Třetí stupeň tortury

Třetí stupeň tortury

 

 

 

 

 

Hrajeme rychlej, jednoduchej punkrock s občasnými prvky HC, vznik (2008), zkušebna a trvalý pobyt v Praze - Slivenec City ;-)

Sestava následovná:

Destroy - zpěv

Maijkl - bicí, zpěv

Zátka - kytara

Ejla - basa

Založena: 2006
Styl: punk-rock
Ješte hrajou
Město: Slivenec u Prahy
Telefony: Maijkl: 721 979 202
Emaily: punkjohny@seznam.cz
WWW: http://www.tstpunk.ic.cz/

Počátky kapely sahají do roku 2006, kdy dva spolužáci Maijkl se Zátkou berou do rukou dříve nepoznané nástroje (bicí a kytara) poprvé zakoušejí, zač je toho loket. O kapele se však zatím mluvit nedá, to kurva ani omylem! Maijkl se nám seznamuje s Ilčou, ta záhy nastupuje na pozici baskytaristky (konec roku 2007) Malé komorní trio si párkrát do měsíce hraje jen tak pro sebe v legendárním sklepě 395, vznikají první nesmělé pokusy o vlastní tvorbu. O zpěv se úspěšně pokouší Maijkl, ale zpívat a hrát dohromady se prostě nedá, hledá se tudíž zpěvák. Červenec 2008 - zpěvák se našel, a sice Destroy - starý známý slivenecký pankáč, v podstatě jediná možnost, jak v místě bydliště sehnat blbečka k mikrofonu. Od této chvíle se počítá skutečná existence tohoto uskupení. Zkouší se třikrát týdně, Destroy se pomalu ale jistě ujímá vedení kapely, vznikají nové písničky i se zpěvem, kapela se stěhuje do nové zkušebny, vše směřuje k prvnímu koncertu. Říjen 2008 - první konc a hned na strahovské Sedmičce, v legendárním to lůně alternativních kapel.

Destroy přejímá otěže kapely do svých rukou a z původního koníčku všech zúčastněných se stává regulérní kapela na plný úvazek, koncerty pomaličku přibývají, kamarádi a známí nás podporují, vyjadřují svou soustrast apod. V rámci omezené propagace kapely se nechávají udělat placky, nášivky, internetové stránky (díky Kotty), jakožto první kapelní počin je distribuován videozáznam našeho prvního koncertu z 007, mluví se o nahrávání dema, zatím šeptem. Nakonec muselo uběhnout skoro půl roku, aby se demáč udělal, ale stálo to za to. Kapela pokračuje dalšími koncerty, pomaličku polehoučku se dostává do povědomí pražské kulturní obce a objevuje krásu a taje prken, které znamenají punk.

Zahráli jsme už se spoustou známejch kapel, namátkou uvádím Totální nasazení, V.T. Marvin, Soukromey pozemek, Němou barikádu, dále první hraní na větším festivalu (Prčice) způsobilo, že si do kolonky „s kým už jsme hráli" můžeme zařadit i taková jména, jako jsou N.V.Ú., Punk Floid, Plexis a další. Poznáváme první úspěchy, první pořadatelské neúspěchy, nicméně to tak nějak šlape a snad to bude lepší a lepší.


vloženo 15.9.2009   |   Komentářů: 0   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,8
jde to 1,8
 

Diskuse ke kapele - Třetí stupeň tortury

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.