Prohibice

Prohibice

KYTARA A ZPĚV - Jiřík 
BASA A ZPĚV - Gusta
KYTARA - Krys
BICÍ - Toncek

prohibice.xf.cz

Styl: punk / Oi!
Nehrající kapela
Město: Praha
Emaily: cebbek@seznam.cz
WWW: http://bandzone.cz/prohibice

Je těžké říct, kdy vlastně vznikla kapela Prohibice. Původně to měla být punková kapela, kterou chtěl založit ambiciózní mladý metal-punker Gusta alias Květák. Domluvil se s Jiřím, dalším ambiciózním mladíkem, že založí nejlepší kapelu všech dob. Bohužel dlouho zůstalo jen u slov a ještě bezejmenná imaginární kapela měla dva členy. Každého asi napadne, že takto se nedá moc hrát, navíc, když ani není kde. Nicméně takto to všechno začalo.
Zlom ve vývoji nastal o letních prázdninách roku 2007, kdy Jiří našel kýženou zkušebnu po bezcílném brouzdání po internetu (navíc v místě jeho bydliště, čímž zabil dvě mouchy jednou ranou). Bylo načase jednat, než jim místo ve zkušebně zabere někdo jiný.
S Gustou nebyl problém, ten byl připraven kdykoliv nastoupit. Zpěváka našli v Davidovi, dlouholetém kamarádovi Jirky. Na bicí měla hrát jedna mimopražská bubenice, kterou Jirka neznal osobně, ale byl s ní v kontaktu. Jiří tedy v domnění, že už je kapela kompletní, zamluvil zkušebnu a mohlo se začít zkoušet. To už kapela opustila svůj původní záměr hrát punk a přesedlala na Oi!
Jenže jak už to tak bývá, když se něco daří, tak se to nakonec vždycky posere. Bubenice se ukázala jako naprosto nespolehlivá osoba, a tak byla vyhozena. Začal hon na bubeníky přes všechny možné inzertní stránky. Dopadlo to bídně a už se zdálo, že se bubeník nesežene. Kritickou situaci vyřešil příchod Kachny, druhého kytaristy, který sice primárně problém nevyřešil (jen se náklady na jednoho člena za zkušebnu snížily), ale později přivedl svého kamaráda Toncka, který ačkoliv nikdy předtím paličky nedržel, se ukázal jako velký talent a o pár zkoušek později už solidně zvládal hru na bicí. To už můžeme mluvit o začátku Oi! kapely Prohibice.
Prohibice prožívala šťastné chvíle. Kapela fungovala perfektně a rychle se zlepšovala.
Bohužel pak nastala krize, která se ukázala jako zkouška loajality tvrdého jádra Prohibice. Kachna odešel z kapely a brzy po něm i Toncek. Kapela čítala znovu tři členy jako na začátku. Zdálo se to být beznadějné. Znovu kapela sháněla bubeníky a znovu a znovu jim štěstěna plivala do tváře. Když už se zdálo, že sehnat bubeníka bude ještě těžší než naučit Gustu neřvat v autobuse, vrátil se do kapely Toncek. Brzy poté převzala sóla po Kachnovi saxofonistka Terka a mohlo se zase zkoušet naplno.

Začátkem prázdnin 2008 odešel zpěvák David a místo něj se do kapely vrátil Kachna, tentokrát k mikrofonu. Od září se Prohibice vrací k původnímu zvuku, tedy s druhou kytarou (Kachna) a bez saxofonu (Terka). V této sestavě odehrála Prohibice řadu koncertů a plánovala nahrání alba. Začátkem dubna 2009 však Kachna znovu odešel (nejen z kapely, ale i ze scény), takže následující koncerty hrála Prohibice ve třech (tzv. tvrdé jádro:)). Nahrávání se samozřejmě odložilo.
Na post druhé kytary zavítal do Prohibice začátkem letních prázdnin 2009 Krys, do té doby věrný člen Prohibice Army, takže podstatnou většinu písní už uměl, alespoň pasivně. Přišel zejména kvůli neschopnosti Žoržíka (aka Matáska, aka Jiříka:)), který na koncertech kurvil téměř všechna sóla, zatímco Krys chodil (a stále ještě chodí) na kytaru a byl tedy na tuto pozici ideální. Kapela také potřebovala sehnat kořena, který by jí pomáhal financovat velké výdaje na zkušebnu (který důvod byl stěžejnější, je dodnes záhadou) :D.


vloženo 21.2.2010   |   Komentářů: 0   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,1
jde to 2,1
 

Diskuse ke kapele - Prohibice

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.