Kovadlina Czech Fest míchá rock, punk i metal

Kovadlina Czech Fest míchá rock, punk i metal

Žánrové legendy, populární hvězdy i amatérská scéna, to vše v žánrově poměrně pestrém spektru od pop rocku přes melodický punk až po black a death metal. Tak tomu bude na třídenním open air festivalu v Olomouci. 
První ročník Kovadlina Czech Festu proběhne od 23. do 25. července 2015 v areálu olomoucké Korunní pevnůstky, tedy na osvědčeném místě, kde se v posledních letech odehrává čím dál více kulturních akcí. Zatímco ty ostatní bývají orientovány vyloženě mainstreamově, tato sice rovněž vychází vstříc masovému vkusu, jenže činí tak s podstatně vyšším důrazem na punk nebo různé odrůdy metalu, což by mohlo vyhovovat hlavně těm rockerům, punkerům a metalistům, jejichž vkus je žánrově vstřícný, tolerantní, širokoúhlý a neortodoxní.
Mezi lidově nejznámější interprety, kteří mezi zdmi pevnůstky vystoupí, patří zejména v devadesátých letech velmi populární Buty, loňským incidentem zasažený, ale nyní již opět vystupující Michal Hrůza či rockově vytrvalý Vilém Čok s kapelou Bypass. Podobně velké množství diváků rozhodně přiláká punková legenda Visací zámek, jíž letos vyšlo úspěšné nové album. Sekundovat jí bude stále ještě žijící Plexis, čerstvou energií potřísněná Znouzectnost a téměř neméně zkušení N.V.Ú., z mladších jmen pak Apple JuiceKohout plaší smrt nebo místní Zatrest.
Metalovou scénu bude zastupovat kdysi mimořádně populární Kreyson, zatímco spíše na temnější strunu zahraje blackmetalová legenda Root či její pobočníci z Asgard, ale zřejmě vůbec největší palbu předvedou deathmetalisté z Hypnos. Chybět nebude ani legendární Insania, novou nahrávkou vybavení Dark Gamballe, metal s folklórem kombinující formace Silent Stream Of Godless Elegy a Cruadalach, speedmetalová Salamandra nebo místní numetalisté Hazydecay.
Během festivalu čeká návštěvníky také bohatý doprovodný program, tvořený například soutěžemi v přetahování lanem, páce či pití piva na čas. Zápolit se bude o ceny, které budou i součástí každodenní tomboly. Rovněž si bude možné vyzkoušet sice dočasné, ale jako pravé vypadající tetování od Airbrush tattoo. Každý den po skončení hudební produkce bude navíc následovat noční letní kino.
Vstupenky jsou do 22. června k mání za 450 korun, následně do 22. července za 550 korun a lze je zakoupit v prodejní síti Ticketportal. Přímo na místě bude k dispozici jednodenní vstupné za 290 a na celý festival za 650 korun. 
Další informace lze sledovat na webové stránce festivalu - www.kovadlinaczechfest.cz.

 


24.6.2015   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,8
normálka 2,8
 

Diskuse ke článku - Kovadlina Czech Fest míchá rock, punk i metal

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.