritní vinyl nepřijdou nijak strašlivé.
Taková Znouze sice nový vinyl prodává za pouhých 300, ale taky si to vydávají sami a živí tím jenom sami sebe...

 
Kuláč
Kuláč - 10.11.2015 21:59

Medvěde, do Akutní otravy se sereš zbytečně, o žádnej návrat se nejedná, skupina zanikla v roce 1992 a za tim si stojim. A jestliže si jednou dvakrát do roka zahrajem někde jinde než na Nádraží, je to proto, že nás někdo ukecal. Častějc ostatně ani hrát nemůžem, páč by pak reálně hrozilo, že bychom se v těch prachách, co berem z toho napruženýho vleznýho, utopili. Servus :-)

 
P.B.V.
P.B.V. - 10.11.2015 10:55

Koupil jsem v roce 1991 za 50 Kčs tuším... smajlik - 1

 
Bukva
Bukva - 10.11.2015 7:18

Ale broučku tady se jedná o vinyl ;)
A ten vyšel naposledy v roce 1991 a jeho cena na netu se pohybuje okolo 2000-2500, takže ja jsem za tuhle reedici s bonusama vice než rád a ihned objednávám.

 
Medvěd!
Medvěd! - 10.11.2015 7:10

Nevidím důvod k vydání - dneska všechny ty tři kapely a tahle jejich alba seženeš všude.To,že to PHR upravil a něco k tomu dohodil ? No,nevím,nevím... nějak se mi to celé nezdá a příjde mi to,jako dobrej marketingovej tah "ke prospěchu" jedné osobě - páč je zaručený,že to punkeři koupěj... A cena taky slušně napružená,hm... Ale,tak je poptávka,lidi to chtěj a každej se musíme nějak živit...

To je to samé,jako návraty kapel jako Telex,Kritická situace,Malomocnost prázdnoty,Akutní Otrava.... atd.Hlavně že většna scény řve, že podobný kapely jsou "vyčichlý" a ouha,najednou se zase na jeden nebo dva koncerty vracej a jak jinak,s pěkně napruženým vlezným - tady zkrátka něco smrdí...

Na druhou stranu,když pankáči chtěj a prahnou po těchto bandách,tak si tak říkám,že asi kapely,co hrajou dnes,tak "stojej za hovno" - lidi to nenaplňuje - a tak se vracej ke starejm,dobrejm a hlavně prověřenejm bandám... Horší už je to,že se toho někdo vždycky chytí a chce toho "využit ve svůj prospěch" - na jednu stranu smutný - na druhou to chápu...