Hangover Painters

Hangover  Painters

Jakub Hanuš: kytara, managing
Filip Vancl:  kytara a nějakej ten pokřik do mikrofónu

Jan Černý: Bass
Jiří Hlůže. bicí, texty

Založena: 2006
Styl: rock'n'roll / hangover rock
Ješte hrajou
Město: Semily
Telefony: Halson (tel.: 604789834)
Emaily: hp.info@email.cz
WWW: http://bandzone.cz/hangoverpainters

Hangover Painters vznikli z trosek kapely Bad Joke v červenci 2006. Původní členové Halson (Jakub Hanuš), Pepson (Josef Havrda) a Filip (Vancl) k sobě přibrali bubeníka Varana (Jiří Hlůže) a zpěvačku Olču (Olga Kovácsová). V srpnu 2006 jsou už připravené písně a kapela začíná koncertovat. K roku 2006 se také váže pořádání prvního ChladírnaFestu (kde také kapela vystupuje poprvé pod jménem Hangover Painters). Celkově v roce 2006 proběhlo devět koncertů.

Rok 2007 byl na koncerty a zajímavé události daleko plodnější. Kapela odehrála celkem dvacet devět koncertů. Začala také hrát ve větších vzdálenostech od rodných Semil. A to například v Liberci, Potštejně… Tento rok také Hangover Painters uspořádali Nouzov Fest – festival, kde se mimo spřátelených kapel objevila i kultovní plzeňská Znouzectnost. Na podzim 2007 se kapela uchýlila do studia Pulton ve Velkém Poříčí a natočila svůj první počin – Těla volají. CD bylo pokřtěno v Lomnici nad Popelkou s podporou kapel Paralen-i-Ibalgin a Natvrdo.

Na přelomu let 2007/2008 z kapely odešel kytarista a zpěvák Pepson. Na jeho post v tu dobu nikdo nenastupuje a kapela pokračuje ve čtyřech. První koncert roku 2008 se konal v Ústí nad Labem. Toto čtyřčlenné období pokračuje až do srpna 2008, kdy se ke kapele přidává baskytarista Jirka Plůcha a Filip přechází na post kytaristy. Jirka však byl v kapele pouze na dva koncerty (Potštejn a Hrádek nad Nisou). Poté kapela zjišťuje, že se k ní moc nehodí a v dobrém se s ním loučí.

Nejnovější období začíná v září 2008, kdy se ke kapele přidává baskytarista odcházející z kapely Paralen-i-Ibalgin, Honza Černý. 22. listopadu 2008 se kapela účastní soutěže mladých rockových kapel ProRock v pražském klubu Exit Chmelnice a její píseň Venku svítí slunce dostává ocenění Nejlepší autorská píseň.

Po třech a půl letech jsme se rozhodli ukončit spolupráci s naší zpěvačkou Olie. Přejeme jí mnoho úspěchů na poli hudebním a osobním.

Vydaná alba:

CD SPLIT - Hangover Painters versus Pech CD SPLIT - Hangover Painters versus Pech
Naše písně nahrané kapelou Pech, aneb "Pechové mají kocovinu..."

1. Zlá, rozmazlená, votravná holka
2. Papírové myšlenky (download)
3. Venku svítí slunce
Písně kapely Pech nahrané námi, aneb "...Hangoveři mají pech"
4. RNR (download)
5. Kapota
6. Kostel


vloženo 26.2.2010   |   Komentářů: 0   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,3
jde to 2,3
 

Diskuse ke kapele - Hangover Painters

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.