CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

REPORT: XII. PUNK FEST - 24.2.2018 - hala Bodus - Havlíčkův Brod.

REPORT: XII. PUNK FEST

Zdar a sílu,punkáči! Kapely vypisovat nebudu - seru na to.Tento "report" vezmu tak nějak po svém - nebudu se tady rozepisovat o každé kapele a tak podobně.Zkrátka a jednoduše - budu to psát ve stylu "forma vejletu", kterej se velice vydařil. Kapišto!

Tak jak začnem... asi takto. Je cca 12:00 a já sedím v hospodě u Řezníčka (moje domovská základna od čtrnácti let), kde čekám na kamaráda Motyku, kterej se den před tím u mě doma stavoval, že jedeme. Pohoda, nějaký to pívo a v jednu odpoledne už sedíme spolu ve vlaku a tradáááá na Havlbrod. Cesta probíhala v klidu a my lehce konzumovali - to ale není podstatný - zkrátka klasickej průběh. Já teď nemám moc času na takovýhle akce na rozdíl od Motyky, kterej zatím nemá rodinu a tak podobně, tak že tuhle záležitost si vždy náležitě chci užít. V Kolíně se k nám připojila partička tří pankáčů z Olomouce a cesta byla o to pestřejší - dobrá zábava s nima byla :-) No a než jsme se nadáli, tak nás vítal Havlíčkův Brod.Kde narozdíl od našeho kraje vládla tuhá zima a sníh. Docela mě zarazilo, že ani před vlakáčem nebyli nastoupení soudruzi z řad policie, což bylo jedině dobře, páč nevím, jak by to někteří punx - převážně Slovenské národnosti pojali. Ono cestovat někde od šesti od rána na akci bez toho, aby jsi se nenasolil během cesty - no, to každej pankáč nedovede :-) Ale, jak říkám, pohoda...

Stojíme v HavlBrodě a zvažujeme, zda nezajdeme ještě někam pro lahváče na cestu. Mráz ale utahuje šrouby a my to vzdáváme a jdeme radši do tepla. Omyl! Teplo se nekonalo a v Bodusu byla poloviční zima, jak venku. Našli se i tací otužilci, kteří se tam pohybovali v kraťasech a nebo účinkovali svlečení do půl těla, že pane Málek (N.V.Ú.). Po pár dalších pivech se to ale dalo "přežít". Nejlepší byla jedna mařka, která se tam od hlavy až k patě zmáchala pívem tak, že se musela svlíknout, což se samozřejmě néjednomu punkerovi nemohlo nelíbit včetně mě - dobrá kulturní vložka.To je známka, že máme ve svých řadách opravdu,dobře rostlý a krásný holky! A že jich tam bylo. Třeba.... ale né, bude to číst moje Jířa a já se pak horko těžko dostanu u nás na Brodku na Telegraf :-))))

No, ale taky něco teda k té muzice. Když jsme dorazili, tak akorád hráli T.D.O: - Tuhý Domovní Odpad -  klasika. Asi takle: "Pogo, pogo anarchie, bez toho se blbě žije!" - osazenstvo, hlavně Slovenské národnosti bylo ve svým živlu. Následovala kapela Rubanisko,což na poslech taky nebylo špatný. Já měl ale hlad a tak jsem si šel dát domácí klobásku, která neměla chybu! Fakt poctivá, dobrá uzenina. Co následovalo, kurva,kdo to hrál...? Jo, už vím RV 4, kteří se mi dlouhý roky líběj. Jejich nadupanej punk mě vždycky spolehlivě dovede zahřát - jedna palba za druhou - namlátit to do lidí a tradá do prdele - to je zkrátka ono! Já to pořadí kapel přesně nevím, ale tuším, že pak na podium vylezli staří bardi z kapely Do Řady! Ty jsem si nemohl nechat ujít a zatím, co Motyka někde zevloval po kamarádech, tak já si je šel poslechnout. Do Řady! jsou zkrátka klasika a je paráda, že je to pořád ještě baví a stále mají lidem co říci - však to taky pod podiem bylo vidět - dobrej kotel.Kde do sebe řezali všechny věkové kategorie. Odbočím. Jak mi moc nechutnaj Svijany, tak tady je vždycky mají dobrý a po dlouhý době se mi do rána povedlo pokořit hranici dvacítky. No, prostě to tam teklo jako do kanálu a Motyka mě samozřejmě statečně doháněl a já měl radost, že se ode mě konečně taky něco kloudnýho naučil :-))) Však, já si to do hrobu nevezmu :-) Ono to tam je vždy celkově příjemný - lidi za výčepem, organizátoři, kuchařky u klobás a podobně - zkrátka se tam každej rok těším a doufám, že to ještě nějakou dobu vydrží. Navíc je to vynikající místo na takový akce, to bez debat.

Ale pokračujem. Potkal jsem tam taky starýho dobrýho (hubenýho) a blbě střízlivýho kamaráda s fotoaparátem Kilčáka.Teď,co nikam moc nejezdím,tak jsem měl opravdu radost, že ho vidím a docela dobře jsme pokecali. Kdo mě ale zklamal, tak je dlouholetej kamarád Drobek, kterej se na na vysral! "Píčo. já se na Tebe těšil, jak po tahu na první pívo!" - a ono nic :-( Nevadí,snad přístě někde.... ale zpět k muzice. Jelikož to píšu s týdení pauzou, tak už fakt nevím, jak šly ty kapely po sobě... po Do Řady! se na place objevili kluci z kapely Čertův punk,což, jak sami víte, tak je taky klasika. Ono se o těchto kapelách píše velice blbě, když je to pořád stejný - stejně dobrý. Pokaždé vyjmenovávat stejné složení skladeb a tak podobně... To samé je to třeba u kapely Rozpor nebo Zputnik. Co bych k tomu měl jako napsat...? Tlučou to do nás,pankáčů pořád stejně, mi pod podiem děláme pořád stejnej bordel, lejem si pívo na hlavy, jsme votlučený, vyválený a hlavně spokojený! Co se mi docela zamlouvalo bylo to, že když jsem mluvil s pár lidičkama, tak mě dost překvapilo, že nepřijeli na "hlavní tahák večera" Purgen, ale úplně na jiné kapely a přišlo mi,že ti Purgeni, jak kdysi cca před deseti lety dělali na naší scéně docela velkej rozruch, tak že je dávno po něm. Punkeři jsou tout kapelou asi přesyceni - alespoň mi to tak přišlo, nevím... Osobně se mi Purgen nejvíce libyli na Brněnci cca 2014 asi. Beru je jako každou jinou kapelu a když teď HavlBrodě hráli, tak jsem je pořádně ani neviděl.

Co jsem si ale nenechal ujít, tak byla úderka z Půchova Načo Názov - tuhle bandu mám fakt rád! Parta nastoupila a hned od začátku to do nás srala hlava nehlava. Všechny prověřený pecky proběhly, pogo jako kráva - spokojenost největší! Škoda jen toho Drobka nebo Klokana, páč vím,že je měli taky velice rádi a třeba kdysi dávno na Antifestech v Přelouči (cca 20.let dozadu) jsme si vždy spolu dobře "hodili hrbem" na jejich tvorbu... ale to už zavál čas :-) No, následovala nějaká další kapela,ale jelikož jsem byl už dost ožralej, volil jsem variantu B a tou byla hodinová relaxace v kuchyňce na stole.Jo,vlastně, ještě se tam chvílema na podiu proháněl "prdlej Málek" a N.V.Ú. - Je to blázen, já to vždycky říkal - já dvě mikiny a bundu a padesátiletej frajer se tam prohání do půl pasu nahatej. Do toho Pafka v tričku.. - magoři - já to říkám pořád :-)))) Na N.V.Ú. jsem vyrůstal a hlavně je to kapele z mého kraje. Čtenáři se neposerou :-) Ale jak říkám, byl jsem slušně vylitej, tak jsem po pár skladbách šel odpočívat. Hele, ale vono to tam celkově cca v deset večer vypadalo, jako takovej spací kroužek - hlavně z řad Slovenského punkového osazenstva, které toho mělo dost už na vlakáči, když jsme tam přijeli. Nevadí :-) Podpořil jsem spací kroužek, páč moje chvíle teprve měla přijít.Kapela P.S. - kdo jí nezná je kretén, kdo jo,tak taky a komu se líbí je dvojnásobnej! :-) Mně se líbí, takže je to jasný. Kratose,Wonida a spol jsem slyšel někdy dávno na Sedmičce společně s N.V.Ú. - tuším,že se tam tehdá motal taky někde Chrpa s Mikešem a táááááááááák....

Od té doby nic. Co vám budu povídat. V půl jedný ráno už nás pod podiem bylo asi dvacet a krom Motyky, kterej tam byl zřejmě nejmladší, tak převažovali samé starší ročníky. Byl jsem rád, že se toho kamarád Motyka "dožil" a mohl si poslechnou starou dobrou klasiku, což pak náležitě ocenil a kdyby jsme neměli v Kopidlně na nádraží auto, ocenil by to ještě víc :-))) Přece jen to je zaměstnanec u Laurina a Klementa v divizi 9. a on ,jak říká sám, tak v té sekci je největší idiot s nejmenší vejplatou a proto se mu velice zamlouvala skladba Pivo za 2,50 - byl unešenej! :-) Né, rád s ním cestuju, ikdyž je to kolikrát o život. P.S. jsme si náramně užili, Kratos předved "standard" - válení se po podiu, skákání do lidí, řvaní s nima a tak podobně... při poslední skladbě mě skoro vyrazil poslední moje zuby mikrofonem, ale tak... nevadí :-) Pak už se nedělo nic - zahrál Zputnik s tou fešandou, což nám bylo v celku jedno, páč jsme se věnovali konzumaci a s příchodem rána jsme se odebrali k vlaku (Slováci pořád zdárně udržovali spací kroužky :-) ,kterej nám jel okolo šestý, kde teploměr na nádraží ukazoval v tu dobu solidních -18.stupňů - celkem slušná kosa.

Jo, Davide,abych nezapoměl,díky za skladbu Bulharsko. Pozdravuj přítelkyni - správná - to holčina!

No vážení a tím budeme asi končit.Myslím si,že jsem toho napsal už dost.Letošní ročník byl jako vždy hodně dobrej a už teď se s Motykou těšíme na další !!!


 

Medvěd!


2.3.2018   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1,3
PUNK 1,3
 

Diskuse ke článku - REPORT: XII. PUNK FEST - 24.2.2018 - hala Bodus - Havlíčkův Brod.

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.