Bezstarost

BezstarostĎuďu - zpěvVláďa - bicíVláďa - bicí

Styl: punk
Ješte hrajou
Město: Pchery
Telefony: +420 721/729189 Svoby, icq. 206-763-230
Emaily: bezstarost@seznam.cz
WWW: http://www.bezstarost.ic.cz/

Období 2004:

Každý malý kluk měl vždy nějaký sen, který by si chtěl splnit. Svobi a Vládik měli sen mít kapelu. Jako 14ti letý kluci se vzhlíželi v kapelách jako Chinaski, Kabát, Divokej Bill, Iné Kafé, Tleskač a podobně. Líbilo by se jim mít kapelu vlastní, ale vzhledem k jejich financím se zmohli pouze na vymýšlení názvů jejich imaginární kapely. To se ale po pár letech změnilo.....

Rok 2006-07:

Vše začalo být realizovatelné, když se Svobi ve svých 16ti letech začal učit na akustickou kytaru jeho táty. Tu po půl roce odložil, protože k vánocům roku 2006 dostal elektrickou kytaru s malinkým kombíčkem. Nic mu nebránilo se dál učit. V březnu roku 2007 si Vládik pořídil úplně novou bicí sestavu, kterou měl v místnosti mezi garáží a kotelnou. Od března 07 se tedy ve 2 lidech 1-2x do týdne scházeli u Vládika doma, kde se sehrávali a hráli si pro vlastní radost. Ovšem, aby z toho byla kapela chybělo několik podstatných věcí – bassák a zpěvák. Jejich brnkání a pleskání sledoval Peťák, který si řek, že to nejspíš opravdu myslí vážně, zvlášť když si Svobi koupil novou kytaru za všechny úspory. Takže by “z toho“ mohlo opravdu něco bejt. Peťák si tedy koncem listopadu koupil novou bassu a aparát a tím vzniká nová fungující kapela. Jako celek jsme se sehrávali na písničkách Opica, Potopa, Do toho!, Černá ruka, Malá Žužu, Traktor, Cigára, Vlasta...Koncem roku 07 jsme začali přemýšlet nad vlastní tvorbou.

Rok 2008:

Tou úplně první písničkou se v lednu stal STRACH – písnička která zůstala v nezměněné podobě téměř rok, kdy jsme jí vychytali poslední mouchy a prostě jsme jí dotáhli do konce.

Dále Peťák vymyslel zákeřnou písničku ĎÁBEL, kterou jsme hráli tak zběsile, že jsme ji nedokázali sami sobě odzpívat. Proto se s prvními vytvořenými písničkami snažíme sehnat sólo zpěváka. Další písničkou se stává zdařilá MLÁDEŽ a postupem času tvoříme zdařilejší songy jako CHSJD, HOLT SMŮLA, VNITŘNÍ ZDÁNÍ, PUNKOVEJ ŽIVOT, ze kterých jsme udělali takovej mp3 průřez. Výraznější změny v kapele byly, že oproti předešlému roku jsme měli pevně stanovený termíny zkoušek, Peťák plodil texty a společně se Svobim tvořili hudbu, pořídili si nedostačující zpěvový aparát. Písničky Peťák odzpívával a Svobi ho doplňoval v refrénech. Celý rok jsme tedy naše písničky dodělávali, pilovali, doplňovali vyhrávky a sóla. Výraznou změnou a velkým přínosem bylo, když Hovnýs (Shit) odešel od kapely S.n.a.D. a přidal se k nám. Se dvěma kytarami se to lépe táhne. Vznikly písně O MINULOSTI, TULÁCKÁ, PROČ, BLÁZEN, BĚTA. Jakoby dárkem pod stromeček jsme si nadělili název kapely – BEZSTAROST, tím se rok 2008 uzavírá.

Rok 2009:

Se vzniklým názvem vzniká i logo a grafika.Vznikají internetové stránky, vzniká i chuť koncertovat. S přibližně 11ti hotovými písničkami potřebujeme více zkoušet- 2x 2 hodiny týdně je málo, ovšem pod obývacím pokojem to jde blbě. Začátek roku byl tedy ve znamení hledání nové zkušebny což se v únoru povedlo. Přesunuli jsme se do bývalého kadeřnictví v jídelně  ZŠ Pchery. Místo je to krásné, vyhovující a hlavně naše. Takže 3x 4 hodiny zkoušení týdně už nám přináší lepší vyhlídky na naše hraní a tvorbu. V květnu 22. přichází první koncert. Zahráli jsme doma ve Pcherách na křtu CD S.n.a.D. - "Love's not dead" spolu s kapelami SPS, In public Ill a SAS. Byl to první a poslední koncert v našem původním složení. Po několika dnech se nám ozval Ďuďu, který působil v kapele WAJGL. Po pár zkouškách jsme se všichni společně sehráli a začala tvorba nových písniček a příprava na koncert v novém a kompletním složení. Tím koncertem se stal 11.7. Open air fest v Prysku u České kamenice, kde jsme zahráli spolu s Falešným Obviněním, S.n.a.D, N.V.Ú. a místními kapelami. V novém složení se to lépe táhne, zúčastnili jsme se několika koncertů po okolí, ale i pár "výletů" např. do Teplic. Celkem jich bylo 8. Zahráli jsme si po boku jak s dalšími začínajícími kapelami, ale i s matadory jako jsou SPS, N.V.Ú., Konflikt, Spínací Špendlík.... Ke konci roku máme hotových cca 14 písniček a tím pádem máme materiál na CD. Chceme využít služeb Steelcity.cz, ale to až v novém roce 2010. Doufáme, že se bude dařit jak nám, tak ale i těm, kteří nám moc pomáhají a podporují.

Děkujeme všem fanouškům, rodičům, přátelům a také spřáteleným kapelám za podporu.


vloženo 8.3.2010   |   Komentářů: 1   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,4
PUNK 1,4
 

Diskuse ke kapele - Bezstarost

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.
Krmič
Krmič - 8.3.2010 22:07

Jo tak tyhle kluky znam už dost dlouho...Teda jen toho jednoho dlouho ale to je jednosmajlik - 10Každopádně moc dobrá muzika s ještě lepšíma textama a hlavně fajn lidi který si na nic nehrajou:-)