CO PANKÁČ,TO SORTA...

 

Festival Mighty Sounds uspěl u Nejvyššího správního soudu

Festival Mighty Sounds uspěl u Nejvyššího správního souduVýznamný úspěch zaznamenali pořadatelé festivalu Mighty Sounds před konáním dvanáctého ročníku, který se uskuteční 22. – 24. července 2016 v Táboře na letišti Čápův dvůr. Nejvyšší správní soud svým rozsudkem zrušil rozsudek Krajského soudu v Českých Budějovicích, který se týkal pokuty za překročení „hlukových limitů“ při konání festivalu v roce 2012.

Organizátorům unikátního žánrového festivalu Mighty Sounds byly od roku 2010, kdy se přesunul z Olší u Tábora na letiště Čápův dvůr v Táboře, ukládány Krajskou hygienickou stanicí Jihočeského kraje (spadající pod Ministerstvo zdravotnictví ČR) pokuty v řádech stovek tisíc korun ročně. Dělo se tak za porušování „hlukových limitů“ podle zákona o ochraně veřejného zdraví.

Nejvyšší správní soud však letos na jaře zrušil rozsudek Krajského soudu a konstatoval, že uložení pokuty v roce 2012 bylo v rozporu s ústavním pořádkem. Organizátoři Mighty Sounds slaví – podařilo se jim dokázat, že nařízení vlády, která ze zákona o ochraně veřejného zdraví vycházela, byla proti zdravému rozumu: dříve nastavené limity nebylo v žádném případě při hudební produkci pod širým nebem možné dodržet. Letos také vstoupila v platnost novela zákona, která od nynějška hudební akce pod širým nebem z nařízení o hlukových limitech vyjímá.

Dvanáctý ročník festivalu Mighty Sounds proběhne 22. – 24. července 2016 v Táboře na letišti Čápův dvůr, veškeré informace o programu, který je v tuto chvíli už kompletní, a o předprodeji vstupenek lze nalézt na www.mightysounds.cz.

*MIGHTY SOUNDS vol. 12*

22. – 24. července 2016

Tábor, letiště Čápův dvůr

To nejlepší z punku, punkrocku, rock‘n’rollu, reggae, hc, ska a rockabilly

http://www.mightysounds.cz/

https://www.facebook.com/mightysounds

https://twitter.com/MightySounds

Aftermovie Mighty Sounds 2015:

 


30.6.2016   Rubrika: Letní festivaly   |   Komentářů: 0   |   Vytisknout

Hodnocení
1.     2.     3.     4.     5.    
(1 = absolutní punk, 5 = hnusnej popík):
hodnoceni - 2,5
jde to 2,5
 

Diskuse ke článku - Festival Mighty Sounds uspěl u Nejvyššího správního soudu

Do diskuse smí přispívat jen registrovaní a přihlášení punkeři.