CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

MÍSTNÍ FESŤÁK #2

MÍSTNÍ FESŤÁK #2

Pamatujete si ještě první ročník? Zhruba 2 roky zpátky a 14 dní plných kapel a tvořivých lidí. Kromě návštěvnosti nás to celý moc bavilo, tak sme si letos řekli, že jej, sice jen v jednodenní verzi zopakujeme! Celé to šílenství se odehraje v Pohoda Music clubu, kde začneme na zahrádce a večer se pak postupně přesuneme o dvě patra výše do Darkside clubu, kde už nás nebude limitovat 10. hodina a párty tak může pokračovat do té doby, až už prostě nepůjde tančit či sát. Těš se na Rutka Laskier, Hollywoodfun Downstairs z Nového Zélandu, Ptakz (Edoshův Kur-ník a spol), N’toko ze Slovinska, Zmar, Snyder, Zerograd a možná ještě něco, někoho. Kromě muziky ukážeme i další super věci, které se kolem nás dějí, jako například nová čísla zinů Sebetvor, Drzost, distro od Slush Records, tvořivé slečny Kristýnu s Ivou nebo třeba guláš ze Satyra tentokrát nejen pro kapely!

Kapely:

RUTKA LASKIER
emo / screamo / hardcore
https://rutkalaskier.bandcamp.com/

HOLLYWOODFUN DOWNSTAIRS [Nový Zéland]
noise punk / new wave
http://hollywoodfundownstairs1.bandcamp.com/


N'TOKO [Slovinsko]
underground rap / hip hop / electronic
http://ntoko.bandcamp.com/

 

PTAKZ (Edoshův Kur-ník & Smrad & Rhino Gavel)
noise / emo / elektro / theatro / rap
http://www.landmine.cz/kapely/edoshuv-kurnik/

SNYDER
alternative / indie / grunge
https://snydermusic.bandcamp.com/

ZMAR
emo / hardcore / punk
https://zmar.bandcamp.com/

ZEROGRAD
nonscreamo / emo
ex Arai, Melmac, Lukáš, Kangy, Standa
nechseprekvapit.comKolem bude taky:

SLUSH RECORDS
- trička, cd, shlushzin a tašky od kapel ze stáje

SEBETVOR
- diy zin plzeňský scény nebo cotoje

KRISTÝNA PLESKOVÁ & BON IVAN

- Kristýna dělá porcelán v "Kabinetu", "Kristýna Plesková Porcelain" a tetuje. Bon Ivan kreslí, tetuje a občas udělá nějakej zin. Na Fesťáku budou mít stánek plný překvapení, včetně společného projektu, ve kterém zrecyklují pár starých porcelánů po babičce.

https://www.facebook.com/kabinetem/?ref=br_rs
https://www.facebook.com/Kristýna-Plesková-Porcelain-233823290300109/?ref=br_rs
http://ultrabohaiva.tumblr.com/

DRZOST
- premiérové číslo feministického zinu 

???????
????????

Kdy: 27.5.2017 od 17:00
Kde: Pohoda Music club & Darkside club
Lineup: tba
Vstup: 190,- až jak chceš

fb událost: https://www.facebook.com/events/218021502018109/?fref=ts


Info:

HFD:Z Novýho Zélandu, tak leda rugby nebo páni prstenů, ale kapel nám sem moc nejezdí. Zatím jedinou, odvážnou jsou HFD. Ale i kdyby jezdili „jen“ oni tak budem spoko, protože každý jejich koncert je lešpí než ten předchozí! A není to kapela jentak ledajaká, žejo. Má i pekelně dlouhej název, kterýmu teda nerozumim. Čemu ale rozumím je to, že se toho kluci vůbec nebojej a jejich agresivní noise punk či new wave punk Tě zaručeně rozhejbe! Kluci sou na své čtvrté tour po evropě, který tentokrát natáhnou až na 2,5 měsíce, což nám říká, že se nelíbili jenom u nás, ale zanechali výbornej dojem i v okolních zemích. Na svým kontě mají kromě několika EPček, jedno eLPé Reactions a čerstvě vydané album Tetris ke kterému jedou současnou touru. 

RL:Vsadím se, že tyhle kluky většina lidí neznala do loňského Fluff Festu, kde se postarali snad o největší zážitek posledního dne, kdy by všichni měli řešit jestli se headlinerovi poved či nepoved koncert. Ale ne, prakticky mimo areál v nenápadném psych tentu se otevřeli brány pekel a kdo tam byl, tak to nemůže popřít. Emoce, nasazení, křik, řev, tanečky. To jsou Rutka Laskier, zjevení pro všechny citlivky co se nebojí dostat pár lokýtků nebo koňárků. Víte, jak spolu často hrají esazlesa a Ravelin 7? Nemyslíte, že by jim někdo měl odebrat vzorky dna? Těšivost!


N:Další kluk co se rozhod bejt nezávislej a jako formu sdělení si vybral hip hop. Krabičky, kroutítka a hlavně nejsilnější nástroj, hlas. Hotovej produkt, žádnej kompromis. Je v tom dost cejtit Astronautalis a třeba i Sims pro představu. Asi to bude i tim, že sám Miha Blažič aka N’toko strávil v Americe celé mládí a mohl tak načerpat místní kultůru. Zúčastnil se i mnoha freestylových bitev z kterých prý nikdy neodešel poražen (no ták, aspoň jednou snad,né?!) a vybudoval si tak ve Slovinském undergroundu svý pevný místo. Spolupracuje s celým spektrem umělců, produkuje desky, ale nejvíc je známej svýma živelnýma koncertama, takže si šetři trochu sil na závěrečnou tečku večera!
http://www.ntoko.si/

P: Přijede Ptakz, což je Edoshův Kur-ník a pár kámošů, tentokráte Smrad a Rhino Gavel! Noise emo hop. Nebo kvok kvok kvok? Peprná opeřená divadelní performance nebo koncert? Jasný je jedno, že ty vejce co sázej, sou dost syrový a nekompromisní, což máme rádi a i přes zvláštní požadavky na zajištění cateringu prostě kurník bude! Jinak kvočny přiletí (ano, slepice opravdu létají) ve 4člené sestavě a zahážou pukavcema celej Darskside (nebo Pohodu?), tak si občas radši zacpěte uši, aby vás náááhodou taky netrefili žejo…Či nezasáhli? Texty sou jasný. Vzhledem k tomu že jsou z Kutné Hory, tak se zákonitě postavili na stranu zrovna zde nejvíce týrané slepičí populaci a odnáší to chudák savec…No těšíme se moc, jen toho peří všude kolem a těch klovanců ve svědomí…
http://bandzone.cz/edoshuvkurnik

S:Na podobnej tip kapely sme fplzni dlouho čekali. Špinavý kytary, chytlavý melodie a hlavně to srdíčko. Adámo, Klička a Andrej, známí například ze Sunstroke či Ubožáka se prostě rozhodli, že začnou tvořit hity bez jakýchkoliv kompromisů. Hrajou prej alternativní indie grunge, tak jim to prostě budem věřit. Všiml si jich i spřátelenej label Slush Records, kde nedávno nahráli debut Lucky Peanut, do kterýho otiskli svý současný životní postoje a hektolitry chlastu vylazený emoce! A to že to myslí skutečně vážně dokazuje čerstvá deska Demons eat baby carrots, z který nám tu všem tak trochu spadla brada…
http://bandzone.cz/snyder

Z:Zmar jsou Morbi, Vadim, Petr a Jehu. Zmar hrají emo screamo hardcore a bydlí v Praze. Zmar vznikl na ostatcích kapel jako například This Night Draws The End nebo dalších, které si má marná pamět už nedokáže vybavit. Zmar mají rádi Plzeň a my máme rádi je!

0: Vlastními slovy banda neumětelů z Chotěšova, co nenávidí vlastní tvorbu. Hrajou protože musí. Nahrávky nebo profily nečekej. mysli na Arai a Melmac.

 


25.5.2017   Rubrika: Články   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 1
PUNK 1
 

Diskuse ke článku - MÍSTNÍ FESŤÁK #2

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.