Dovolený Napětí

Dovolený Napětí

Styl: punk
Ješte hrajou
Město: Nejdek
Telefony: 722814320
Emaily: KalinicRadek@seznam
WWW: http://bandzone.cz/dovolenynapeti

Dovolený napětí - histerie Punku z nejdku

... A to jednou Vilém a Tomáš nastoupili společně do prváku (rok 2009) na střední, aniž by se znali. Postupem času zjistili, že kromě nervů hrajou i na hudební nástroje. Oba ještě tenkrát hráli na kytaru, ale Tomáš si pořídil jednodušší nástroj a tak se pvní zkouška konala v sestavě kytara + basa. Hrálo se u Vilema v garáži, v totální zimě a na hovno. Tomáš pak dalšího půl roku radši ani nepřijel, ale když Honza koupil bicí muselo se to zkusit znova. Ještě neměli vlastní materiál, tak se hrálo něco od AC/DC. Bez zpěvu, pomalý a bez zkušeností to znělo zase na hovno. Ale pozitvní bylo, že se od někud objevil Šiška a tak měli druhého kytaristu. Protože kapela je silná jako její nejslabší článek, a to ještě tenkrát byli všichni, museli hrát jednodušší songy, takže se přešlo na punk a u punku to taky zůstalo. Začalo to vypadat nadějně, první vlastní songy, podpora rodičů a pořád dokola Traktor (Visací zámek) znamenalo pořízení lepší „aparatury“. A tehdy to teprve všechno začalo nabírat obrátky. Během pár týdnů měli zásobu vlastních písní a novou zkušebnu. Trénovalo se každou chvíli a pořád přibývalo vlastních písní. Vzhledem k hlasitější aparatuře se jednou stavili i kolegové od policie, ale co... Bylo to pankáčský.

S létem přišla možnost prvního veřejného vystoupení. A hned dvakrát za den. První koncert se odehrál 4.6. 2011 v Božíčanech na Dni dětí. Luxusní vstup mezi punkové kapely zahájila padající májka (strom) a píseň Hospodin, která začala znít hned po dopadu májky (stromu) na zem. Celkově se první koncert podařil, výsledkem bylo několik dětí zpívajících pořád dokola „holka je v prdeli, ale to nevadí“ takže všem, kromě rodičů těchto dětí se koncert líbil. Kluci sbalili kapelu a jelo se hned na Lesík u Nejdku na další vystoupení, kde vystupovali s kapelami In the Shadows a The Rays of the Sun. Dovolený napětí zahájilo koncert a mělo nečekané ohlasy. Kluci zahráli vše co měli na playlistu a jednu píseň dokonce dvakrát. Závěrem si diváci vyžádali tři přídavky a poslední zazněl všemi milovaný Traktor.

Pár dní poté si kluci zorganizovali vlastní koncert opět na Lesíku, s kapelami Sodoma a Sádlokarton.

Během konce léta a začatkem podzimu hráli na soukromých akcích a skládali další a další písničky. Jednoho dne přišel na zkoušku Někdo a řekl, že 27.10. je koncert v Mariánských lázních jako pokračování spolupráce s In the Shadows.

Týden poté jeli kluci nečekaně na Punkfest do Jihlavy, kam si je pozvala skupina Žufan. Žufani na této akci oslavovali 9 výročí vzniku kapely. A přestože to byli oslavenci, tak je Dovolený napětí nechalo odtáhnout nástroje a aparatury na podium. Kluci se hájí tím, že si mysleli, že jsou to bedňáci. Dovolený napětí to rozjelo i v Jihlavě a plánuje se další spolupráce s kapelou Žufan.

Od té doby do současnosti hráli ještě na dalších několika koncertech spolu s kapelami Fuckfine, VAR, The Crash, Meditime, Plesnivý fazole, Dezziluzze a Groovetown, kterým děkují za podporu. Kapela plánuje do budoucna natočit první desku a rozjet to ještě více. Punku zdar.

http://www.facebook.com/#!/pages/Dovolen%C3%BD-nap%C4%9Bt%C3%AD/162484067096099  


vloženo 17.4.2012   |   Komentářů: 0   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,2
PUNK 1,2
 

Diskuse ke kapele - Dovolený Napětí

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.