Špuntkvaně

Špuntkvaně

 

Založena: 2006
Styl: punk-rock
Ješte hrajou
Město: Praha
Emaily: spuunti@email.cz
WWW: http://bandzone.cz/spuntkvane

Historie hudebně dramatického tělesa Špuntkvaně, které je zakladatelem a zároveň průkopníkem nového hudebního a později možná i životního stylu s názvem KINDRSAKRASRANDAPOP, sahá do poloviny roku 2006.

Celý to sPUNKtoval Wóďa, kterej se seznámil s kytaristou kapely Lízátko, Šobulem. Šobul přišel někam k nějakýmu vohni a slyšel nějaký Wóďovi písničky. No a pak padla nějaká ta láhev a Šobul už vytáčel telefonem klávesáka Hanuše, basáka doktora George , který je populární zejména mezi gymnazistkami a superrychlého bubeníka Ramba z kapely 3.quadrant. Takže to vlastně celý sPUNKtoval Blboš ale vymyslel to Wóďa.

První zkouška se uskutečnila někdy v květnu 06 na chatě u Vendlyse (diky). Dali jsme dohromady pár věcí, který měl Wóďa už připravený a hnedle v září jsme je přišli představit do Wóďovi nový školy. 1.Koncert Špuntkvaně ve školním klubu Vzducholoď přilákal kolem 150 lidí, což v tomto klubu nikdy dříve nebylo, stejně tak jako vstupné - nekřesťanských 40Kč. Spolu s námi zahrál 3.quadrant a párty to byla vydatná. Wóďa potom začal ve školním klubu pracovat za barem a tak se pomalu stal naší domácí scénou.Za zmínku stojí i druhý koncert v café Na půl cesty kam se taky nevejde moc lidí.I tady bylo plno a to zejména díky tomu, že převážnou částí publika byly studenti z Wóďovi třídy, který se domluvily že hodinu tělocviku nestráví v tělocvičně ale na koncertě.

V podobném duchu uplynul zbytek roku 2006 a celý rok 2007. V létě vyvrcholilo naše snažení účastí na našem 1. open air festivalu Povaleč. Na podzim nás po vzájemné dohodě opouští Rambo a nahrazuje ho nenahraditelný pan T.adeáš, který je specialistou v oboru posílání činelů do publika, lamač dívčích srdcí, kutil Tim a ještě mnoho dalších titulů a přívlastků mu náleží.Po soustředění na Jihu se více než rychle přizpůsobuje chodu kapely a to i hudebně.

Doháníme koncerty, které jsme díky změně personálu zameškali. Nelze opomenout slavný koncert v penzionu Srní na Šumavě. Nikdo z účinkujících nepřijel a tak jsme hráli playlist tam a zpátky. Poprvé jsme měli ubytování v hotelu a tak jsme si to nepoŘádně užili o Rumu ani nemluvě. V podobném duchu se nesli rok 2008. V březnu jsme se vydali na velikonoční Hodyhody tour se skupinou GBM. 5 dnů,4 města, 1 dodávka,2osobáky,2 řidiči,moc litrů, 400 milionů mozkovejch buněk každého z nás nenávratně ztraceno – NÁDHERA. Na jaře natáčíme nulté demo CD NEČUM u Rendy.V létě opět Povaleč, ale už ne hlavní stage, zato poslední na řadě na alternativě.O hodinu později než bylo v plánu, a proto velice děkujeme Nikola Brasco a hlavně Vojtovi z Benešova a jeho rumovým zásobám.Po prázdninách nás opouští George a nahrazuje ho Šobulův kámoš a bohém Onda Fakunda. V září slavíme dva roky na festiválku KUNRAFEST jenž jsme zorganizovali společně s kapelou GBM a dalšími přáteli a, který se stal pro naše uskupení vyvrcholením roku 2008.

Rok 2009 se nese ve znamení anarchie. V Lednu přicházíme o zkušebnu a dlouhou dobu nemůžeme žádnu sehnat. Hrajeme více koncertů než zkoušek a tak naše tvorba pokulhává. Nálada opadá a ani koncerty už nejsou velikou motivací. Chodí čím dál míň lidí, kteří dřív byli věrnými fanoušky a my hrajeme pořád dokola stejný playlist. Zlom nastává opět na podzim. Nacházíme konečně novou a uspokojivou zkušebnu v garáži na Smíchově a tak se z nás konečně stává regulérní garážová kapela. Bohém Onda odchází a ze satanistického podhoubí se k nám rekrutuje nadějný basák Martin. Jeho nasazení motivuje celou skupinu k neuvěřitelným výkonům a tak během dvou měsíců vznikají tři nové věci, domlouvají se koncerty a začíná se natáčet nový demo. Blejská se na lepší časy.

 Demo 2010 jsme natočili u pána, se kterým jsme se potkali u Kolína a dopadlo to vcelku obstojně. Jelikož jsme se však nějak nedokázali spokojit s finálním mixem číslo jedna ani dva, tři,čtyři, pět, rozhodli jsme se, že nahrávku dáme zase na čas k ledu.Mezitím se vesele koncertovalo. V únoru se nám dostalo pocty zahrát, jako první kapela v Malostranské besedě po její čtyřleté rekonstrukci. Znovuotevřený prostor doslova praskal ve švech a atmosféra to byla úžasná. S besedou jsme nakonec navázali spolupráci a pomalu se z ní stala naše domovská scéna s víceméně pravidelnýmy koncerty. V létě jsme si střihli slavnosti piva (Češi do toho, že jo Hanuši) a Brnky fest. Krásnou atmosféru nám připravilo publikum a déšť na Povaleči. A noční jízda z Haničkafestu je nezapomenutelná. 4. narozeniny jsme oslavili velkolepě v besedě - (dary byly nádherné). Na podzim jsme se odjeli, po dvou letech, opět soustředit na Jih, kde vzniklo několik nových písní. Už nejsme garážovou kapelou ale plechová vrata jsme vyměnili za nedobytnou pevnost Vinotéky. Vánoce jsme si užili v Malostranské besedě. Znovuobnovená tradice vánoční půlnoční byla zajímavým zážitkem.

S novým rokem 2011 přichází i dvě novinky. První je slečna Gábi, která se o nás začíná starat protože už jsme starý a velký na to, abychom se o sebe starali sami. Druhou novinkou je Singl č.1/69 nahraný u Kulicha (díky), který v dohledné době budou pravděpodobně následovat singly další. Chystáme hodně koncertů a snad se konečně taky podíváme na moravu................


vloženo 8.3.2010   |   Komentářů: 0   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,3
jde to 2,3
 

Diskuse ke kapele - Špuntkvaně

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.