Kurva od Vedle

Kurva od Vedle

 

 

 

 

 

 

 

 Motto: Hudba je zábava. Hudba je hra.

Luk: Hraje na kytaru a zpívá. Má všechny předpoklady pro to, aby tuto činnost nemohl vykonávat. Po hudební stránce má problémy se vším. Přesto to zní zábavně. Někdy dělá úžasný věci a někdy – celkem často, dělá věci, který už zas tak úžasný nejsou. V extrémních situacích dokáže být na přechodnou dobu nesmrtelný. Akorát druhej den následuje prozření a střízlivění. Nikdy nepřestane hledat, padat, zvedat se a znovu začínat.

 

 

 Bobo: Brilantní baskytarista. Když udělá nějakou chybu, ví to a většinou je jedinej kdo si toho všimne. Umí opravit veterána, má dvě zaměstnání, dokáže sestrojit zařízení na pokojové pěstování. Zakládající člen. Jedinej klidnej člověk v kapele. Nejednou bránil svým vlastním tělem vzájemnému ublížení na zdraví ostatních členů kapely. Hraje zároveň v darkpopové legendě Duben v Pešti a s Polishem.

 

 

 

Zahry: Nadupanej bubeník. Hraje úderně, svižně, nahlas a občas ostatní maličko vyhodí z rytmu, aniž by si toho kdokoli všimnul. Tím dělá koncerty kapely opravdu napínavý. Hlavně pro kapelu. Ke kapele se přidal v prosinci roku 2007. Umí všechno ze dřeva, aniž by se tím živil. Člověk, kterej dovede přejet autem těhotnou vozíčkářku s nevidomým dítětem v náručí , poslouchat muziku, kouřit cígo a s úsměvem říkat „No problemo baby.“

 


Historie v datech

leden 2006 – v liběšické zkušebně, sloužící toho času asi pěti různým kapelám se scházejí tři hudbymilovní mladí muži. Luk, Bobo a Polish. Jejich současné kapely jsou ve fázi stagnace, či již nefungují vůbec . Nikdo na nic vážnýho nemyslel, jen tak poslouchali hudbu, popíjeli, kouřili, klábosili a taky trochu hráli. Nikdo nikomu předem neřekl, co se bude dít nebo na co bude hrát. Nástroje se různě střídaly. Kytara, baskytara, bicí a zpěv ve všech možných kombinacích. Absolutní svoboda, absolutní pohoda. Hudba vznikala takřka sama.

únor, březen 2006 – Hlasité relaxační schůzky pokračují. Někdy v této době se naši milí členové scházejí vyjímečně v hospodě. Popíjejí pivko, v jukeboxu hraje všelijaká hudba, která spoluutvářela jejích hudební charakter. Barman sice remcal, že na nějaký Sex pistols, Metallicu, Pearl Jam, Ramones, Nirvanu, Stooges, Sonic Youth, nebo Pixies není zvědavej, ale vyslyšen nebyl a jeho slova zapadla v běhu událostí. Někdo totiž vyřkl nejdůležitější slova v historii kapely. Řekl totiž něco jako, „Neměli bysme založit kapelu?“ Nikdo nic neříkal, naši hrdinové na sebe jen kývli a bylo rozhodnuto.

duben-červenec 2006 - Hlasité relaxační schůzky přejmenovány na zkoušky. Obsazení nástrojů se ustaluje ve složení: Lukáš-kytara, zpěv; Bobo-basa; Polish-bicí. Nutno podotknout, že Polish, jinak výborný kytarista a zpěvák, na bicí do té doby nikdy nehrál. Ale nikdo v tom žádný problém neviděl a zpočátku byla jeho nevyhranost spíše přínosem. Vyvažoval to pro bubeníka extrémní chápavostí a přizpůsobivostí struktury a nábojem celkového pocitu písní.

Červen 2006 – přibrán další člen. Wajkrt – jejich starý známý z různých pitek. Je to vítěz soutěže „Trampská píseň 1998“ ve Vršovické(Pha) sokolovně. Ujímá se hry na nádhernou dřevěnou kytaru z doby první republiky, osazenou moderními houslovými snímači zvuku, zapojenou přes klasický kytarový aparát.

Červenec 2006 – Polish se žení. Je plánován první koncert na jeho svatbě. Kvůli časové tísní, neusazenosti materiálu a Lukášově značné citové nevyrovnanosti, kompenzované alkoholem, se od plánu ustupuje. Pozn.: Na svatbě je Lukáš kvůli různým výtržnostem, jako je pochodování po autech hostů a velmi přátelskému chování vůči vdaným ženám z jejich řad, zván tak často na drink, až kolem čtvrté ranní přestává vládnout svým tělem i duchem a je odnesen do táborové chatky v areálu pořadatelů.

Srpen 2006 – Baronka Bar Litoměřice. Ano, zde je to místo, kde se odehrává prví koncert kapely Kurva od vedle. Na krátko, jen na jeden den večer, je přejmenována na Znespavosti. Koncert dopadl báječně. Vlhko sice na polovinu koncertu vyřadilo ze hry Wajkrta s jeho akustickou kytarou, ale to na barvitosti a atmosféře jen přidalo.

Září 2006 - leden 2007 – Je odehráno ještě několik koncertů mj. Vystřelené Voko (Pha) a Hospoda u letního kina (Ltm). Lukáš přestává být spokojen s Polišovou hrou na bubny. Zlepšení je sice patrné, ale přestává stačit tempu vývoje kapely. První vnitřní rozpory. V té době je Wajkrt požádán, zda-li by nehrál spíše na foukací harmoniku než na kytaru. Wajkrt harmoniku nevlastní. Kapelu opuští, ale nadále zůstává jejím přítelem a fanouškem.

Únor 2007 – probíhá nahrávání ve studiu 3bees. Nahrávání nedopadlo dobře. Část bicích, konkrétně velký buben neboli kopák musela být pro naprostou nepoužitelnost vystřihnuta. Bobo s Lukášem s nahrávkou nijak spokojeni nejsou. Poliš má kocovinu.

Březen 2007 – Poliš přestává být členem kapely. Zastavit její činnost byl jediný způsob, jak mezi sebou zachovat dobré vztahy.

Duben 2007 – Je osloveno několik bubeníků. Mezi prvními pro svůj úderný a zábavný způsob hry bubeník Zahry z kapely Safety Matches, který nabídku z časových důvodů odmítá.

Květen-listopad 2007 – Lukáš vystupuje pod pseudonymem po pražských hospodách a klubech. Bobo se věnuje rodině a jiným hudebním projektům.

Prosinec 2007 – Bobo na nějaké párty potkává bubeníka Zahryho, který dokončil opravy na svém domě a domlouvají se na společném hraní. Bleskurychle je domluvena zkouška na další víkend. Lukáš je na hranici ztráty hlasu, přesto se přidává a začíná období náročného sehrávání a vzájemného oťukávání.

Leden, únor 2008 – Začíná secvičování v té době už klasických písní Kurvy od vedle z loňské studiové nahrávky a vznikají nové písně.

Březen 2008 – V libochovickém klubu BarBar je odehrán první společný koncert.

Duben – srpen 2008 – dál se pilně cvičí a vznikají další a další písně. Kapela absolvuje zhruba deset koncerů se střídavými úspěchy. Dochází k vystřízlivění z prvního překvapivého vystoupení. Nicméně pomalu přibývají příznivci a přátelé kapely pějí chválu.

Září 2008 – další koncerty a nahrávání v přestěhovaném a zmodernizovaném studiu 3bees. V současné době je nahrávka ve fázi mixu a drobných doladění. Ukázky jsou k dispozici na Webu

Říjen 2008 – Začíná se psát budoucnost


Kurva od vedle

Všichni, ač nejsme nijak zvášť staří, jsme v podstatě veteráni z jiných kapel, kteří se sešli zde.
To snad ani není důležitý. Důležitý je to, co se děje teď a co bude dál. Ona životní síla, co je někde uvnitř každýho z nás.
Hledání - Jsme jenom kousíček za startovní čarou, cíl je v nedohlednu cesty… Všechny co někam vedou jsou lemovaný ostnatým drátem. Teď jen nějak projít.

„Není dobrý se za něčím pořád hnát, ale je dobrý, když to člověk dělá rád.“ (Maňas Knobová):o)))

Založena: 2006
Styl: punk-grunge
Ješte hrajou
Město: Litoměřice - Praha
Telefony: LUKÁŠ: 733738003, ZAHRY: 777741226, BOBO: 608822177
Emaily: kurvaodvedle@seznam.cz
WWW: http://bandzone.cz/kurvaodvedle


vloženo 6.1.2010   |   Komentářů: 0   |   Doporučit kapelu   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,6
jde to 1,6
 

Diskuse ke kapele - Kurva od Vedle

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.