Sněžná slepota

Sněžná slepota

Bob - kytara, zpěv

Kočka - basa, zpěv

Stanley - bicí

Založena: 1996
Styl: Hardcore
Ješte hrajou
Město: Svitavy
Telefony: Kočka: 777 890 790
Emaily: snezna.slepota@seznam.cz
WWW: http://www.ss.strilek.net

"Hele vole, puč mi ňáký sichrhajsky!"

Sedím si tak v šatně, usrkávám z pivka, vychutnávám startovačku a těším se na následnej špíl, ještě máme čas, než na to vlítnem, takže pohoda. V tom se otvíraj dveře a vbíhaj ňáký borci, zřejmě kapela co má hrát před náma. Celkem v pohodě týpci, říkám si a pozoruju cvrkot. Podle řečí je to asi ta největší punková kapela široko daleko, hráli tam i tam, znají se s tím i s tím, prostě světová třída, do toho já se nepletu, počkáme co předvedou. A taky že předvedli. Na scéně se objevily igelitky s těma správnýma a pro každýho pankáče jistě nepostradatelnýma proprietama. Chlapci z nich začali tahat řetězy, obojky, nášivky, pyramidy, sichrhajsky... Komplet se převlíkli, navlíkli na sebe potrhaný gaťata, trika s emblémy svých vzorů a na to pak navěsili obsah igelitek. Ejhle, jak klučíci prokoukli, takhle má asi vypadat ten správnej punk. Odešli hrát, zbyly tu po nich jejich navoněný civily a ve vzduchu hlášky jako "...tady to máš málo roztržený..." nebo "...hele vole, puč mi ňáký sichrhajsky...".
Spustili ten svůj kolovrátek, lalalalá lálá la lá lá, nánáná naná nánana, mám pocit že vykrádat by šlo i nenápadnějc, no asi každej má nějaký ty vzory, třeba je to způsob jak se jim zavděčit a bez újmy se protáhnout jejich esovitou kličkou, však oni je chlapi zas třeba někam pozvou. Ještě jsem zaslechl jak mezi písničkama zpěvák poučuje všechny ty co to neznají a ještě v tom tápou, co je to opravdovej tvrdej život, v čem spočívá protest a o čem vlastně ten punk je.
No nic, dopiju si pivko, dokouřím stařenu, a půjdu radši na vzduch. Poslouchat jak jim to dneska nandali a všem to ukázali, to už by bylo moc. A třeba by si hoši všimli že nemám ani jednu nášivku, ani jeden řetěz a to bych to pak schytal.

(Shodou okolností se pak ukázalo, že to není zase tak dlouho, co tahle parta vzala na svá bedra nelehkou roli punkových věrozvěstů, že tak nějak proplouvali širokou řekou hudebních stylů, zkusili přistát tu, pak zase támhle, ale nikoho to moc nebralo, lidi taky nechodili, proč teda nezakotvit v módním punku, na tom se dá ještě získat jakási popularita a pokud by se ještě udělal nějakej ten fesťáček, daly by se na těch špinavcích třeba vytřískat i nějaký kačky... No a až to lidi nebude bavit, zkusíme to jinde, co třeba HC, to se teď prej docela nosí, tam by to snad šlo zase chvilku vydržet, no ne? Vždyť je nás takových víc...)

"Čoveče tohle bys neměl, to už není hadrkór."

Někdo to má prostě daný, prostě to ví, má to zmáklý, ví vo co de, ví jak na to a umí to taky dát ostatním patřičně najevo. Jsou totiž věci co se můžou, věci co se nesmí a věci co se naopak musí. Jsou předepsaný názory který se musí šířit, jsou dogmata který se musí dodržovat, protože pak je to teprv hadrkór.
Mám štěstí, všechno to znám. Jsem prostě vyvolenej a mým posláním je dohlížet na neposkvrněnost nedotknutelného. Můžu rozhodovat za jiný. Dokonce musím rozhodovat, protože to stádo o tom nemá šajnu a jen se v tom plácá, a já přece vím, co je pro naši scénu nejlepší.
"Ne, ty na týhle akci hrát nebudeš - tvůj švagr jedl sádlo, kdepak, tvoje kecy neotiskneme - tvoje prabába cpala nebohý bezbranný husy šiškama, taky tvoje písničky nebudeme poslouchat - nepodepsals petici za právo podepisovat petice i levou rukou, a tobě ani CD nevydáme - tvoje rudá hvězda na triku je nějaká vybledlá a ke všemu ještě tvá ségra odmítla nosit brouky přes dálnici."
Není to možná úplně o svobodné vůli a samostatným rozhodování, ani o možnostech seberealizace, je to jenom poněkud o tom, že musíš zapadnout do naší šablony, musíš trošku dělat a říkat co se dělá a říká, to, co se taky od tebe očekává, jinak totiž mezi náma nemáš co hledat, protože pouze my jsme ten jedinej nefalšovanej pravej hadrkór!

(Tak jo, a až si zase budete navzájem hulit fógly, tak si s tím vyližte i prdel...)

"Neónpunk a rozjuchaný smradi..."

Tak prej neónpunk nebo kerá mrdka. Co to zas je kurva za vypičený sráče? Jak je vidět, co de pojebat tak to taky ňákej vymrdanej kokot zaručeně pojebe. Dycky se musí najít vopruz kerej bude blejt svý stupidní píčoviny aby si u toho třináctiletý mařky mohly mastit kačeny.

(To už ta mjůzna de fakt do sraček...)

Vydaná alba:

Oko za oko Oko za oko

Hrdina
Síla peněz
Pod nohy
Jako by nic II.
Oko za oko
Svinstvo
Bastards
Feeling

Všechno špatně Všechno špatně

Takhle ne
Vlastenec
Všichni si lžou
Jako by nic
Nenávidět
Nikomu nic
Nasrat
Všechno špatně
Total fuck
Red pig
Táhni do armády
Slepota
Tak co?
Za co to je

 

Tvářit se debilně Tvářit se debilně


vloženo 2.6.2006   |   Komentářů: 2   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,7
jde to 1,7

Ke stažení:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  

Diskuse ke kapele - Sněžná slepota

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Anonym
Anonym - 28.9.2007 19:52

smajlik - 18

 
Radovan
Radovan - 10.10.2006 12:24

můžu na pod parou před 3my roky-zahustili v klidexu do mrtěsmajlik - 5