K obrazu svímu

K.O.S. - sestava

Sestava:

Jerry - kytara, zpěv
Temelín - basa, zpěv
Pási - bicí, dozpěvy

Založena: 1998
Styl: Punk Rock´n´Roll
První koncert: 16. 12. 2000, Litvínov
Ješte hrajou
Město: Litvínov, Praha
Telefony: ICQ: 172-579-726
Emaily: kobrazusvimu@seznam.cz
WWW: http://kobrazusvimu.wz.cz/

Historie K.o.S se začala psát v ten 14. dubnový den roku 1998, kdy v Litvínově hráli Los Paraliticos spolu s dalšími kapelami. A právě tehdy Jerry s Pásim udělali v bytě panelového domu, kde Pási dlouhá léta bydlel, první zkoušku kapely, které později dali název K OBRAZU SVÍMU...

Myšlenka založit si vlastní kapelu v nich byla už dávno před tím, než poprvé u Pásiho doma vzali nástroje do svých rukou a rozezněli první tóny, jež byly embrya později hraných písní. Ta myšlenka, byla v jejich hlavách stejně jako pocity a názory, které chtěli právě pomocí hudby a textů ze sebe dostat ven!

Nadšeni tím co slyšeli a popravdě řečeno ani nečekali, je přimělo k tomu, aby zážitek, který v nich první zkouška zanechala zopakovali. Vzhledem k tomu, že Jerry bydlel v Praze a Pási v Litvínově, nebyla díky těmto komplikacím možnost zkoušek tak častá. Pokud se ale uskutečnila, byly pocity nenahraditelné.

Panelový dům, byl hned po první zkoušce z naprosto logických důvodů vyměněn za nevyužitý půdní prostor v sídle firmy Archa interiér, kde zkoušky dostávaly další rozměr, což se samozřejmě podepsalo i na samotném vývoji kapely.

Přibývalo nových písní i hudebních dovedností, které se odrážely v kvalitě hudby, skýtajíce oběma chlapcům neutuchající pocit nádherného zážitku.

Vývoj kapely narušil až Jerryho odjezd do Austrálie, v září ´98, který paradoxně měl na další vývoj kapely podstatný vliv. Roční odloučení mělo za následek nejen výrazné zlepšení hudebních kvalit obou členů, ale přineslo i spoustu nových písní, z nichž většina již byla psána v anglickém jazyce.

Po Jerryho příjezdu v srpnu ´99, se oba přátelé opět sešli k tomu, aby s úžasem mohli sledovat to co v pozitivním slova smyslu "australské" odloučení s jejich hudbou napáchalo. Po vícero zkouškách a nazkoušení starých potažmo nových písní se repertoár stále více a více rozšiřoval a do roku 2000, šlo K.o.S s poměrně slušnou řádkou takřka hotových písní.

Něco však kapele stále chybělo. Byl to nikým neobsazený post basáka, který měl kapele dodat onu pověstnou tvrdost a jak se později ukázalo i něco víc... I přes neustálé hledání se K.o.S muselo bez tohoto článku obejít až do 11. 11. 2000, kdy se ke kapele připojil Radovan, tehdy Pásiho spolužák, jemuž se myšlenka a hudba K Obrazu Svímu zalíbila natolik, že sám nabídnul svojí pomoc. Poslední člen kapely Vopi, se se svým nástrojem klarinetem do hudebního tělesa zapojil jako poslední, přesto se po boku K.o.S pohybuje už od jejího prapočátku.

Opravdový zlom kapele přinesl první koncert, který se uskutečnil v polovině prosince roku 2000. Tento koncert a samozřejmě i všechny koncerty následující, přinesly kapele spoustu zkušeností, zážitků a zejména utvrzení se v tom, co chce K.o.S opravdu dělat!

Rok 2001, byl pro K.o.S, tvůrčím obdobím. Uskutečnilo se spoustu koncertů, nazkoušela se celá řada novým písní a v neposlední řadě se natočilo neoficiální demo. Ke konci tohoto roku K.o.S koncertovali prakticky každý weekend, na druhou stranu ovšem přišli i komplikace, v podobě ztráty zkušebny a poté i hluchého období, kdy kapela vůbec nezkoušela. Po tomto období stagnace, které trvalo až do prvních měsíců roku 2002, přišel další zlom. K.o.S se stěhují do nové zkušebny v Teplicích a v tomto městě také odehrají první koncert po "období temna".

Ač by se mohlo zdát, že díky vyřešené situaci ustaly všechny problémy, bylo tomu právě naopak. Ony problémy se týkaly zejména rozdílných názorů na další vývoj kapely, přesto však K.o.S nadále koncertovali a samozřejmě také zkoušeli, i když už ne tak často a s ne takovou radostí jak tomu bývalo doposud, neboť ta určitá jinakost, která kapelu dříve spojovala, jí najednou více a více rozdělovala.

Radovanovo odlišné směřování v hudbě a názorech se zbytek kapely snažil respektovat a tolerovat pouze za cenu dalšího fungování kapely. Tento stav samozřejmě nemohl vydržet dlouho, neboť cesty obou subjektů se opravdu velmi rozcházely a K.o.S už byli pouze pozlátkem z toho celku, kterým byli před tím. Tento konflikt vyvrcholil v dubnu roku 2003, kdy Radovan opustil K.o.S.

Nedlouho na to přišel do K.o.S na post basáka Temelín a druhé kytary se ujala jeho přítelkyně Lucka. Kapela K Obrazu Svímu se díky tomu opravdu změnila, protože právě příchod těchto dvou nových členů byl pro K.o.S skutečným zlomem, neboť teprve tehdy začala celá kapela hrát hudbu, kterou cítí všichni stejně!  

Historie K.o.S zde samozřejmě nekončí, otevírat však další kapitolu by bylo předčasné, neboť kapela K Obrazu Svímu, zdaleka neudělala poslední tečku za větou... a ještě dlouho neudělá!

Vydaná alba:

Entreé / předkrm (7´EP ) Entreé / předkrm (7´EP )
 2002 DEMO 02
 2001 DEMO 01


vloženo 1.6.2006   |   Komentářů: 3   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,1
PUNK 1,1

Ke stažení:

Související odkazy:

K.O.S. Bicman basák  

Diskuse ke kapele - K obrazu svímu

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Anonym
Anonym - 9.8.2007 13:43

Dobrýsmajlik - 16

 
Rotten
Rotten - 18.7.2007 16:52

čo jim jebe

 
Anonym
Anonym - 20.11.2006 21:11

<http://html.vyrobce.cz/smajlik21k.bmp>