Never Say Never

Never Say Never

Benj- zpěv

Kvak- kytara

Hrnek- basa

Váňa- bicí

Založena: 2009
Styl: punk-rock
Ješte hrajou
Město: Hradec Králové
Telefony: Booking: +420605537614
Emaily: kvakvo@seznam.cz
WWW: http://bandzone.cz/neversaynever

Nápad založit kapelu koloval v našich hlavách celkem dlouho, debaty u piva o tom, jaký to asi je mít svoje songy a hrát se začal realizovat v květnu roku 2009, kdy nám spadla do klína možnost perfektní zkušebny i vybavení. Na nástroje uměl pořádně hrát pouze hradeckej punkrockovej veterán Váňa, kterej měl dlouholeté zkušenosti s fungováním kapel. K němu se přidal basák Hrnek, kterej už nějakou dobu na basu hrál, ale nikdy ne v kapele a kytarista Kvak, kterej na tom byl stejně jak Hrnek. Kvak měl v hlavě několik nápadů a melodií a proto se začal konečně scházet s Hrnkem v domečku u kámoše Benje, kde zkoušeli první sehrání. Po pár týdnech už jsme stáli ve zkušebně a mimo rytmus drtily první naše nápady. Čas ubíhal a začaly se formovat songy, ale zpěv pořád nikde. Zpěvák Benj, který je velkým milovníkem muziky, ať už punkrocku, HC nebo metalu měl zkušenost se "zpěvem" pouze v jedné grindcore kapele, ale jelikož jsme byli parta nejbližších kamarádů, zkusili jsme to s Benjem. Dokonce už jsme byli i v rytmu:)

Jelikož se nám ve zkušebně zdálo, že songy, které hrajeme jsou až moc tvrdé a zpěv nebyl pomalu ani slyšet, tak jsme se rozhodli, že zkusíme nahrát pár písniček, abychom měli představu, jak ten náš hluk vůbec zní. Po neúspěšných pokusech domácí cestou jsme se rozhodli na doporučení Štěpána z N.V.Ú kontaktovat Pepu Zámečníka ze studia Tritón a domluvili si termín nahrávání. To bylo asi 2 měsíce před dnem D. Z našich 10 věcí jsme vybrali 5 songů a drtily struny co to dalo. Bohužel 3 týdny před nahráváním jsem měl telefonát, ať jedu do zkušebny, že je vykradená, na místě byly vypáčené dveře a já viděl to nejhorší. Naštěstí nám skoro vše zůstalo, tedy kromě basového aparátu a old school zesilovače. Takže 3 týdny před nahráváním a žádná zkušebna. Momentálně provizorně zkoušíme v jedné mini místnosti a hledáme zkušebnu.

Nahrávání naších 5 songů na první demo EP proběhlo 16.ledna a i přes všechny nervy jsme to nějako zmákli a konečně slyšeli, jak to vůbec zní. Velké díky patří Pepovi Zámečníkovi, kterej byl naprosto luxusní. Toť nynější přítomnost, 5-skladbová placka, kterou házíme zde ke stažení. Není to žádné hudební umění a plno věcí ujíždí, ale je to naše první práce a výsledek 8 měsíců tvorby. Na punkrocku mě vždy fascinovalo, že je to hudba o svobodě a že každý může začít hrát- i když špatně jako my:) a tím se i řídíme, DIY přístup a hlavně je důležitý to, že to baví. Na jaře bysme chtěli začít zkusit koncertovat a prostě jednoduše se bavit tím, co má člověk rád a rozhodně se na to nevykašlat, i když naše hudba nebude žádné umění:) Nikdy neříkej nikdy a s tím i náš název...Kvak  


vloženo 28.1.2010   |   Komentářů: 0   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,1
jde to 2,1
 

Diskuse ke kapele - Never Say Never

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.