CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

The Adicts, Banane Metalik, Bankrupt, Empty Hall of Fame a Green Smatroll na MS 2017

The Adicts, Banane Metalik, Bankrupt, Empty Hall of Fame a Green Smatroll na MS 2017

The Adicts (UK)

A máme tady třešinku na dortu v podobě punkové klasiky The Adicts. Tahle britská legenda už brázdí pódia ve stejné sestavě od roku 1976. Původně začínali pod názvem Afterbirth & the Pinz, poté se přejmenovali isnpirováni image Mechanického pomeranče Stanleyho Kubricka. Chytlavé melodie, lehce stravitelné texty psané od srdce v kombinaci s téměř divadelním pojetí show působí naprosto dokonale.
 
Banane Metalik (FR)
Už hezkých pár let tahle parta usilovně šíří gore’n’roll, tedy směs hrůzy a rock’n’rollu, jak svůj styl charakterizuje sama kapela. Na kontě má tři studiová alba, přičemž to poslední, Nice To Meat You, vyšlo v roce 2008. Tím, co kapele získalo fanoušky po celém světě, jsou však živá vystoupení. Pro ty je charakteristická velkolepá horrorová show, kdy se na pódium dopotácí pětice zvrhlých zombíků, ze kterých se ježí chlupy hrůzou nejen slabším povahám. A pokud vám to přijde málo, vězte, že chvíli po začátku koncertu show ozvláštní i gore-go tanečnice Sushie, která vizáží nezůstává členům kapely nic dlužná.
 
Green Smatroll (CZ)
Česká ska-jazzová jednička, která v minulých letech kromě vlastního vystoupení věnovala i polovinu svého času pro backing Mr. T-bona, čímž nejen vytrhla trn z paty nám, ale zároveň tak i potěšila ty, pro které by zrušení jeho koncertu bylo zklamání. Opět se můžete těšit na parádní mix vyzrálého ska-jazzu, early reggae či samotného reggae.

Bankrupt (HU)

Tuhle maďarskou punkrockovou partu z Budapešti měli návštěvníci Mighty Sounds šanci vidět ještě v Olší, a to je už zatraceně dlouhá doba. Dohromady se dali v roce 1996 a zatím poslední album z roku 2016 se jmenuje Outsider. Hudbu Bankrupt lze charakterizovat jako ultra melodický punkrock s prvky popu, surfu i melodického hard coru.

Empty Hall of Fame 

Dnešní zveřejnovačku uzavře domácí hard core parta Empty Hall of Fame. Pokud máte rádi pořádně nasraný politický hard core, pak jste na správném místě! Kluci nám naposledy málem rozštípali Lucky Hazzard stage a letos to jistojistě zkusí znovu.

adict 2017

 


24.5.2017   Rubrika: Letní festivaly   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,3
jde to 2,3
 

Diskuse ke článku - The Adicts, Banane Metalik, Bankrupt, Empty Hall of Fame a Green Smatroll na MS 2017

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.