The Zips (UK) + The Lombego Surfers (CH)

Termin: 2.5.2018
Vstupné: 0,-
Místo: Praha, Cross club

Rock"n"Roll ve všech podobách, chutích a stáří. Tak to má být! 
RESPEKT! 
2. května přijedou do Crossu časem prověřené party The Zips, průkopníci punku 77 ze Skotska a The Lombego Surfers včele s kytarovou legendou Tonym!

THE ZIPS - Kamarádi John McNeil a Brian Jackson pocházející z Glasgow se v devětasedmdesátém roce nechali inspirovat vlnou punku 77´ a na troskách kapely Road Angel společně s Joem Jaconellim a Philem Mullenem založili The Zips. Kapela se hned od počátku stala katalyzátorem v podhoubí tamějšího undergroundu a vydala dva singly The Zips (1979) a Radioactivity (1980). S novou vlnou neoromantismu pak kapela ustupuje „ze slávy“, ale stejně vystupuje před kapelami jako The Lulkers, U.K. Subs, 999 atd. Nevlastní otci punku, jak si The Zips sami přezdívají, ještě každoročně pořádají akci na podporu odkazu Joe Strummera z The Clash v klubu King Tuts v domovském městě Glasgow. Na svém vlastním labelu Tenement Toons vydali 5 alb a singlů.
www.youtube.com/watch?v=cPHKvI8IW1w

LOMBEGO SURFERS nejsou žádní kalifornští plážoví povaleči, ale řádní a opravdoví voodoo rockoví dříči s těma nejchutnějšíma riffama od dob Iggyho Stoogies. Frontman Anthony je pro nás opravdovou rockovou legendou, muž, který patří na stage a skvělý kytarista. Pro ty šikovné co umí německy je tady i dokument Tony, You Rock! vimeo.com/188962762 (nechce někdo udělat cz titulky?). Lombego Surfers budou na turné ke svému novému albu Heading Out, které bude pokřtěno v dubnu a jejich zastávka v pražském klubu Cross bude jediná v ČR.
www.youtube.com/watch?v=Xv8gWR10Et0

kapely:


6.3.2018   Rubrika: Koncerty & festivaly   |   Komentářů: 0   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 0
- 0
 

Diskuse ke článku - The Zips (UK) + The Lombego Surfers (CH)

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.